Na sestupovou příčku v I. B třídě se propadl Vamberk. Opočno zdolalo Nové Město.

Černíkovice – Vamberk 3:1

Už ve 2. min. domácí Čepelka ze skrumáže nastřelil tyč. V 5. min. stejný hráč utekl po křídle a jeho prudkou přihrávku si vamberský Přikryl srazil do vlastní sítě - 1:0. V 10. min. s chutí hrající Čepelka postupoval sám na branku, ale přihrávce na volného Vika chyběla přesnost. Pak se probudili Vamberští. Po čtvrthodině hry bez přípravy pálil Potužník a střela těsně minula branku Černíkovic. Z protiútoku Čepelka orazítkoval břevno a zanedlouho Vik spojnici. Hrálo se nahoru dolů. Dvakrát běželi sami na branku Vamberští, ale bez úspěchu. V 27. min. Vik po pěkné kombinaci zvýšil na 2:0 pro domácí. Ve druhé půli si hosté vytvořili převahu, ale dokázali pouze korigovat. V 65. min. potrestal chybu domácích Potužník – 2:1. Konečnou podobu výsledku dal čtvrt hodiny před koncem opět Vik.

Fakta – branky: 5. vlastní, 27. a 75. Vik – 65. Potužník. Diváků: 200. Poločas: 2:0. Sestavy – Sokol Černíkovice: D. Holoubek - Klapal, Bárta, J. Holoubek, Šrejbr (70. Pajor) - Vik, Pohl, Černý, Jůdl - Čepelka , Hovorka. Baník Vamberk: Vídeňský - Přikryl, Mudruňka, Sedláček, Horák - Potužník, Souček, R. Šponar, Hamerský - Dostál, M. Šponar (Langer, Malý).

Opočno –Nové Město 2:0

Už ve 2. min. Macháček poslal centr před branku Opočna a brankář Krulich vyrazil nad branku. V 17. min. Martínek z velkého vápna opět vyzkoušel pozornost gólmana Opočna. O dvě minuty později centr P. Musil stáhl ze vzduchu Šrámek. Ve 33. min. Šrámek nadvakrát chytil trestný kop Frymla. Stejný hráč zahodil velkou šanci těsně před přestávkou. Skóre se poprvé měnilo v 58. min. Černík poslal do běhu Lukáška, který se zbavil obránce a ocitl se sám před Šrámkem – 1:0. V nastaveném čase Musil uvolnil Frymla, ale brankář Šrámek vyběhl včas. Jenže za chvíli inkasoval podruhé. To Krivčík, který byl na hřišti pouhých pět minut, zbavil míče obránce a chladnokrevně skóroval.

Fakta – branky: 58. Lukášek, 90. (+2) Krivčík. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 3:3. Diváků: 120. Poločas: 0:0. Sestava Spartaku Opočno: Krulich – Jelen, Tláskal, Polák, Petr – Lukášek, Černík, Bielik (82. J. Musil), P. Musil – P. Lukeš (87. Krivčík), Fryml.

1. Jaroměř 14 3 5 65:38⋌45
2. Kratonohy 12 6 4 49:27⋌42
3. OHNIŠOV 13 3 6 42:32⋌42
4. ČASTOLOVICE 10 5 7 46:36⋌35
5. Babí 11 2 9 44:43⋌35
6. Nové Město 9  7 6 46:37⋌34
7. Dohalice 10 3 9 47:41⋌33
8. ČERNÍKOVICE 9  6 7 32:31⋌33