Úspěšná šňůra bez porážky se fotbalistům Týniště nepřetrhla ani v Letohradu.

Letohrad 1

Týniště 1

Domácí tým nastoupil bez čtyř hráčů základní sestavy (Šponar, Rompotl, Kuchta, Hundák), kteří posílili ve stejné době o záchranu bojující letohradskou rezervu v boji o záchranu v krajském přeboru Pardubicka.

Týnišťský celek zahájil utkání s Matějusem a Kubištelem na lavičce náhradníků. Už v úvodní minutě po rozehrání centroval z levé strany agilní Winkler, ale s jeho pokusem si Kykal poradil. O dvě minuty později na druhé straně se pěkně uvolnil Vaniš, neměl však přesnou mušku. V 6. min. rozehrál standardku letohradský kapitán Valta, nikdo z jeho spoluhráčů toho však nevyužil. Hned vzápětí zahrozili svěřenci trenéra Luboše Kubíka, když Seifert pohotovým volejem pořádně vystrašil Kykala. Hrála se vyrovnaná partie a očekávaný nápor favorizovaného Letohradu se nedostavil. Hosté totiž pozorně bránili a aktivní hrou často ohrožovali letohradskou obranu.

Ve 14. min. byli dokonce blízko gólu – po ideálním centru L. Slezáka mířil Šupák hlavou v čisté šanci těsně nad branku. Ve 20. min. si skupinka hostujících fanoušků oddechla. Po rozehraném trestném kopu mířil Jiroušek těsně vedle levé tyče Ottmarovy svatyně. Ve 40. min. se však ukazatel skóre poprvé pohnul. Po rozehraném rohovém kopu našel Vaniš přesným centrem Strasmeiera, který hlavičkou nedal Ottmarovi šanci – 1:0. Těsně před přestávkou týnišťský brankář svůj tým doslova podržel, když zázračně zmařil tutovku Fišera.

Penalta za ruku

Úvod druhého poločasu sice patřil domácím, týnišťský celek však brzy vyrovnal hru a stále častěji se tlačil před šestnáctku domácích. V 64. min. se Kykal zapotil při falšované ráně střídajícího Kubištela. Chvíli poté se letohradští prezentovali spoluprací Fišer – Majvald. Pokus posledně jmenovaného vyškrábl pozorný Ottmar na roh. V závěrečné čtvrthodince se hosté nadechli k závěrečnému náporu se snahou vyrovnat.

Nakonec přinesl kýžené ovoce. Zdálo se, že svěřencům kouče Karla Havlíčka v úmorném vedru docházejí síly. V 75. min. Winkler vybídl ke skórování Seiferta, který ve velmi slibné příležitosti branku přestřelil. V 83. min. zahrál jeden z letohradských obránců ve vápně rukou a sudí Garaja nařídil penaltu, kterou kapitán černý bombou pod břevno chladnokrevně proměnil – 1:1. na dělbě bodů nic nezměnila v samotném závěru rána Chmelíka, ani na druhé straně křížná střela Vaniše mířící vedle.

Domácí nastoupili do zápasu v silně improvizované sestavě z důvodu záchranářských prací B týmu ve Stolanech, a tak si zahrál třeba letohradský masér mužstva Fišer a hráči, kteří do divizní soutěže nakoukli úplně poprvé. Přesto se po poločase zdálo, že úspěšná šňůra Týniště skončí, ale díky penaltě krátce před koncem, kterou vyrovnal na 1:1 Černý, se soupeři o body nakonec podělili.

Fakta a sestava
Branky: 41. Stras〜meier – 83. Černý z pen. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 1:2. Diváků: 350. Poločas: 1:0. SK Týniště n. O.: Ottmar – Tomášek (70. Chmelík), Plašil, Kubec, Vašata (46. Kubištel) – Seifert, Černý, Slezák (58. Matějus), Lemfeld – Šupák, Winkler.