Kostelec porazil mužstvo svého nedávného trenéra

RYCHNOVSKO - Ve 20 kole fotbalového krajského přeboru si mužstva Spartak Rychnov nad Kněžnou a FC Kostelec nad Orlicí odvezla všechny body z fotbalových bašt v Náchodě a Hradci Králové.

24.4.2007

Střelec vedoucí přepyšské branky do sítě Černilova Roman Havel oslavuje dosažení gólu u rohového praporku.Foto: DENÍK/Jan Ježdík

Rychlé brejky fotbalistů Spartaku Rychnov slavily úspěch na náchodské trávě.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Na vítězství měly utkání na domácím trávníku rozehrány Přepychy, ale hosté z Černilova dokázali zásluhou zkušených exligových hráčů vyrovnat. Bez bodu zůstali o víkendu pouze hráči Velešova Doudleby, kteří se vrátili s prázdnou od Rozkoše.

Náchod B – Rychnov 1:3
Soupeř přicestoval do Náchoda s defenzivní taktiktou a sázel na rychlé brejky, což se v průběhu utkání ukázalo jako klíčové. Mladý domácí kolektiv si nevěděl rady s kompaktní rychnovskou obranou a naopak ukázal hostům několik okének. První Rychnovští využili již ve 12. min., když se dostali do vedení 1:0. Ani po této brance se obraz hry příliš nezměnil, domácí pokračovali v trpělivém obléhání velkého vápna Rychnova a hosté z další rychlé kolmé akce upravili ve 32. min. na 0:2. Za tohoto stavu pak odcházela obě mužstva do kabin. Ve druhém poločase byl k vidění podobný fotbal, neustálé obléhání rychnovské obrany vyústilo v 79. min. ke snížení na 1:2. Domácí v závěru utkání zariskovali, otevřeli hru, do níž hosté podnikli další rychlý brejk, z něhož uzavřeli na konečných 1:3.

Fakta – branky: 53. Nejman - 13. a 39. Reichl, 85. Říčař. Rozdodčí: Průcha (Hlušice). ŽK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 0:2.
FC Spartak Rychnov n. K.: Rydlo – Polívka, Zimmer, Netuka, Schod – Ehl (46. Brandejs, 63. Říčař), Mondík, Bárnet, Krmaš – Reichl, Dapecí.

Olympia HK – Kostelec n. O. 1:2
Hostům patřila úvodní pětadvacetiminutovka. „Vytvořili jsme tři brankové příležitosti a v jedenácté minutě šli do vedení. Pak jsme však až do přestávky polevili,“ vrátil se k úvodnímu dějství zápasu kostelecký kouč Miroslav Umlauf. Zápas musel prestižní především pro kouče Olympie Zbyňka Dujsíka, který ještě v zimní přípravě vedl společně s Miroslavem Kopeckým právě Kostelec. „V šatně jsme si řekli, že se musíme vrátit k aktivní hře a hned po přestávce běžel Řehák dvakrát sám na brankáře Cejnara, jenže ten si s jeho sóly pokaždé poradil.“

Do 65. min. Kostelečtí chybovali na polovině hřiště a domácí je z rychlého protiútoku potrestali - 1:1. Závěrečných deset minut opět patřilo hostům. „Vytvořili jsme si tlak a rozhodnutí přinesla standardní situace. Řehák se výstavně trefil z trestného kopu ze dvaceti metrů,“ uvedl Umlauf, podle něhož byli nejlepšími hráči na hřišti oba brankáři Rücker a Cejnar. „Musím pochválit celý kolektiv, úroveň naší hry oproti těžkopádnému jarnímu startu jde rapidně vzhůru,“ dodal kostelecký trenér.

Fakta – branky: 65. Kubelka – 11. Sehnal, 85. Řehák. Rozhodčí Hock (Jablonné). ŽK 1:1. Diváků: 120. Poločas 0:1.
FC Kostelec nad Orlicí: Rücker – Chochola – Kánský, Klapal, Chaloupka (86. Šrámek) – Řehák, Tichý, Kuhn, L. Bolehovský (90. Bulavcsak) – Mráz, Sehnal (79. Žežule).

Česká Skalice – Doudleby 3:1
Úvod do utkání měli domácí přímo pohádkový. Již v 1. min. se prosadil domácí útočník Martin Vít. Branka Českoskalické nabudila a v dalších minutách diktovali tempo hry. Územní převahu potvrdili fotbalisté od Rozkoše ve 25. min., kdy na 2:0 upravil Eimer. Za stálého tlaku domácí Skalice dospělo utkání až do poločasu. Do druhé půle musel českoskalický lodivod Lokvenc vystřídat zraněného Víta. Domácí spokojeni s dvoubrankovým vedením zalezli na svou polovinu a nechali hrát Doudlebské. Přesto se jim podařilo náskok pojistit, když Sedláček zvýšil na 3:0. Deset minut po Sedláčkově trefě se však prosadili i hostující tým přesnou trefou Seiberta a zbytek utkání diktoval tempo hry. Na zdramatizování utkání však již hostům nezbyly čas ani síly.

Fakta – branky: 1. Vít, 26. Eimer, 62. Sedláček – 71. Seibert. Rozhodčí: Otava . ŽK: 3:3 ČK. 0:1 (Kopsa). Diváků: 150. Poločas: 2:0. TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: Vlasák – Bursa, Seibert, Sršeň, Kotek – Sládek, Kotyza, Kopsa, Schod – Kráčmer, Mareš (61. Šarig).

Přepychy – Černilov 1:1
Miroslava Pavla, asistenta trenéra Přepych jeho svěřenci potěšili zlepšeným výkonem. „Hrálo se za naší mírné převahy. Musím hráče pochválit, tentokrát příkladně bojovali.“

Absolutní radost mu zkalilo vyrovnání z kopačky exligového Barbariče. „Upozorňovali jsme hráče na zkušené Jukla a Barbariče, ale právě spolupráce těchto dvou fotbalistů přinesla hostům vyrovnání.“

Podle Pavla měli jeho svěřenci skutečně k vítězství blíž. „Několik nadějných střeleckých příležitostí jsme neproměnili a dvojnásobná škoda, že jsem neudrželi jednobrankové vedení.“

V 90. min. byli přepyšští fotbalisté jen pár centimetrů od rozhodujícího gólu. Míč se po Havlově střele hlavou odrazil od břevna na brankovou čáru a zpět do hřiště (viz. Fotosloupek na této straně). „Doufáme, že se v naší hře začíná blýskat na lepší časy.“

Fakta – branky: 70. Havel – 77. Barbarič. Rozhodčí: Vancl (Nové Město n. Met.). ŽK: 2:4. Diváků: 200. Poločas: 0:0.
SK Přepychy: Klofanda – Kupka, Kollár, Jiří Jelen (82. Žid), Truhlář, Sršeň, Havel, Rejchrt, Chválek, Rejzek, Lukáš Jelen.

24.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Muzeum je stále bez ředitele

Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Daniela Lusková je lídryní královéhradecké kandidátky Realistů. Strany, jejíž volební potenciál překračuje šestiprocentní hranici.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.