I. B třída: Vamberk a České Meziříčí nebodují a tak oba týmy stále zůstávají bezprostředně ohroženy sestupem.

Druhou příčku ztratilo v přímém souboji se sousedem v tabulce mužstvo Ohnišova. K zisku bodů proti týmu z Kratonoh nedokázalo využít výhody domácího prostředí.

Opočno – Častolovice 0:0

Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:3. Diváků: 120. Sestavy – Spartak Opočno: Krulich – Jelen, Baláček, Polák, Petr (90. Bielik) – Lukášek, Tláskal (72. Zácný), Krištof, Musil – Fryml (87. Černík), P. Lukeš. AFK Častolovice. Jedlička – Slanina, Petr Mráz (76. Hašek), Šimerda (46. Slavík), Pinkas, Marek, Suchý, Cvejn, Pavel Mráz (87. Huňara), Přikryl, Lux.

Přestože v Opočně branka v derby nepadla, hrál se zajímavý fotbal dobré úrovně. Už v úvodní minutě Lukeš vyzkoušel z dvaceti metrů brankáře Jedličku. Ve 3. min. trestný kop prováděl Pavel Mráz a poslal míč do Krulichovy náruče. Po čtvrthodině hry pálil Lux. O tři minuty později Jedlička vyrazil na roh Musilův pokus. Ve 37. min. Krištof uvolnil Frymla a brankář Jedlička měl s jeho střelou plné ruce práce. Těsně před přestávkou se v gólovce ocitl Krištof, ale mířil těsně nad. V 52. min. Krištof spálil další tutovku. O minutu později hrající kouč Častolovic Marek poslal nebezpečný centr před opočenskou branku, ale Krulich vyboxoval nad břevno. V 55. min. střílel z 25 metrů Slanina. V 78. min. zahrozil Lux střelou po zemi. Tři minuty před koncem brankář Častolovic zneškodnil poslední větší šanci zápasu Lukešovi.

Ohnišov – Kratonohy 0:2

Rozhodčí: Kalaš. ŽK: 2:3, Poločas: 0:0. Sestava Start ZD Ohnišov: Rýdl - Hronovský P.,Šedivý, Effenberk, Králíček, Moravec (79. Cimr), Kašpar, Týfa, Fidler, Kárník, Petera.

V souboji o druhé místo v tabulce bylo úvodní minuty patrné, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. Hrálo se zodpovědně zezadu. Do prvního brejku se dostal domácí Kárník v 8 min., ale uspěchaně střílel mimo. Hosté lepším pohybem, získávali navrch a v prvním poločase byli lepším mužstvem. V 15. min. zblokoval před brankou střelu vlastní hráč. Ve 23. min stříleli hosté těsně vedle. Faul na Kárníka ve 32. min. v šestnáctce nevzal rozhodčí na vědomí.Ve 37 min. po centru hosté opět stříleli mimo. Pět minut před přestávkou se Petera snažil volejem zakončit pas, ale neúspěšně. Ve 41. min. z trestného kopu mířili hosté těsně nad. Minutě před koncem poločasu unikla dvojice domácích Petera, Kárník, ale prvně jmenovaný přihrál Kárníkovi na ,,pětku“ moc dopředu a ten na míč nedosáhl.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s kombinační hrou. Postupně získali střed hřiště, hra se vyrovnala a místy byl Ohnišov lepším týmem. Hosté se museli více bránit. V 51. min. pálil Kašpar jen těsně vedle. V 52. min. zahodil Moravec jasnou gólovku před odkrytou brankou vysoko nad. V 64. min. zahrál Týfa roh ,,na dvakrát“, ale Petera s Kárníkem a Kašparem neproměnili. V 71. min. se rozhodčí nařídil trestný kop proti domácím, kteří nepokryli soupeře ve vlastní šestnáctce a brankář Rýdl neměl šanci - 0:1. O minutu později se protlačil Kárník po levé straně, ale dal jen do boční sítě. Hosté se v těchto chvílích vrátili opět do hry. V 82. min. nařídil sudí další trestný kop proti domácím a hosté přesnou střelou rozhodli – 0:2. V 85. min. mohl korigovat Týfa, který postupoval sám na brankáře, ale byl zezadu sražen, ale píšťalka byla němá. Znalost pravidel osvědčil neobjektivní hlavní rozhodčí Kalaš až v 88 min., když se již poněkolikáté napletl do přihrávky domácích. Hosté šli do přečíslení a tak hru přerušil, míč jim vzal a nechal rozehrát míč rozhodčího (neznalost pravidel nebo černé svědomí?).

Nové Město – Č. Meziříčí 4:1

Branky: Martínek 2, Valášek, Lichter – nehlášen. Poločas: 1:0.

Obvyklý nápor domácích se tentokráte nekonal, naopak ospalým dojmem působící MFK nechalo hrát Meziříčí, to se dostalo hned do několika vyložených brankových příležitostí a jen brankář Šrámek zachránil domácí od pohromy. Poté se domácí konečně probudili z „jarního spánku“ a po jedné z mála povedených akcí první půle si Valášek krásně narazil se Zapletalem a s přehledem zavěsil – 1:0. Ve druhém poločase domácí zlepšili defenzivu, lepé kombinovali a postupně začali ovládat hru. Už ve 49. min. neproměnil vyloženou šanci Praus, ale v 51. min. našel Chmelík přesným pasem Martínka a toho už nikdo nedohonil – 2:0. Město se uklidnilo, konečně začalo hrát fotbal a výsledkem bylo několik pohledných akcí, ale s nepřesnou koncovkou. V 65. min. zahrozili hosté, ale proti byl brankář Šrámek a MFK hned odpovědělo rychlým rozehráním tresného kopu Hofmana na Lichtera, který bežel sám na brankáře a nezaváhal – 3:0. Zaskočení hosté inkasovali po chvíli znovu, to se prosadil Martínek, když využil zaváhaní brankáře a zvýšil na 4:0. Pak ještě Valášek po průniku ze strany neprostřelil, ale i hosté se nechtěli smířit s krutou porážkou a v 81. min. využili zaváhaní domácí obrany a snížili na konečných 4:1.

1. Jaroměř 14 3 4 64:33⋌45
2. Kratonohy 11 6 4 45:26⋌39
3. OHNIŠOV 12 3 6 41:32⋌39
4. Nové Město 9  7 5 46:35⋌34
5. Dohalice 10 3 8 47:40⋌33
6. ČASTOLOVICE 9  5 7 45:36⋌32
7. Babí 10 2 9 39:42⋌32
8. ČERNÍKOVICE 8  6 7 29:30⋌30