Vedoucí Dobruška v I. B třídě ještě neztratila ani bod. Ze čtyřzápasové vítězné šňůry se těší Vamberk.

V čele se bez ztráty nadále drží nováček z Dobrušky. Jediný dosud neztratil ani bod. V sousedském derby s Ohnišovem měl v nastaveném čase velké štěstí, když hosté orazítkovali břevno.

Střelecky o víkendu explodovali černíkovičtí fotbalisté. Hostům ze Stárkova zabalili na cestu nevídaných jedenáct „banánů“!

Z výborné série se těší i ve Vamberku. Baník po prohře v úvodním kole v Hradci na Lokomotivě (0:1) vyhrál už počtvrté v řadě a je třetí.

Dobruška - Ohnišov 1:0

Domácím patřila úvodní dvacetiminutovka, během níž promarnili několik gólových šancí. Nejblíže ke změně skóre měla Haškova střela, která orazítkovala tyč. Ohnišovští o sobě dali vědět až ve druhé polovině úvodního dějství. Poslat hosty do vedení mohl Kašpar. Zápas rozhodla standardní situace. Na trestný kop z levé strany v provedení Zrzavého si na bližší tyči naběhl kanonýr Hašek a míč nechytatelně usměrnil do sítě. Pak ještě skóroval domácí Doubek, ale asistent sudího odmával ofsajd. Hosté se nevzdali a málem si z Dobrušky odvezli bod. V nastaveném čase hlavičkující Effenberk překonal brankáře Šrámka, ale pohotový stoper Horák před brankovou čárou míč hlavou zdvihl na břevno a od něj se odrazil zpět do pole. „Hosté si vyloženě přijeli pro bod. Do gólu nikam nespěchali. Naše výhra byla naprosto zasloužená. Na šance to bylo asi 7:2,“ hovořil o spravedlivém výsledku dobrušský kouč Milan Mikušík, ale vzápětí přiznal: „V závěru jsme měli velké štěstí. Bod nám zachránil pohotový Horák.“ Mikušíkův protějšek na ohnišovské lavičce Bohuslav Jakoubek uznal kvalitu mladého dobrušského celku. „Domácí nás uběhali. Vyhráli zaslouženě, ale fotbal je často nevyzpytatelný, a my si nakonec mohli odvézt bod.“

Branka: 64. Hašek. Rozhodčí: Zvolánek. ŽK: 4:6. Diváků: 200. Poločas: 0:0. TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský, T. Zilvar, Dubský – Doubek, A. Zilvar, J. Zrzavý, M. Dostál (90. Hubáček) – Hašek (67. L. Danč), R. Chválek (75. R. Danč). Start ZD Ohnišov: Votruba – Šedivý - Hronovský, Effenberk, Králíček (46. Prouza) – Kašpar, Zrzavý, Týfa, Fiedler – Kárník, Petera (64. Moravec).

Opočno – Hronov 3:0

Opočnu chybělo pět zraněných hráčů základní sestavy (Fryml, P. Musil, L. Jelen, Petr) a Černík. V 10. min. Tláskal mířil do vinklu, ale brankář Zmrhal se blýskl skvělým zákrokem. Ve 13. min. Baláček uvolnil Michla – 1:0. Ve druhé polovině úvodní půle převzali iniciativu hosté, ale domácí čisté konto držel pozorný Krulich. V 62. min. Michl poslal míč na volného Krištofa a ten zamířil přesně k levé tyči – 2:0. Za chvíli měl největší šanci hostů jejich jediný střelec v letošní sezoně Kubín. Míč napálil do brankáře Krulicha a následnou dorážku vyhlavičkoval z prázdné branky Polák. V 86. min. domácí Krištof vyslal dopředu střídajícího Sapižáka a ten hosty definitivně poslal do kolen – 3:0. Hronovští byli v poli více než vyrovnaným soupeřem, ale Opočno je vyškolilo proměněnými brejky.

Branky: 13. Michl, 62. Krištof, 86. Sapižák. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Poločas: 1:0. TJ Spartak Opočno: Krulich – Polák – V. Jelen, Tláskal, Bielik – Lukášek, Havelský, Baláček (81. J. Musil), Franc (78. Škrabal) – Krištof, Michl (70. Sapižák).

Černíkovice – Stárkov 11:2

Po čtvrthodině hry T. Vik nastřelil tyč a odražený míč Polívkovi bravurně vyrazil hostující gólman. Skóre se poprvé měnilo ve 22. min., kdy obranou Stárkova prošel Černý - 1:0. Hrálo se přesně půlhodinu, když byl před vápnem faulován Polívka. Z nařízeného trestného kopu sám postižený zamířil přesně - 2:0. Za chvíli měli výhodu trestňáku hosté, ale M. Vik byl pozorný. Do přestávky už na hřišti kralovali pouze domácí a hostující obránci nevěděli, kam dříve skočit. V 33. min. brankář Stárkova vyrazil Vikovu střelu. V 35 min. znovu T. Vik prošel obranou a jeho přihrávku proměňuje Čepelka - 3:0. O minutu později Černíkovičtí sehráli biliárovou partii, kterou zakončil Trejtnar - 4:0. Pět minut před přestávkou Čepelka posadil centr na hlavu J. Holoubka - 5:0. Ve 43. min. T. Vik nádherně předložil míč Černému, který dovršil půltucet. Deset minut po změně stran snížil Schreiber (6:1), ale od 65. minuty domácí opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň a odevzdaní hosté se neubránili dvoucifernému přídělu. V 65. min. byl ve vápně faulován Trejtnar a z následného pokutového kopu se do střelecké listiny zapsal i brankář Milan Vik - 7:1. O dvě minuty později přišel ťukes domácích útočníků, na jehož konci byl Čepelka - 8:1. Až v 69. min. se prosadil i nejlepší střelec domácích T. Vik - 9:1. Závěrečnou desetiminutovku zahájila přesná kombinace Polívky s Čepelkou, který završil svůj hattrick – 10:1. Střelecký účet Černíkovic podtrhl opět Čepelka – 11:1. Po následné rozehrávce přišla slabá náplast hostů, trefil se Vencl – 11:2.

