Týniště – Živanice 1:0

V mužstvu Živanic se to doslova hemžilo hráči, kteří v minulosti oblékali druholigové dresy Pardubic či Hradce Králové – namátkou např. Merganc, Kaciáň či Ferčák, nechyběl ani špílmachr Gorol, který ještě na podzim oblékal týnišťský dres. Už ve 3. min. se mohl do listin střelců zapsat Lehovec, jeho čistou šanci mu však Hlouš vyběhnutím zmařil. V 8. min. střílel z levé strany Sadílek a neúnavnému Plašilovi chyběl před brankou k míči pověstný krůček. Hosté zahrozili akcí v provedení Langer – Merganc, ale pohotový Ottmar byl u míče dřív. Vzápětí týnišťského brankáře vystrašil Mocanu, jehož centr z těžkého úhlu jen těsně minul šibenici. V 18. min. rozehrál trestný kop kapitán Černý a Sadílek hlavou trefil Hloušovu náruč.

Ve 21. min. rozehrál standardní situaci Gorol, míč se odrazil od zdi a následný pokus Langera kryl Ottmar. Ve 43. min. přesně centroval Melek, nikdo ze spoluhráčů před brankou však nebyl nablízku. V 53. min. při brankáři Živanic stáli „všichni svatí“ – dělovku Melka zastavila pravá tyč! V dalším průběhu se ocitl ve dvou slibných šancích Lehovec – nejprve příliš dlouho váhal a o míč přišel, poté znovu otálel a s jeho následným centrem si Hlouš hravě poradil. V 70. min. dělovku Gorola, mířící pod břevno, Ottmar vyškrábl. Když už se schylovalo k bezbrankové dělbě bodů, využil v 87. min. Lehovec chyby obrany v rozehrávce, chladnokrevně obešel vše, co mu stálo v cestě, a poslal míč do prázdné brány – 1:0.

Za bojovnost a větší vůli po vítězství si svěřenci trenéra Milana Ujce, kteří dali do hry „srdíčko“, nejtěsnější vítězství zasloužili. Bezesporu se prezentovali jedním ze svých nejlepších jarních výkonů, a udrželi si tak alespoň jiskřičku naděje na záchranu. Zda se jim to nakonec opravdu podaří, ukáží až závěrečná dvě kola soutěže.

(hl)