Stejně jako v minulých sezonách, tak i v té letošní povede fotbalisty SK Týniště n. O. do těžkých bojů v Královéhradeckém krajském přeboru s páskou na rukávu jeden z tvůrců hry, zkušený záložník David Černý (nar. 21. 2. 1982).

Týnišťský kapitán věří, že jeho tým bude v elitní krajské soutěži letos úspěšný.


Vraťme se ještě k vaší přípravě. Jak hodně bolel tvrdý letní dril pod vedením trenérské dvojice Radek Hrubý – Vladimír Pacholík?


Tak známe se už dlouhou dobu a víme, co od sebe můžeme navzájem čekat. Víme, že fyzička je důležitá, ale i proto, že příprava byla krátká, aby se vše dalo zvládnout. Nicméně její kvalitu ukáže až průběh mistrovské soutěže.


Je podle vašeho názoru snaha a touha týmu odčinit neúspěšnou loňskou sezonu?


Je to samozřejmě společné přání všech hráčů. Vloni se nám opravdu nedařilo a nyní to může být už jenom lepší a všichni věříme, že v nové sezoně budeme podstatně úspěšnější.


Co především rozhodlo o remíze 1:1 v úvodním kole krajského přeboru s celkem Nového Hradce Králové?


Myslím, že především v úvodní půlhodince jsme byli lepší. Škoda, že za stavu 1:0 jsme neproměnili další dvě šance, obraz hry by potom vypadal úplně jinak. V závěru poločasu měl více ze hry soupeř. Druhý poločas už přinesl vyrovnaný průběh, ale při troše štěstí jsme vítězný gól dát mohli.


V neděli v příštím kole cestuje vaše mužstvo k velmi těžkému utkání na trávník silného Slovanu Broumov. Co by mohlo na soupeře platit?


Jedná se opravdu o těžkého soupeře, bojovného a běhavého. Naše úloha bude o to těžší, že Broumov bude chtít na svém hřišti odčinit debakl 5:1 v úvodním kole v Dobrušce. Musíme vsadit především na bojovnost, pokusit se vstřelit gól a odvézt si minimálně bod. (hl)