Fotbalisté SK Týniště nad Orlicí na domácím trávníku úspěšně vstoupili do nového divizního ročníku.

Týniště – Turnov 2:1

V sestavě domácích scházel obránce Jan Plašil, který reprezentuje na univerziádě. Na druhou stranu se představily zbrusu nové tváře z FC Hradec Králové Oleg Duchnič a Jiří Poděbradský, stejně jako navrátilci Petr Zdeňka (FK Náchod-Deštné) a Radek Gorol (Vysočina Jihlava).

Rychlý gól
Úvodní minuty premiéry nového ročníku v Olšině přinesly vyrovnaný průběh. Útoky se střídaly na obou stranách. V 11. min. centr Tomáška gólman hostů kryl. O dvě minuty později ho vystrašil nebezpečným pokusem Gorol. Ve 14. min. však již Olšina poprvé explodovala nadšením. Ze dvaceti metrů napřáhl k ráně Gorol, bývalý gólman prvoligových Bohemians Cimbál míč neudržel a pohotový Poděbradský jej zblízka dopravil do sítě – 1:0.

Vedoucí gól týnišťský celek povzbudil a jeho hráči měli více ze hry. Ve 21. min. zahrál trestný kop Gorol a Zdeňka hlavou zamířil těsně vedle. Po půlhodině hry se prodral do šance neúnavný Poděbradský, vystřelil však pouze slabě do brankáře. Vzápětí na druhé straně zahrozili hosté, trestnému kopu Loudy ovšem scházela přesnost. Ve 31. min. znovu chyboval Cimbál, kombinační akci svého týmu zakončil Gorol ránou těsně nad. Hosté se snažili oplácet rychlými brejky. Ve 40. min. po přihrávce Selingera spálil tutovku Kameník. Tečku za úvodním poločasem napsal Louda, s jehož trestňákem si Ottmar poradil.

Druhá dorážka
Svěřenci trenéra Luboše Kubíka zahájili po přestávce aktivněji. Ve 49. min. vystrašil Cimbála falšovanou střelou Duchnič. Hned vzápětí se však vyznamenal na druhé straně Ottmar při nebezpečné akci Beneše. V 55. min. našel Gorol nádherným pasem Seiferta, ten se však své příležitosti trochu zalekl a svatyni soupeře přestřelil. V 61. min. zaváhala týnišťská obrana a pokus Mrklase Ottmar skvěle vyrazil na roh. V 65. min. jedovatou ránu Gorola vyrazil Cimbál s námahou na roh. V 69. min. se k trestnému kopu postavil Gorol, k odraženému míči se znovu dostal Poděbradský a rozvlnil síť hostů podruhé – 2:0. Vše se zdálo být jasné, ale hosté se s porážkou nesmířili. V 82. min. po trestném kopu domácího kapitána Černého zahodil čistou šanci Duchnič. Už v nastaveném čase zahrával standardní situaci Mencl a umístěnou střelou pod břevno nedal Otomarovi šanci – 2:1.

Fotbalisté Týniště se v premiéře prezentovali kvalitním výkonem. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené. Ve výborném světle se ukázaly nové posily stejně jako oba navrátilci Gorol a Zdeňka.

V příštím kole se týnišťský tým představí v krajském derby na hřišti v Předměřicích nad Labem.

Branky: 14. a 69. Poděbradský – 90. (+2) Mencl. Rozhodčí: Petr Průcha (Nový Bydžov). ŽK: 2:2. Diváků: 350. Poločas: 1:0.

Sestava SK Týniště n. O.: Ottmar – Hrubý – Tomášek (60. Hradecký), Zdeňka, Poděbradský – Seifert, Černý, Gorol (79. Epoch), Lemfeld – Duchnič (89. Bendig), Matějus.