Branky: 35., 67., 80. a 85. Čepelka 4, 22. a 43. Černý 2, 30. Polívka, 40. Holoubek, 36. Trejtnar, 65. M. Vik z pen., 69. T. Vik – 55. Schreiber, 86. Vencl. Poločas: 6:0. Sokol Černíkovice: Milan Vik - Klapal, J. Holoubek, Kotek, Bárta - Polívka, Černý,Vik, Trejtnar - Čepelka, Ehl (65. Hovorka).

Vamberk – Babí 2:0

Ve Vamberku se podle slov místního trenéra Vladimíra Mráze (na snímku) představil zatím nejlepší soupeř, který ve vyrovnaném úvodním poločasu nastřelil břevno a tyč. „Po hlučnější domluvě v kabině jsme Babí ve druhé půli dostali pod tlak.“ Po hodině hry Kotyza předložil nezištnou přihrávku L. Flekrovi a ten z deseti metrů pálil nechytatelně. „Soupeř nás ale zlobil celých devadesát minut z rychlých brejků,“ dodal Mráz, jehož uklidnila až sedm minut před koncem tvrdá střela Kubiase, kterou gólman vyrazil před Jindru a ten dorážel do prázdné branky.

Branky: 60. L. Flekr, 83. Jindra. Poločas: 0:0. Sestava Baníku Vamberk: J. Flekr – Kubias (85. Páral), Dostál, Mudruňka – Horák, L. Flekr, Kotyza, Souček – Potužník (89. Šponar), D. Hamerský (55. Baculák), Jindra.

Častolovice – N. Město 1:3

Ve vyrovnaném prvním poločase se skóre měnilo až pět minut před přestávkou. Domácí Pavel Mráz proměnil pokutový kop po faulu na Luxe. Hosté však do druhého dějství vstoupili velice svižně a během deseti minut skórovali třikrát. Vyrovnali v 50. min. z druhého pokutového kopu zápasu. Do vedení šli zásluhou hlavičky Lichtera po trestném kopu. Na sklonku odehrané hodiny se domácí obraně nepovedl ofsajdsystém, čehož využil Nožka a po samostatném úniku upravil na 1:3. Domácí usilovali o kontaktní gól, ale šance Marka, Mráze a Přikryla zneškodnil pozorný brankář Krunčík. „Hosté byli hladovější po vítězství, proto si tři body odvezli po zásluze,“ uznal častolovický hrající kouč Miloš Marek.

Branky: 40. Pavel Mráz z pen. – 50. Macháček z pen., 57. Lichter, 59. Nožka. Poločas: 1:0. AFK Častolovice: Jedlička – Přikryl - Slanina, Izák, Lorenc – Slavík, Pavel Mráz, Plocek, Petr Mráz (80. Dostál) – Lux (70. Kalousek), Marek.

Č. Meziříčí – Dohalice 1:2

Českomeziříčskému kouči Janu Jánskému příliš do řeči nebylo. Jeho svěřenci nejenže prohráli před vlastním publikem. Navíc přišel o dva zkušené hráče. „Kyška má zlomený malíček a vyloučený stoper Kozák proměnil podmínku.“ Domácí sehráli skutečně smolný zápas. Do vedení poslali Dohalice sami, když si po trestném kopu srazili míč do vlastní sítě. Pak se blýskl samostatnou akcí Hrubý a bylo vyrovnáno. Zápas rozhodl gól z penalty. „Podle mě byla velmi přísně nařízená, což potvrdil i Honza Tomášek, který měl podle sudího faulovat.“ Podle Jánského se hosté prezentovali důraznou hrou často za hranicí pravidel. „Nepříliš atraktivnímu zápasu chybělo více šancí. My jsme měli snad jedinou vyloženou po trestném kopu Kyšky. “

Branky: 39. Hrubý – 30. vlastní, 60. Jaroš z pen. ČK: 1:0 (75. Kozák). Poločas: 1:1. FC České Meziříčí: Frynta – Kozák - J. Kubíček, J. Tomášek, Kupka – P. Tomášek (55. Slánský), Hovorka, Kyška, Krajňák - Mi. Slezák (61. Tetřev), Hrubý.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Víkendové momenty v I. B třídě

Nováček z Dobrušky porazil v sousedském derby Ohnišov. Po pátém vítězství v sezoně vede tabulku před Černíkovicemi, které napadrť „rozemlely“ Stárkov. Čtyřmi góly se blýskl Jan Čepelka. Vamberk vyhrál počtvrté za sebou a poskočil na třetí příčku. Častolovice ztratily duel s Novým Městem , přestože na vlastním trávníku o přestávce vedly. Po změně stran během deseti minut inkasovaly tři góly a bylo po nadějích. České Meziříčí nevyužilo domácí prostředí.

1. Dobruška  5 0 0  13:1 15
2. Černíkovice  4 0 1  22:6 12
3. Vamberk  3 1 1  11:4 10
4. Č.Meziříčí  3 0 2  7:6  9
5. Nové Město 2 1 2  6:5  7
6. Stárkov    2 1 1  9:13  7
7. Opočno   2 0 3  8:9  6
8. Ohnišov   2 0 3  6:9  6