Zimní období nic nezmění na tom, že ve fotbalových oddílech se naplno rozběhla příprava na jarní část mistrovských soutěží. Nabízíme sondu do pětice týmů z našeho okresu hrajících krajský přebor.

TJ DOBRUŠKA
Nováček začal s přípravou v úterý 15. ledna. Trenér Milan Mikušík ordinuje tréninkové dávky svým svěřencům čtyřikrát týdně: úterý (výběh a hala), čtvrtek (výběh), pátek (spinning) a sobota (výběh a hala, od příštího týdne přípravné zápasy).
„Celá zimní příprava proběhne v domácích podmínkách, soustředění neplánujeme,“ sdělil Milan Mikušík, který se na jaře bude muset obejít bez Radka Danče, jehož čeká studijní pobyt ve Španělsku. Jinak by měl hráčský kádr zůstat ve stejném složení jako na podzim. „Do přípravy se zapojili po dlouhodobé pauze uzdravení marodi Alt a Jarkovský. Příležitost dostanou někteří hráči z béčka a dorostenci. Další posily jsou v jednání, ale je ještě předčasné konkrétně o někom hovořit,“ uzavřel Mikušík.

Program přípravných zápasů:
Sobota 29. 1. – 12.00: Dobruška – Dobruška B (UT Nové Město n. M.).
Sobota 5. 2. – 15.30: Nový Hradec – Dobruška (UT Všesp. st.)
Sobota 12. 2. – 14.00: Nové Město n. M. – Dobruška A (UT)
Sobota 19. 2. – 16.00: Dobruška – Č. Meziříčí (UT Nové Město n. M.)
Sobota 26. 2. – 18.00: Dobruška – neznámo (UT Nové Město n. M.)
Sobota 5. 3. – 17.00: Dobruška – Jaroměř (UT Nové Město n. M.)
Sobota 12. 3. – 13.00: Dobruška – Česká Skalice (tráva)

SK PŘEPYCHY
Trenérské duo Václav Zima – Miroslav Pavel přivítá hráče na prvním tréninku dnes.
V plánu jsou čtyři tréninky v týdnu. Dvakrát v Přepychách (pondělí a sobota) a dvakrát v hale ZŠ ve Voděradech (úterý a pátek). „Soustředění neplánujeme, fyzičku budeme nabírat v domácích podmínkách. V přípravných zápasech se zaměříme na zlepšení střelecké produktivity,“ sdělil Miroslav Pavel. Kádr opustili Javůrek a Vaněk, kterým skončilo hostování. „Po zranění se vrací Luboš Šmída a z Anglie Martin Sedlák. Chceme na přestup získat Radima Chválka z Dobrušky. Do přípravy zapojíme hráče, kteří na konci sezony skončí v dorostu,“ uvedl Miroslav Pavel.

Program přípravných zápasů:
Sobota 5. 2. – 18.00: St. Hradiště – Přepychy (UT Pardubice)
Neděle 13. 2. – 13.00: České Meziříčí – Přepychy (UT Nové Město)
Sobota 26. 2. – 11.00: Černíkovice – Přepychy (UT Černíkovice)
Sobota 5. 3. – 14.00: Přepychy – Opočno (tráva)
Sobota 12. 3. – 14.00: Přepychy – Vysoké Mýto (tráva)

TJ VELEŠOV DOUDLEBY NAD ORLICí
Doudlebští fotbalisté zahájili přípravu na jarní část sezony v úterý 18. ledna. „Trénovat budeme ne umělé trávě v Černíkovicích a zapracovat musíme na všem,“ řekl trenér Jan Chasák.
Na otázku, zda dojde k nějakým změnám v hráčském kádru, kouč odpověděl: „Vše je zatím v jednání. Uvidíme, jak se situace vyvine.“
Během přípravy sehrají fotbalisté Doudleb sedm zápasů v rámci zimního turnaje v Chocni. „Čeká nás sedm duelů s kvalitními soupeři. Věřím, že nás dobře prověří a připraví na nelehké jarní boje,“ poznamenal Jan Chasák. První přípravné utkání jeho svěřenci absolvovali ve středu, kdy prohráli na hřišti divizní Jiskry Ústí nad Orlicí 0:8.

Program přípravných zápasů:
Sobota 22. 1. – 15.00: Doudleby – Choceň
Sobota 29. 1. – 9.00: Litomyšl – Doudleby
Sobota 5. 2. – 13.00: Doudleby – Dolní Újezd
Sobota 12. 2. – 15.00: Vysoké Mýto – Doudleby
Sobota 19. 2. – 15.00: Doudleby – Dobříkov
Sobota 26. 2. – 15.00: Holice – Doudleby
Sobota 5. 3. – 11.00: Doudleby – Cerekvice
Všechny zápasy se hrají na umělé trávě v Chocni.

