Nadcházejícím soupeřem týmu z Olšiny bude soused v tabulce – pardubická Tesla.

 

 

 

Těžký závěr

Do konce sezony scházejí pouhá tři kola. Pro Týnišťské bude závěr letošního soutěžního ročníku poměrně náročný. O nadcházejícím víkendu se představí v Pardubicích na Tesle, poté cestují na hřišti „korunního prince“ Letohradu a se svými věrnými fanoušky se rozloučí domácím soubojem s Dobrovicí.

 

Motivací rekord

Týnišťské mužstvo působí v divizi čtvrtou sezonu a letos sahá po historicky nejúspěšnějším umístění v tabulce republikové fotbalové soutěže. Vidina rekordu by měla být pro hráče z Olšiny v závěru soutěže tou nejlepší motivací.

Zítřejší soupeř Tesla Pardubice si vede úspěšně. V tabulce s mužstvem z Rychnovska sousedí. Se shodným bodovým ziskem 40 bodů mu patří pátá příčka. Na hřišti vlastního fotbalového stánku Pardubičtí pouze dvakrát vyšli bodově naprázdno: ve čtrnáctém podzimním kole podlehli Velimi 0:1 a v jarní premiéře nestačili na postupující libereckou rezervu (2:3).

 

Tesla při chuti

Oba soupeře nadcházejícího východočeského derby již dávno netrápí sestupové starosti a mohou tak hrát uvolněný fotbal pro diváky. Týnišťští se však musí mít na pozoru! Kanonýři Tesly jsou při střelecké chuti. V minulém kole deklasovali topící se Choceň na jejím hřišti 6:0.

Střetnutí 28. kola divizní skupiny C Tesla Pardubice (5. místo, 40 bodů) – SK Týniště nad Orlicí (6. místo, 40 bodů) se hraje na hřišti Pod Vinicí v sobotu od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude Jiří Krauskopf z Českých Budějovic. Podzimní vzájemný souboj obou soupeřů rozhodl jediný gól z kopačky Ladislava Kubištela.