Rychlé brejky fotbalistů Spartaku Rychnov slavily úspěch na náchodské trávě.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Na vítězství měly utkání na domácím trávníku rozehrány Přepychy, ale hosté z Černilova dokázali zásluhou zkušených exligových hráčů vyrovnat. Bez bodu zůstali o víkendu pouze hráči Velešova Doudleby, kteří se vrátili s prázdnou od Rozkoše.

Náchod B – Rychnov 1:3
Soupeř přicestoval do Náchoda s defenzivní taktiktou a sázel na rychlé brejky, což se v průběhu utkání ukázalo jako klíčové. Mladý domácí kolektiv si nevěděl rady s kompaktní rychnovskou obranou a naopak ukázal hostům několik okének. První Rychnovští využili již ve 12. min., když se dostali do vedení 1:0. Ani po této brance se obraz hry příliš nezměnil, domácí pokračovali v trpělivém obléhání velkého vápna Rychnova a hosté z další rychlé kolmé akce upravili ve 32. min. na 0:2. Za tohoto stavu pak odcházela obě mužstva do kabin. Ve druhém poločase byl k vidění podobný fotbal, neustálé obléhání rychnovské obrany vyústilo v 79. min. ke snížení na 1:2. Domácí v závěru utkání zariskovali, otevřeli hru, do níž hosté podnikli další rychlý brejk, z něhož uzavřeli na konečných 1:3.

Fakta – branky: 53. Nejman - 13. a 39. Reichl, 85. Říčař. Rozdodčí: Průcha (Hlušice). ŽK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 0:2.
FC Spartak Rychnov n. K.: Rydlo – Polívka, Zimmer, Netuka, Schod – Ehl (46. Brandejs, 63. Říčař), Mondík, Bárnet, Krmaš – Reichl, Dapecí.

Olympia HK – Kostelec n. O. 1:2
Hostům patřila úvodní pětadvacetiminutovka. „Vytvořili jsme tři brankové příležitosti a v jedenácté minutě šli do vedení. Pak jsme však až do přestávky polevili,“ vrátil se k úvodnímu dějství zápasu kostelecký kouč Miroslav Umlauf. Zápas musel prestižní především pro kouče Olympie Zbyňka Dujsíka, který ještě v zimní přípravě vedl společně s Miroslavem Kopeckým právě Kostelec. „V šatně jsme si řekli, že se musíme vrátit k aktivní hře a hned po přestávce běžel Řehák dvakrát sám na brankáře Cejnara, jenže ten si s jeho sóly pokaždé poradil.“

Do 65. min. Kostelečtí chybovali na polovině hřiště a domácí je z rychlého protiútoku potrestali - 1:1. Závěrečných deset minut opět patřilo hostům. „Vytvořili jsme si tlak a rozhodnutí přinesla standardní situace. Řehák se výstavně trefil z trestného kopu ze dvaceti metrů,“ uvedl Umlauf, podle něhož byli nejlepšími hráči na hřišti oba brankáři Rücker a Cejnar. „Musím pochválit celý kolektiv, úroveň naší hry oproti těžkopádnému jarnímu startu jde rapidně vzhůru,“ dodal kostelecký trenér.

Fakta – branky: 65. Kubelka – 11. Sehnal, 85. Řehák. Rozhodčí Hock (Jablonné). ŽK 1:1. Diváků: 120. Poločas 0:1.
FC Kostelec nad Orlicí: Rücker – Chochola – Kánský, Klapal, Chaloupka (86. Šrámek) – Řehák, Tichý, Kuhn, L. Bolehovský (90. Bulavcsak) – Mráz, Sehnal (79. Žežule).

Česká Skalice – Doudleby 3:1
Úvod do utkání měli domácí přímo pohádkový. Již v 1. min. se prosadil domácí útočník Martin Vít. Branka Českoskalické nabudila a v dalších minutách diktovali tempo hry. Územní převahu potvrdili fotbalisté od Rozkoše ve 25. min., kdy na 2:0 upravil Eimer. Za stálého tlaku domácí Skalice dospělo utkání až do poločasu. Do druhé půle musel českoskalický lodivod Lokvenc vystřídat zraněného Víta. Domácí spokojeni s dvoubrankovým vedením zalezli na svou polovinu a nechali hrát Doudlebské. Přesto se jim podařilo náskok pojistit, když Sedláček zvýšil na 3:0. Deset minut po Sedláčkově trefě se však prosadili i hostující tým přesnou trefou Seiberta a zbytek utkání diktoval tempo hry. Na zdramatizování utkání však již hostům nezbyly čas ani síly.

Fakta – branky: 1. Vít, 26. Eimer, 62. Sedláček – 71. Seibert. Rozhodčí: Otava . ŽK: 3:3 ČK. 0:1 (Kopsa). Diváků: 150. Poločas: 2:0. TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: Vlasák – Bursa, Seibert, Sršeň, Kotek – Sládek, Kotyza, Kopsa, Schod – Kráčmer, Mareš (61. Šarig).

Přepychy – Černilov 1:1
Miroslava Pavla, asistenta trenéra Přepych jeho svěřenci potěšili zlepšeným výkonem. „Hrálo se za naší mírné převahy. Musím hráče pochválit, tentokrát příkladně bojovali.“

Absolutní radost mu zkalilo vyrovnání z kopačky exligového Barbariče. „Upozorňovali jsme hráče na zkušené Jukla a Barbariče, ale právě spolupráce těchto dvou fotbalistů přinesla hostům vyrovnání.“

Podle Pavla měli jeho svěřenci skutečně k vítězství blíž. „Několik nadějných střeleckých příležitostí jsme neproměnili a dvojnásobná škoda, že jsem neudrželi jednobrankové vedení.“

V 90. min. byli přepyšští fotbalisté jen pár centimetrů od rozhodujícího gólu. Míč se po Havlově střele hlavou odrazil od břevna na brankovou čáru a zpět do hřiště (viz. Fotosloupek na této straně). „Doufáme, že se v naší hře začíná blýskat na lepší časy.“

Fakta – branky: 70. Havel – 77. Barbarič. Rozhodčí: Vancl (Nové Město n. Met.). ŽK: 2:4. Diváků: 200. Poločas: 0:0.
SK Přepychy: Klofanda – Kupka, Kollár, Jiří Jelen (82. Žid), Truhlář, Sršeň, Havel, Rejchrt, Chválek, Rejzek, Lukáš Jelen.