Pro osvěžení paměti si připomeňme, že mužstvo z Olšiny naposled okusilo hořkost porážky na sklonku března (přesně 25. 3.) na téměř neregulerním terénu tehdejšího divizního nováčka v Hlinsku v jarní části minulé sezony.

Kubíkova parta v Předměřicích vůbec nehrála špatně. Hosté měli zejména po přestávce mnohem více ze hry, tentokrát však zcela propadli při zakončení.
Mužstvo Slavoje rozhodlo o svém nečekaném a velmi šťastném vítězství zásluhou prakticky jediné vydařené akce, kdy po rychlém brejku skončil míč v Ottmarově síti.

V příštím kole čeká mužstvo SK Týniště nad Orlicí na vlastním trávníku další východočeské derby s velmi silnou Teslou Pardubice, která však o víkendu doma zcela vyhořela s Chrudimí (0:5).

Mezi diváky v hledišti předměřického stadionu nechyběl populární „trenér filozof“ a ještě do nedávna kouč české reprezentační jednadvacítky Ladislav Škorpil, který pro náš list krajské derby exkluzivně zhodnotil.

„Souboj Předměřic a Týniště byl určitě zajímavý především z pohledu domácího celku, který se tvoří doslova za pochodu. Předměřičtí vyvíjeli snahu o fúzi s královéhradeckou Olympií, kterou se podařilo panu Blažejovi a dalším představitelům Nového Bydžova nějakým způsobem zmařit. Patrně za tím byla jejich touha postoupit do divize z druhé příčky krajského přeboru, pokud by Předměřice divizní soutěž opustily.

Od Předměřic jsem v duelu s Týništěm očekával daleko větší herní hrůzu. Hosté svoji kvalitu prezentovali, měli více ze hry, k jejich škodě to však nevedlo k brankovému efektu. Hosté si vypracovali dost příležitostí k zakončení, ale vyložených gólových šancí měli poskrovnu. Pokus se přece jen nějaká naskytla týnišťští střelci ji prohospodařili. Po úniku Lemfelda a zpětné přihrávce v závěru utkání to měla být branka. Domácí fotbalisté se z hlediska efektivity prosadili jednou zásluhou pohledné kombinační akce a hned z toho byl gól. Zkrátka – fotbal je o gólech,“ uzavřel velezkušený fotbalový lodivod.