FOTOGALERIE: Vamberk obhájil loňské prvenství

Rychnov nad Kněžnou - Ve finálovém střetnutí Poháru OFS v Rychnově nad Kněžnou padlo pět gólů.

29.9.2012

Z finálového utkání Poháru OFS v Rychnově n. K.Foto: Leoš Dragúň

Vítězem letošního ročníku fotbalového Poháru OFS Rychnov nad Kněžnou se stal Baník Vamberk, který ve finále na rychnovském stadionu porazil posílený domácí rezervní tým 3:2 a obhájil tak loňské prvenství.

Rychnov B – Vamberk 2:3

Skóre zápasu otevřel po dvou minutách hry hostující Pavelka, který prošel obranou a přízemní střelou prostřelil brankáře Duška. O tři minuty později domácí gólman bravurně zlikvidoval šanci Luňáčka. V 21. minutě Volného tečovaná střela skončila na břevně vamberecké branky. Tečku za prvním poločasem udělala Chocholova hlavička, kterou Dušek konečky prstů vyrazil nad břevno.

Po změně stran domácí rychle vyrovnali zásluhou Pazderníka, ale Chochola hlavou vrátil hosty do vedení. To však trvalo několik minut, když přesnou přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky vyrovnal střídající Polívka. Rozhodující okamžik utkání přinesla 63. minuta, kdy po trestném kopu zkušeného matadora a jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Josefa Dostála si dali domácí vlastní gól. Na výsledku již nic nezměnil nepřímý kop Vamberka z několika metrů, jenž byl nařízen za malou domů, ani závěrečný tlak rychnovského týmu.

Fakta – branky: 47. Pazderník, 58. Polívka – 2. Pavelka, 51. Chochola, 63. vlastní. Rozhodčí: Průša – Moravec, Medvídek. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Rychnov nad Kněžnou B: Dušek – Počtýnský, Bystrický, L. Brandejs, J. Brandejs – Volný, Lochman, Samek, Vejrych (46. Polívka) – Vrána, Pazderník (86. Fujdiak).
Vamberk: Vídeňský – D. Hamerský, J. Dostál, M. Handl, Vidlička – Luňáček (83. Krejsa), J. Handl (75. O. Dostál), Pavelka, Chochola, M. Šponar – Králík.

Hlasy trenérů

František Kotek (FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B): „Dneska jsme si vyhrát nezasloužili. Už první inkasovaný gól napověděl, jak bude první poločas vypadat. Po změně stran jsme dokázali pouze dvakrát vyrovnat, ale to bylo vše. Výkon neodpovídal představám, nastoupili čtyři hráči z áčka a myslím si, že nám moc nepomohli. Postrádal jsem u hráčů větší chuť po vítězství. U Vamberka tomu bylo naopak, což rozhodlo."

Jiří Suchánek (Baník Vamberk): „V první řadě jsme si přijeli zahrát fotbal, protože jsme věděli, že béčko Rychnova bude posíleno o hráče A-týmu. Jelikož se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, tak jsme nadmíru spokojeni. Mužstvo po herní stránce dnes předvedlo nejlepší podzimní výkon. Myslím si, že hráči mají určitě na víc, než co jsme třeba předvedli v minulém mistrovském utkání právě s rychnovskou rezervou. Jsme rádi, že jsme pohár získali. Utkání bylo vyrovnané, štěstí se tentokrát přiklonilo na naší stranu a zaslouženě jsme zvítězili."

29.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.