Novoměstský fotbalista René Bogusz na hřišti v Častolovicích bojoval o život.

Častolovice – Nové Město 3:3

Hosté se pokusili soupeře v úvodu překvapit aktivní hrou, což se povedlo. Po získaném rohovém kopu se Městu vydařil signál a Praus hlavou zavěsil – 0:1.

Aktivní hra Města pokračovala, po několika krátkých přihrávkách se uvolnil Chmelík a s jeho přízemní střelou k tyči měl Jedlička problémy. Domácí chtěli vyrovnat a ve 21. min. jim v tom po tresném kopu z 20 metrů zabránil brankář Šrámek, který střelu směřující přesně do šibenice nádherným zákrokem vyškrábl na roh. Minutu na to podnikli hosté rychlý brejk, na jehož konci postupoval Praus sám na brankáře, ale v koncovce selhal. Hosté hráli velmi dobře a kombinační hrou domácí přehrávali. Ve 41. min. se po lajně uvolnil Valášek, přesnou přihrávkou našel Martínka a ten obloučkem přehodil bezmocného brankáře – 0:2.

Ve druhé půli se čekal nápor domácích, kteří se něchtěli smířit s nepříznivým stavem, ale Nové Město je do výraznější šance nepustilo a naopak Rydlo vybojoval míč pro Valáška, ten si ho zpracoval a nádhernou střelu z 30 metrů umístil pod břevno domácí branky – 0:3.

Zdálo se, že Nové Město nemuže již nic zastavit v cestě za třemi body, ale přišla 59. minuta, v níž došlo k nezaviněnému střetu, po němž novoměstskému hráči Renému Boguszovi zapadl jazyk. Včasným zákrokem však hráče přivedli k vědomí a následně odvezli do nemocnice.

Nešťastná událost hostující hráče poznamenala a závěr zápasu patřil Častlovickým, kteří zcela ovládli dění na hřišti. Hned v 65. min. snížil Marek – 1:3. Hosté se jen bránili, přesto mohli zvýšit po tresném kopu Macháčka, ale osamocený Lichter z malého vápna hlavou netrefil. V 75. min. se domácí uvolnili po pravé straně a přesný centr Marek hlavou uklidil do sítě – 2:3. Domácí ještě zvýšili tlak a jen výborné zákroky Šrámka a obětavost hostující obrany držely těsné vedení. Poslední slovo však měl 87. min. Slanina, který po rohu dotlačil míč za brankovou čáru – 3:3.

Branky: Marek 2, Slanina – Praus, Martínek, Valášek. Poločas. 0:2.

Sestava AFK Častolovice: Jedlička – Přikryl – Slanina, Cvejn – Beneš, Slavík, Pavel Mráz, Pinkas – Marek, Lux. Střídali: Hašek, Mitana.