Divizní fotbalisté SK Týniště n. O. se představí na hřišti královéhradecké Olympie.

Soupeře vede zkušený kouč

Tým Předměřic vede zkušený kouč Jaroslav Dočkal a k jeho oporám patří nejen dva hráči, kteří v minulosti oblékali týnišťský dres – obránce Radek Jankaj a záložník Jiří Židík. V koncovce je velmi nebezpečný kanonýr Jiří Dvořáček. Dočkalovi svěřenci sice na podzim na svém trávníku třikrát odevzdali všechny body (Hlinsko 2:4, Liberec B 1:6 a Chrudim 2:3), ovšem na jaře jsou doma stoprocentně úspěšní.

Po trestu se vrací obránce Kubec

V uplynulém kole Předměřičtí nestačili v Chrudimi na topící se domácí. Jejich vysokou porážku 1:4 sledoval trenér Týniště Luboš Kubík, jenž by měl pro zítřejší duel vybírat sestavu z kompletního hráčského kádru, tedy včetně Romana Kubce, kterému vypršel trest za vyloučení v Trutnově.

Prvotní úkol – neinkasovat

„Důležité je, že jsme naposled doma neprohráli. Za nepříznivého stavu jsme nerezignovali a dokázali vybojovat alespoň bod,“ vrací se k nevydařenému zápasu fotbalistů Týniště s Českým Brodem (1:1) hrající asistent trenéra Radek Hrubý. „Budeme vycházet z toho, abychom neinkasovali. Budeme se snažit o svoji kombinační hru, poctivě bránit a podnikat rychlé brejky, což by mohlo na soupeře platit,“ předpokládá Hrubý. „Chceme vyhrát, ale i remíza by pro nás byla úspěchem.“

Zápas 26. kola Slavoj Předměřice (10. místo, 32 bodů) – SK Týniště n. O. (8. místo, 34 bodů) se hraje v sobotu 19. května na hřišti královéhradecké Olympie v Kuklenách od 17 hodin. Jako hlavní rozhodčí jej povede Tomáš Chládek z Dobřichovic u Prahy. Podzimní vzájemný souboj obou soupeřů v Olšině skončil vítězstvím týnišťského celku 3:1, za nějž skórovali Šupák, Vašata (z pokutového kopu) a Kubec.