Místo plánovaného klidného středu tabulky se nováček z Opočna krčí těsně nad sestupovými příčkami. Názor na nevydařený podzim nám sdělil trenér BOHUSLAV JAKOUBEK.

Jak hodnotíte podzimní sezonu? Zisk čtrnácti bodů a umístění nad sestupovými příčkami je asi zklamáním, že?
Samozřejmě umístění na 12. místě a zisk 14 bodů nelze hodnotit jako úspěšné. Před zahájením soutěže jsme měli představu o umístění na sedmém či osmém místě se ziskem přibližně 25 bodů, abychom se vyhnuli hrozbě sestupu. To jsme bohužel nesplnili, realita je jiná. Soutěž se ale vyvinula tak , že třetí v tabulce má 26 bodů.

V čem spatřujete největší příčiny takového postavení?
Jako nováček jsme se přesvědčili, že šance, které si v zápase vytvoříme, je nutné proměňovat, a že každou chybu soupeř potrestá. Dělali jsme dost zbytečných, nevynucených chyb. Ve většině prohraných utkání jsme první šance měli my, ale neproměnili jsme je, a utkání se potom vyvíjela jinak.
Soupeři téměř každou chybu tvrdě potrestali. Dalším důvodem byl neuvěřitelně velký výpadek hráčů , ať již vinou zranění či vyloučení. Po čtyři utkání nám chybělo až devět hráčů, z toho sedm z optimálního základu! Takové množství se dá těžko nahradit.

Měl na nevydařený podzim vliv i začátek sezony, kdy jste z prvních tří zápasů získali pouhý bod?
Řekl bych to takhle: V prvním utkání v Sobotce jsme byli po celé utkání lepší a měli spoustu šancí. Něco jsme zahodili, něco vychytal výborný brankář.
Prohráli jsme nešťastnou polovlastní brankou v 89. minutě. S Hořicemi byla dělba bodů spravedlivá. V Libčanech jsme měli v začátku štěstí a brankáře Klofandu. Mohli jsme za 25 minut prohrávat 3:0, pak jsme měli dvě šance my a v závěru zase trochu smůlu. Dostali jsme branku v 86. minutě. Nutno přiznat, že Libčany byly lepším týmem. Měli jsme tedy z těchto utkání mít čtyři body. Domnívám se, že takovými mezníky byla utkání v Sobotce a v Jaroměři, rovněž poslední domácí dvojzápas. To je v součtu 12 bodů, které jsme mohli a hlavně měli získat.

Po pěti zápasech bez bodového zisku přišla série tří vítězných a zdálo se, že se tým nadechl k postupu do horních pater.
Ve Vrchlabí, doma s Janskými Lázněmi a v Třebechovicích jsme podali velmi dobré výkony. Zase jsme to byli my. Přesto přetrvával problém s proměňováním šancí a to zejména doma s Janskými Lázněmi. V tomto zápase mělo být vítězství daleko výraznější.

Rozpačitý podzim zakončily dva domácí duely a zisk pouhého bodu..
Určitě. Měli jsme výraznou převahu i dostatek šancí . Tato dvě utkání jsme měli vyhrát. Bohužel jsme je nezvládli a ztratili jsme pět bodů.

Kdo patřil k největším oporám vašeho týmu?
Nechtěl bych hráče škatulkovat. Každý někdy zahraje dobře, někdy si vybere slabší chvilku. Praus a Reichl jsou pro nás ale klíčovými hráči.

Který zápas se vám nejvíc vydařil, a naopak vůbec nepovedl?
Velmi dobře jsme hráli ve Vrchlabí a Třebechovicích. Nehráli jsme špatně ani v Sobotce a Libčanech, i když jsme prohráli. V situaci, ve které jsme se ocitli, by bylo nefér konkrétně jmenovat některá špatná utkaní, protože hráči, kteří zaskakovali z B týmu, se snažili podat co nejlepší výkon. Utkání v Jaroměři, kde jsme ještě neměli problém s absencí řady hráčů, bylo z naší strany hodně špatné. Výkon i výsledek byly pro mě velkým zklamáním. Tady začala naše špatná série.

Co říkáte celkové úrovni I. A třídy?

Libčany a Dvůr Králové mají silné týmy. Uspět s nimi, to chce výborný výkon a trochu štěstí. Zbytek je vyrovnaný a uspět nebo ztratit může každý z každým bez rozdílu jak doma, tak venku.

V čele tabulky jsou Libčany s šestibodovým náskokem na béčko Dvora Králové. Třebechovice ztrácejí deset bodů. Je rozhodnuto?

Libčany mají zkušený tým, Dvůr zase mladý s výhodou využití hráčů z prvního mužstva. Při tříbodovém systému za vítězství se může stát leccos. Myslím ale, že si vedoucí pozice pohlídají a bude se hrát jen o záchranu.