Mužstvo Dobrého opustilo suterén tabulky, na dno sestoupil Domašín

RYCHNOVSKO - Kompletní fotbalový servis II. třídy okresního přeboru z víkendu 19. a 20. května.

21.5.2007

Fotbalisté Domašína potřebují v boji o záchranu body jako sůl. Jenže o víkendu doma povolili export všech tří Rychnovu B (1:2). Na snímku likvidují akci útočníka Aleše Hrudíka (vlevo) hostující brankář Lukáš Beránek s Martinem Klapalem (č. 6). Foto: DENÍK/Miroslav Sixta

V nejvyšší fotbalové soutěži našeho okresu se zdramatizoval boj o záchranu. Mocný finiš předvádí Dobré, které po podzimní ztrátě fotbaloví příznivci už zatracovali.

OKRESNÍ PŘEBOR II. TŘÍDA

22. kolo

Albrechtice – Dobruška 1:1

Branky: Velíšek Luděk - Zrzavý Jan. Rozhodčí: Triandafilu, Leimer, Kerhat. ŽK 5:3. Diváků 220. Poločas: 0:0. Po bezbrankové úvodní půli srdnatě bojující domácí šli do vedení po rychlém brejku Velíška. Vedoucímu týmu soutěže se podařilo snížit po trestném kopu Zrzavého, ale v závěru měli blíže k vítězství domácí. Hlavní sudí v jejich prospěch neodpískal penaltu po hře rukou v pokutovém území Dobrušky. V závěrečných dvaceti minutách se více řečnilo než hrálo, protože hlavnímu rozhodčímu se řízení vymklo kontrole. Domácí se sice radovali z gólu na 2:1, ale střele předcházela útočníkova hra rukou.

Zdelov – Žďár n. O. 0:1

Branky: Bílek Jan. Rozhodčí: Provazník, Fišer. ŽK 1:5, ČK 0:1 (Nedomanský Petr). Diváků 180. Poločas: 0:1. Hosté dali branku a zvítězili.

Černíkovice B – Přepychy B 3:2

Branky: Vik Milan 2, Dušek Roman – Jelen Jiří, Prát Martin. Rozhodčí: Slezák V., Unger, Kučera. ŽK 3:3, ČK 1:0 (Podstavek Lukáš). Diváků 100. Poločas: 1:1.

Domašín – Rychnov B 1:2

Branky: Václavek Jan - Richter Martin, Vrána Jan. Rozhodčí: Šolc, Slezák V., Lavrenčíková. ŽK 2:3. Diváků 40. Poločas: 1:0. Hostující celek byl šťastnější v koncovce. Vítěznému gólu rezervy Rychnova po trestném kopu předcházely dva závary před její brankou. Domácí ze šancí neskórovali zatímco hostující Vrána měl koncovku přesnější.

Borohrádek – Solnice 3:0

Branky: Kučera Stanislav, Matějíček Jan, Čermák Jakub. Rozhodčí: Fišer, Knapek, Hencl. ŽK 1:1. Diváků 100.
Poločas: 2:0.

Lípa n. O. – Voděrady 4:0

Branky: Kolář Bohuslav 3, Horák Martin. Rozhodčí: Průša, Hencl. ŽK 0:3, ČK 0:1 (Říčař Luděk). Diváků 80. Poločas: 2:0.

Petrovice – Dobré 1:2

Branky: Brandejs Jiří – Novotný Josef 2. Rozhodčí: Jedlinský, David, Provazník. ŽK 3:3, ČK 0:1 (jméno vyloučeného nehlášeno). Diváků 130. Poločas:1:2.

Příští kolo:
Sobota 26. května: Voděrady – Borohrádek, Solnice – Domašín, Rychnov B – Černíkovice B, Přepychy B – Zdelov, Žďár n. O. – Dobruška vše 17.00.
Neděle 27. května: Petrovice – Albrechtice, Dobré – Lípa n. O. vše 17.00.

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Muzeum je stále bez ředitele

Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Daniela Lusková je lídryní královéhradecké kandidátky Realistů. Strany, jejíž volební potenciál překračuje šestiprocentní hranici.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.