Fotbalisté Sokola Žďár nad Orlicí v semifinále krajského poháru nestačili na druhý celek krajského přeboru.

Po vyřazení vedoucího týmu krajské I. B třídy z Jaroměře (2:0), přivítali ve Žďáru nad Orlicí skutečně atraktvního soupeře – druhý celek krajského přeboru z Nového Bydžova, který letos dlouho usiloval o postup do divize. Rozdíl tří soutěží se projevil až ve druhé půli, kdy se horký favorit prosadil střelecky.

Žďár n. O. 0

Nový Bydžov 4

Současně s úvodním hvizdem výborného rozhodčího Haleše velmi inenzivně zahřmělo a úvodní čtvrthodinu skrápěl hrací plochu prudký příval deště. Ten domácí pokropil živou vodou a hosty umrtvil. Žďár hrál velmi obětavě, jeho hráči bojovali na doraz a statičtí hosté se dostali k ohrožení domácí branky kromě nebezpečné střely Pilaře jen ze standartních situací, z výborných pozic mířili vždy nad Matějka, Šoufek i Pánek.

V druhé půli po malé bouřce přenesené zvenku do hostující kabiny už hrálo jen jedno mužstvo. Hosté kromě čtyř branek nastřelili třikrát tyč, několikrát výtečně zasáhl domác brankář Šrejbr a nejvíce diváky pobavil Průcha, který po tyči Valenty přestřelil z pěti metrů prázdnou branku. Bydžovští především začali běhat a opět se vrátili zejména k pohybu bez míče a na náběhy vlny hráčů už domácí reagovali velmi obtížně. Žďárští hráči však zaslouží za svůj velmi obětavý a sympatický výkon plné absolutorium.

Sokol Žďár nad Orlicí – FK Nový Bydžov 0:4. Branky: 83. a 89. P. průcha, 61. Blažej, 74. Valenta. Rozhodčí: Haleš - Janeček, Votruba. ŽK: 0:1. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

Sestavy Sokol Žďár n. O.: Šrejbr - Moravec, Kos, Rydrych, Sršeň - Václavík, Nedomanský, Kafka, Vancl - Bílek, Brzokoupil. FK Nový Bydžov: Lajvr - Šoufek, Hruška, Podolník (62.Žalman), Novák - Pilař, Matějka, Blažej, Tomeš (46.Hamák) - Pánek (46.P.Průcha), Valenta.