Dohalice- Ohnišov 0:1

 

Ve vyrovnané úvodní půli domácí fotbalisté nakopávali dlouhé míče na vysoké útočníky, naopak ohnišovský celek se snažil prosadit kombinační hrou. Jeho hra však postrádala lepší pohyb a více přesnosti v přihrávkách. Přesto dokázali nastřelit břevno. Už v 8 min. se to podařilo Kárníkovi. O tři minuty později stejný hráč převzal přesnou přihrávku a po pravé straně pronikl do šestnáctky, kde byl nedovoleně sražen. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Šedivý - 1:0. Ve 23 min. Petera ztratil na půlce zbytečně míč a domácí po rychlém protiútoku také orazítkovali břevno. Po dalších pěti minutách se horní tyč branky zatřásla v utkání potřetí – tentokrát po trestném kopu ohnišovského stopera Šedivého. Ve 38. min. uviděl dohalický hráč druhou žlutou a následně červenou kartu a hosté začali hrát přesilovku.

Navzdory oslabení v poli začali druhou půli lépe domácí fotbalisté. Hráli s velikým nasazením a po centrovaných míčích do šestnáctky Ohnišova si vytvářeli šance. Již ve 46 min. hosté odvraceli s námahou na roh po trestném kopu. Závar před ohnišovskou svatyní v 67 min. hasil Effenberk obrannou hlavičkou do vlastního břevna a nebezpěčí uhasil až brankář Rýdl, když následnou bombu směřující do šibenice vyrazil. Hosté se těchto chvílích jen bránili a hrozili brejky. Čtvrt hodiny před koncem unikl Petera, ale nedokázal přesně zakončit. Krátce nato pálili domácí těsně vedle. V 83 min. běžel Kárník z půli hřiště sám na brankáře, ale mířil pouze do něho. V závěrečné minutě unikl po pravé straně střídající Pecha, ale dobíhající Paštika před brankou na míč nedosáhl. Ohnišovští si odvezli tři body, ale jejich vítězství lze zařadit do kategorie šťastných.

Fakta – branka: 11. Šedivý z pen. Rozhodčí: Brejcha. ŽK: 5:5. ČK: 1:0 (38. Erbs). Diváků: 180. Sestava Start ZD Ohnišov: Rýdl – Effenberk, Šedivý, Mašanský, Moravec - Zrzavý, Týfa, Kašpar, Fidler - Petera (80 Paštika), Kárník (84 Pecha).