FC SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
Přípravu na jaro 2011 zahájili svěřenci trenéra Josefa Pleskota ve čtvrtek 13. ledna na umělé trávě v Rychnově. „Zde proběhne celá příprava. Využijeme zdejší prostředí areálu k běhání, včetně plaveckého bazénu k regeneraci. Tyto podmínky nám bohatě vystačí na nabírání fyzické zdatnosti. Dále se zaměříme na organizaci hry a spolupráci všech jedenácti hráčů při hře. S tím souvisí zdokonalování přechodu z obrany do útoku a prosazení se v koncovce,“ řekl Josef Pleskot.

Změny v hráčském kádru nebudou skoro žádné. „Věřím v uzdravení Václava Dvořáka, Tomáše Mondíka a Tomáše Rychtery. Do kádru budou zařazeni dva dorostenci a s mužstvem začal trénovat náš odchovanec Roman Poláček, který naposledy hostoval v Náchodě. V našem týmu by byl určitě posilou. Dále s námi zahájil přípravu Tomáš Kubec ze Solnice. Věřím, že využijeme jeho fotbalové umění v jarní části. V jednání máme dva zkušené hráče. Jedním je Jan Zimmer, který si na podzim odskočil na hostování do Labutě. Rádi bychom do svých řad získali zkušeného Františka Kotka, jenž by předal cenné zkušenosti mladému kolektivu,“ informoval Josef Pleskot.
Rychnovští zahájili sérii přípravných zápasů na „umělce“ minulou sobotu, kdy porazili účastníka I. A třídy Pardubického kraje Staré Hradiště 3:1 (Lukáš Brandejs 2, Tomáš Kubec).

Program přípravných zápasů:
Sobota 22. 1. – 14.00: Rychnov – Slavia Hradec Králové
Sobota 29. 1 – 14.00: Rychnov – Semanín
Sobota 5. 2. – 14.00: Rychnov – Třebechovice p. O
Sobota 12. 2. – 14.00: Rychnov – Loko Hradec Králové
Sobota 19. 2.– 18.00: Rychnov – Třebechovice p. O.
Sobota 5. 3. – 18.00: Rychnov – Žamberk
Neděle 13. 3. – 18.00: Rychnov – Česká Třebová
Všechny zápasy se hrají na umělé trávě v Rychnově nad Kněžnou.

SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ
Hráči SK Týniště nad Orlicí se sešli na úvodním tréninku v pondělí 17. ledna, aby odstartovali zimní přípravu na druhou polovinu elitní krajské soutěže.
Svěřenci Radka Hrubého a Vladimíra Pacholíka polykají tréninkové dávky v domácích podmínkách. K přípravě se scházejí třikrát týdně, z toho jednou v tělocvičně U Dubu a dvakrát na hřišti s umělým povrchem v areálu Olšiny. V úvodní části přípravy se zaměří na získání hrubé fyzické síly a vytrvalosti. Herní stránku budou fotbalisté Týniště pilovat celkem v osmi přípravných utkáních, která se uskuteční téměř výhradně na umělé trávě.
Současný hráčský kádr zůstává pohromadě, z týmu nikdo neodchází. Snahou vedení klubu je mužstvo doplnit, v těchto dnech probíhají intenzivní jednání.
Pokud to klimatické podmínky dovolí, do jarních odvet by měl týnišťský celek vstoupit v neděli 20. března na domácím trávníku soubojem se Slovanem Broumov.

Program přípravných zápasů:
Sobota 29. 1. (začátek dosud neurčen): Týniště n. O. – Albrechtice n. O. (UT Černíkovice)
Sobota 5. 2. (začátek dosud neurčen): Týniště n. O. – Třebechovice p. O. (UT Černíkovice)
Sobota 12. 2. (začátek dosud neurčen): Týniště n. O. – Žamberk (UT Černíkovice)
Sobota 19. 2. – 14.00: Nové Město nad Metují – Týniště n. O. (UT Nové Město n. M.)
Neděle 27. 2. 14.00: Dobříkov – Týniště n. O. (UT Choceň)
Středa 2. 3. 17.30: Trutnov – Týniště n. O. (UT Trutnov)
Sobota 5.3. 20.00: Slavia Hradec Králové – Týniště n. O. (UT Hradec Králové)
Sobota 12. 3. 15.00: Týniště n. O. – Holice v Čechách (lehkoatletický stadion Týniště n. O.) (hl)