V hradeckém fotbalovém prostředí je naprosto nenahraditelný. Především fotbalem, ale i dalšími sporty doslova žije. Zdobí ho celoživotní obětavost a pracovitost.

Lubomír Douděra dnes slaví 65. narozeniny.Lubomír Douděra dnes slaví 65. narozeniny.Zdroj: OFS HradecOd roku 1985 je sekretářem Okresního fotbalového svazu Hradec Králové a této funkci se téměř čtyřicet let věnuje bez přehnání takřka dennodenně. Za svoji činnost ve fotbalové sféře získal řadu významných ocenění.

Funkcionářskou kariéru začal ve 21 letech v Dukle Praha. Na Julisce působil v letech 1980 –1985, poté se odstěhoval do Hradce Králové. Na východě Čech byl rozhodčím, nejprve pískal 3. třídu, postupně se dostal až do divize a jeho vrchol přišel v roce 1987, kdy arbitroval ve 2. Národní fotbalové lize.

Jde také o dlouholetého významného spolupracovníka Deníku a dalších médií. Později se z něho stal i nadšený sportovní fotograf. Se svým aparátem jezdí i na mezinárodní zápasy. Je znám také v šachovém prostředí, vedle aktivního hraní byl mimo jiné 20 let sekretářem Východočeského krajského šachového svazu, dva roky jeho předsedou a také rozhodčím.

Do dalších let přejí dnešnímu oslavenci pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na sportovištích i mimo ně zástupci Královéhradeckého KFS, OFS Hradec Králové, sportovní redakce Deníku a všichni jeho přátelé.

Na svém posledním zasedání Lubomíru Douděrovi blahopřáli k 65. narozeninám členové Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Hradec Králové.Na svém posledním zasedání Lubomíru Douděrovi blahopřáli k 65. narozeninám členové Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Hradec Králové.Zdroj: OFS Hradec