Debakl si z Náchodska odvezli opočenští fotbalisté. Z Rychnovska uspěly pouze Černíkovice a Dobruška – zvítězily venku.

Zvítězily pouze Černíkovice a Dobruška, přestože se představily na půdě soupeřů. Výhodu domácího prostředí v souboji s nováčkem promarnil Ohnišov, který v loňské sezoně skončil na druhé příčce. Šokovala především výše prohry (1:4). Hosté Ohnišovské vyučovali lekci produktivity.

Hronov - České Meziříčí 2:0

Po dvacáté minutě se mužstvo Českého Meziříčí, v silnější sestavě s Černým, nestačilo vzpamatovat z počátečních chyb. V 65. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující obránce Kozák a bylo po nadějích. Domácí tým Hronova si už výhru proti oslabenému soupeři v poklidu dokázal pohlídat.
Poločas 1:0. Sestava FC České Meziříčí: Frynta – J. Kubíček, M. Slezák, J. Tomášek (65. Kašpar), Kozák - Kubka (20. Černý), Kyžka, Hovorka, Krajňák (83. Slezák) – P. Tomášek, Hrubý.

Malšovice – Častolovice 2:1

Už v prvním poločase se prosadili domácí. Lemon přelstil obranu Častolovic a domácí vedli. Ve druhém poločase domácí utekli na dvoubrankový rozdíl. Naději pro hosty vykřesal Slanina, když snížil z trestného kopu. Častolovičtí ale v závěru zápasu nedokázali proniknout obranou domácích a na remízu nedosáhli.
Branky: 50. Slanina, Poločas 1:0. Sestava AFK Častolovice: Jedlička - Slanina, Izák, Přikryl, Slavík - Petr Mráz, Pavel Mráz, Suchý, Beneš - Lux, Marek.

Loko Hradec – Vamberk 1:0

Zápas pro hostující mužstvo Vamberka skončil smolně. Od prvních minut se zápas odehrával v režii domácích. Když se však hráči Vamberka prosadili před hradeckou obranou hned z toho byla nastřelená tyč. Zápas rozhodla 75. minuta, v níž Mudruňka ztratil míč. Domácí využili šance a vymetli pavučinu ve Flekrově brance. Těsnou prohru s nováčkem už hosté neodvrátili.
Poločas 0:0. Sestava Baníku Vamberk: K. Flekr - Horák, Dostál, Mudruňka – Kubias (46. Jindra), L. Flekr, Koryta, Souček – Potužník, Šponar, D. Hamerský.

Ohnišov – Stárkov 1:4

Ohnišovští převahu z úvodního poločasu přetavili v jediný gól. Po čtvrthodině hry se ujali vedení, když se po trestném kopu Šedivého trefil Moravec. Nováček ze Stárkova vyrovnal z jediné šance po zbytečném autu a následném centru. Ve druhé půlce sice domácí byli fotbalovější, ale… V 57. min. domácí vyrobili chybu v rozehrávce a hosté z brejku trestali – 1:2. Následný tlak Ohnišova nebyl efektivní. Zatažení hosté bránili před vlastní šestnáctkou v deseti hráčích. V 71. min. rozhodčí neodpískal penaltu po sražení Petery. Nadále se hrálo na jednu branku – na tu stárkovskou. Jenže hosté vyučovali lekci z produktivity. Dva brejky znamenaly dva góly - v 75. a 83 minutě.
Branky: 15. Moravec – Schrejbr 2, Lokvenc, Vencl. Poločas: 1:1. Sestava Start ZD Ohnišov: Votruba - Hronovský, Šedivý, Efenberk, Králíček - Moravec, Kašpar (88. Štěpán), Týfa, Fidler – Kárník (46. Petera), Prouza (58. Zrzavý).

