SK Týniště nad Orlicí

Na úvodním tréninku přivítal kouč Radek Hrubý třináct fotbalistů. K významné změně u mužstva z Olšiny došlo v realizačním týmu. Doplnil ho Vladimír Pacholík, který v průběhu loňského podzimu rezignoval na post hlavního kouče účastníka krajské I. B třídy v sousedních Albrechticích. Pacholík se do Týniště vrací po třech a půl letech. V minulosti zde již působil u divizního celku společně s Radkem Hrubým na pozici asistenta trenéra Jana Rolka. Po jeho odvolání s Hrubým divizní soutěž s přehledem zachránili.
Nyní budou kouči Radek Hrubý a Vladimír Pacholík rovnocennými partnery se stejnými pravomocemi. Jejich svěřenci se v zimě budou scházet třikrát týdně. Tréninky venku na umělé trávě budou kombinovat s pobytem v tělocvičně U dubu. Ke slovu přijdou i výběhy v přilehlém okolí města.
Herní stránku bude týnišťský tým pilovat v šesti přípravných zápasů. Čtyři soupeři jsou již jasní, o zbývajících dvou se jedná. ⋌(hl)

Plán herní přípravy
SO 23. ledna Choceň
SO 30. ledna Rychnov n. K.
SO 20. února Albrechtice
SO 6. března FK Pardubice

Velešov Doudleby

Také doudlebští fotbalisté už trénují od minulého týdne. Ovšem zítra kopačky a dresy vymění za společenský oděv a půjdou se bavit na Velešovský ples. „Loňské stoleté oslavy doudlebského fotbalu zakončíme v sále místní restaurace U Vorlů. Hudba začíná hrát v osm,“ zve na taneční zábavu předseda doudlebských fotbalistů Miroslav Hofmann.
Tréninky Velešova budou probíhat na umělce v Rychnově nad Kněžnou (v úterý a ve čtvrtek) a v Doudlebách (v pátek nebo v sobotu). „V poslední době jsme ze zimní přípravy vypustili halové tréninky a připravujeme se pouze pod širým nebem. Mrzí nás, že pořadatelé zrušili zimní turnaj na umělé trávě v Ústí nad Orlicí. Museli jsme při plánování přípravných zápasů na poslední chvíli hodně improvizovat,“ dodal Hofmann.

Plán herní přípravy
SO 30. ledna Jaroměř
SO 6. února Letohrad B
NE 14. února Ústí n. O.
SO 20. února Kosičky
SO 27. února Dobruška
SO 6. března Kostelec n. O.
NE 14. března Rychnov

Spartak Rychnov

Trenér Spartaku Josef Pleskot přivítal mladý hráčský kádr po zimní pauze poprvé rovněž v minulém týdnu. Rychnovští sehrají všechna přípravná utkání na vlastní umělé trávě. „V týdnu absolvujeme tři tréninky v úterý, ve středu a v pátek. O víkendech nás čeká osm přípravných střetnutí,“ přiblížil Pleskot náplň přípravného období.

Plán herní přípravy
SO 23. ledna Lanškroun
SO 30. ledna Týniště
SO 6. února Třebechovice
NE 14. února Staré Hradiště
SO 20. února Žamberk
NE 28. února Libchavy
NE 7. března Česká Třebová
NE 14. března Doudleby

SK Přepychy

Přepyšští fotbalisté se poprvé sejdou v sobotu. Jejich tréninkový cyklus bude mít nadcházející podobu: středy a pátky - výběhy před pobytem v hale ve Voděradech; pondělky a soboty - tréninky v Přepychách. Na zahajovací přípravný zápas si svěřenci trenérů Ernesta Seiferta a Miroslava Pavla ještě nějakou dobu počkají. První herní prověrka je čeká až za měsíc, kdy se na umělé trávě v Novém Městě nad Metují utkají s Českým Meziříčím.

Plán herní přípravy
NE 21. února České Meziříčí
SO 27. února Černíkovice
SO 6. března Jaroměř
NE 14. března Vysoké Mýto

Jarní část sezony v krajském přeboru bude zahájena zápasy 17. kola o víkendu 20. a 21. března. Velešov Doudleby v sobotu přivítá na vlastním hřišti Slovan Broumov. Další tři týmy nastoupí v neděli. Na domácím hřišti se představí Přepychy proti Kunčicím a Týniště nad Orlicí bude hostit soupeře z Jičína. Na cizí hřiště vyrazí k jarní premiéře pouze fotbalisté rychnovského Spartaku, který nastoupí v Novém Bydžově.