Česká Skalice zametla s Kostelcem

RYCHNOVSKO - Neutěšený je pohled na tabulku nejvyšší krajské fotbalové soutěže. Nejnižší tři příčky bohužel patří mužstvům z Rychnovska.

4.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

KRAJSKÝ PŘEBOR KRÁLOVÉHRADECKA

O víkendu ve vzájemném souboji s Přepychymi zabodoval pouze Spartak Rychnov nad Kněžnou, který nezadržitelně stoupá vzhůru. S deseti body je už čtvrtý.

Na opačném pólu tabulky se smutně krčí Velešov Doudleby, FC Kostelec nad Orlicí a SK Přepychy. Nasbíraly tři, dva resp. jeden bod.

Relativně klidní mohou být v Doudlebách, kde Velešov sehrál vyrovnanou partii s vedoucím N. Bydžovem, takže naděje na zlepšení, které přinese kýžené body, je velmi reálná. Kostelecké fanoušky, kteří doufají ve vzestup svého mladého týmu musela šokovat zpráva z České Skalice, odkud si jejich tým odvezl potupný debakl 2:8. Jediný bod na svém kontě mají fotbalisté z Přepych, což je alarmující stav.

Nová Paka – Broumov 2:0

Fakta – branky: 47. Čokina, 91. Fišar. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 2:6. Diváků: 185. Poločas: 0:0. 1. FK Nová Paka: Balatka – Mužíček, Mindl (84. Fišar), Ptáček, Jisl – Kubíček, Čokina, Rozsévač, Mačí – Kuchta (89. Mercl), Tabaka. FC Slovan Broumov: Martin – Harasevič, Vejprava, Hitschfel, Štejnar (87. Mucha) – Panny, Schubert (79. Kitler), Hanzlík, Čihák – Růžička, Hanák.

Doudleby – Nový Bydžov 1:2

Doudlebští přišli o bod s velkým favoritem pět minut před koncem, kdy se za Myšákova záda trefil Bányácski.

Fakta – branky: 57. Kráčmer z pen. – 55. Kazda, 85. Bányácski. Rozhodčí: Schneider (Pardubice). ŽK: 3:3. Diváků: 150. Poločas: 0:0. TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: Myšák – Bursa, Chára, Hofmann, Sršeň - Schulze (68. Krunčík), Koryta, Seibert, Krmaš - Kráčmer, Schod. FK Nový Bydžov: Lajvr – Šoufek, Matějka, Obermajer (64. Skalický), Novák (78. Chlubna) - Pilař, Kazda, Banyácski, Tomeš - Valenta (66. Janouch), Blažej.

Jičín – Milíčeves 2:1

Fakta – branky: 30. Rejha, 45. Řeháček – 53. Štěrba. Rozhodčí: Rožnovský (Hronov). ŽK: 4:5. Diváků: 320. Poločas: 2:0. SK Jičín: Puš – Vejvoda, Řeháček (65. Chvalina), Macháček, D. Michálek (46. Kroupa) – Mikolášek, Samko, Gaubman, Červenka – L. Michálek, Rejha. FC Milíčeves: Drusan – Mlejnek, Zd. Roman, Havránek, Vaněk – J. Berný (86. Bílek), M. Fejfar, J. Roman, Horčičko – Štěrba, Trč.

Černilov – Olympia 0:4

Fakta – branky: 40. Dvořáček, 50. Hejzlar, 67. Eimer, 83. Dujsík z pen. Rozhodčí: Vancl (Nové Město nad Metují). ŽK 5:1. Diváků: 150. Poločas 0:1. FK Černilov: Marianďuk – Hryzlík, Barbarič, Zumr, Matějka – Novák, Suchov, Petera, Urban – Vik (78. Tykva), Škoda (75. Hybš). FC Olympia Hradec Králové: Tošovský – Mašek, Kubelka, Melaga, Židík – Haken, Eimer, Dujsík (84. Javůrek), Dvořáček – Hůlka (78. Charvát), Hejzlar.

Náchod B – Lhota p. L. 0:3

Fakta – branky: 6. Hodas, 30. Bitomský, 72. Pražák. Rozhodčí: Otava. ŽK:1:2. Diváků: 100. Poločas: 0:2. FK Náchod– Deštné B: Strazzer – Kalmán, Pohl, Jirman, Petr Zelený - Kadavý, Šimon, Plšek, Pavel Zelený - Suchánek, Dvořáček (46. Harvanka, 50. Nejman). Sokol Lhota p. L.: Saidl – Bitomský, Mařas, Špidlen, Syrovátka – Michálek (75. Tužil), Pražák (86. Krátoška), Jansa, V. Bednář (80. Schmidt), Z. Bednář, Nývlt.

Libáň – Č. Kostelec 3:1

Fakta – branky: 16. a 32. Šimek, 34. Zavřel (pen.) – 89. Ryba Rozhodčí: P. Hrabík. ŽK: 2:2. Diváků: 150. Poločas: 3:0. TJ Sokol Libáň: Hampl – Svoboda, Mutzer, Smetana, Bejda – Zajíček, Hůlka, Muška, Šimek (87. T. Vondráček), Pekárek – Zavřel, R. Horák (75. D. Horák). TJ Červený Kostelec: Čejchan – Kejzlar, Bárta, Verner (46. Ryba), Škoda – Liška, Kalaš, Švertšal (55. Hlava), Kocián (29. Vlček) – Janko, Korec.

Č. Skalice – Kostelec n. O. 8:2

Po deseti minutách málokdo tušil, že si hosté od Rozkoše povezou pořádný ranec. Šli totiž do vedení zásluhou přesné trefy Bendiga.

Fakta – branky: 39., 49., 51. Valeš, 23. a 35. Rýdlo, 29. Zapadlo, 62. P. Sedláček, 82. Franců – 10. Bendig, 70. O. Mráz. Rozhodčí: Jaromír Průcha. ŽK: 2:2. Diváků: 200. Poločas: 4:1. Jiskra Č. Skalice: Kasabov – Zítko, Čtvrtečka, Goll, Zákravský (54. Dvořák) – Zapadlo (52. Tran Minh Trong), Rýdlo, Kožený, Franců – Valeš (61. Voráček), Sedláček. FC Kostelec nad Orlicí: Hlach – Hodač (63. Klapal), Chaloupka (66. Žezule), Bjelka, Weisser – Šrámek, Umlauf, Tichý (46. Mráz), Pinkas – Řehák, Bendig.

Rychnov – Přepychy 1:0

Okresní derby rozhodl gól zkušeného Aleše Kuhna. „Přepychy hrozily nebezpečnými brejky a ze standardních situací,“ přiblížil hlavní zbraně momentálně posledního celku tabulky rychnovský kouč Martin Hodoval. „Cením si toho, že naši kluci dokázali dovést do vítězného konce zápas, v němž se jim herně příliš nedařilo.“

Fakta – branky: 66. Kuhn. Rozhodčí: Šmída (Trutnov). ŽK: 4:5. Diváků: 130. Poločas: 0:0. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: Rydlo - Netuka, Kubec, Kánský, Brandejs - Mondík, Ráliš, Kuhn, Bárnet (76. Schod) - Zimmer, Rychtera (84. Dvořák). SK Přepychy: Klofanda - Kupka, Kollár, Placák, Žid - Sedlák, Havel, Rejchrt (84. Čtvrtečka), Chválek - Rejzek, Přibyl (45. Sršeň).

4.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Muzeum je stále bez ředitele

Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Daniela Lusková je lídryní královéhradecké kandidátky Realistů. Strany, jejíž volební potenciál překračuje šestiprocentní hranici.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.