Babí – Opočno 4:0

Hrozivý výsledek z pohledu hostů neodpovídá předvedené hře. Opočenští můžou litovat zahozených šancí a řady hrubých chyb v obraně. V utkání mohli jít do vedení ale Baláček v 10. min. hlavičkoval po rohu těsně nad břevno. O dvě minuty později vyrobila opočenská obrana hrubku, kterou potrestal Goca. Sám proti Krulichovi nezaváhal – 1:0. Ve 20. min. měl vyrovnání na noze Krištof. Jeho střelu z trestného kopu ze 30 metrů brankář zkrotil až nadvakrát. Ve 25. min. Krištof našel L. Jelena, ale opakované střely zblokovala obrana. Po půlhodině hry střelu Krištofa gólman vyrazil jen se štěstím. Pět minut po přestávce zahrozil Goca, ale brankáře Krulicha na brankové čáře zaskočil obránce Bielik. Minutu po změně stran Krištof uvolnil L. Jelena, který tutovku zazdil. V 55. min. udeřili domácí podruhé. Kratěna zvýšil na 2:0. Zkorigování po třech minutách promarnil Černík. V 62. min. po souboji Adama s opočenským Polákem domácí hráč spadl a nařízenou penaltu proměnil Kácovský – 3:0. V 77. min. se Krulich blýskl při šanci domácího Kozáka. Dvě minuty před koncem opočenská obrana nabídla šanci Fidlerovi, který stanovil konečnou podobu debaklu – 4:0. Jediným pozitivem z pohledu hostujícího celku byla hra nových tváří – dorostenců Škrabala, Michla a posily z B týmu Pinkase.
Branky: 12. Goca, 55. Kratěna, 62. Kácovský z pen., 88. Fidler. Rozhodčí Pára. ŽK 0:1. Diváků: 86. Poločas: 1:0. Sestava TJ Spartak Opočno: Krulich – Polák – V. Jelen, Tláskal (62. J. Musil), Bielik – Pinkas (55. Michl), Černík, Baláček (85. Zácný), Škrabal – L. Jelen, Krištof.

Dohalice – Dobruška 1:2

„Do poločasu jsme mohli vést i 4:1, protože Hašek běžel třikrát sám na brankáře, jenže skóroval jen jednou,“ vrátil se dobrušský trenér Milan Mikušík k první půli utkání, která skončila nerozhodně. „Inkasovali jsme po centru z křídla a hlavičce z malého vápna.“ Zápas rozhodl druhý gól Aleše Haška, nové posily z Domašína po rohovém kopu. „Opticky jsme byli celý zápas lepším týmem. Myslím si, že rozhodla naše lepší fyzická kondice. Díky ní jsme domácí v závěru nepustili do tlaku. Hrozit dokázali pouze ze standardních situací,“ uzavřel kouč nováčka krajské I. B třídy.
Branky: 15. Kulhánek - 30. a 55. Hašek. Poločas: 1:1. Sestava TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský, Dubský, Šotola – Doubek, A. Zilvar, Zrzavý, M. Dostál – Hašek (57. R. Danč), Chválek (75. L. Danč).

Nové Město – Černíkovice 0:1

V oboustranně opatrném úvodu se bojovalo ve středu hřiště. Po čtvrthodině hosté přebrali aktivitu a vytvořili si první tutovku. Po akci Bárty našel Kotek volného Pohla, který hlavou orazítkoval břevno. Vzápětí další akci Černíkovic založil J. Holoubek. Přes Polívku se míč dostal k nabíhajícímu Čepelkovi, jenž mířil vedle branky. V 19. min. Krunčík vyrazil trestný kop Trejtnara. V 27. min. se tři opakované střely Vika, Čepelky a Kotka odrážely od domácích obránců a následná Trejtnarova směřovala mimo branku. Z protiútoku zahrozili domácí, ale v koncovce mířili podobně. Pět minut po přestávce Černý postupoval sám ze strany na Krunčíka, ale ten mu míč sebral od nohy. Po hodině hry Kotek vybojoval míč na polovině hřiště, prošel s ním až k brankové čáře, odkud přihrál před branku Vikovi a ten patičkou překvapil Krunčíka - 0:1. O dvě minuty později byl hrubě faulován Trejtnar a nahradit ho musel Jůdl. Čtvrt hodiny před koncem byl před vápnem faulován Čepelka a Vik z trestného kopu namířil těsně mimo. V 78. min. černíkovická obrana vytvořila dvě hrubky, ale brankář D. Holoubek své spoluhráče skvělým zákrokem podržel. Domácí se pak nadechli k mohutnému finiši ve snaze vyrovnat, ale pozorná hostující obrana odolávala útokům i filmařským pádům v pokutovém území, na které hlavní rozhodčí Valenta neskočil.
Branka: 60. Vik. Poločas: 0:0. Sestava TJ Sokol Černíkovice: D. Holoubek - Polívka, Ullrich, J. Holoubek, Kotek – Bárta (55. Hovorka), Pohl, Černý, Trejtnar (70. Jůdl) - Vik, Čepelka (80. Klapal).