Až samotný závěr přinesl rozuzlení větrného derby v Přepychách. Špílmachr Tomáš Rejzek se v 89. minutě podruhé trefil z trestného kopu a rozhodl o šťastném vítězství domácího týmu. Hostům, kteří ve druhém poločasu neproměnili několik jasných gólových příležitostí, tak body doslova protekly mezi prsty.

Zbývajícím zástupcům našeho okresu v nejvyšší krajské fotbalové soutěži se nedařilo. Rychnov nad Kněžnou podlehl vedoucímu Převýšovu. Dobruška v přímém souboji o druhou příčku prohrála ve Lhotě pod Libčany a Týniště vyšlo bodově naprázdno ve třetím utkání v řadě, když neuspělo v České Skalici.

Přepychy – Doudleby n. O. 3:1

Fakta – branky: 20. a 89. Rejzek, 90. Merganc – 25. Šmíd. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

Domácí začali s větrem v zádech a poprvé se radovali po dvaceti minutách hry. Rejzek rozehrál z 30 metrů trestný kop a míč prolétl až do sítě, když gólmana Beránka zmátl svým pohybem nabíhající Žid – 1:0. O pět minut později po závaru vyrovnal Šmíd na 1:1. V 31. min. J. Chválek hledal zpětnou přihrávkou Rejzka, ale hostující brankář byl rychlejší. Na druhé straně si Krunčík nadvakrát poradil s přízemní střelou Šmída. Po změně stran si hosté vytvořili drtivý tlak, domácí se jen těžko dostávali za polovinu. V 55. min. po centru Šmída z několika kroků hlavičkoval R. Schod, ale Krunčík zázračně zakročil. V 77. min. střelu Vydareného domácí brankář vyrazil a následně si poradil i s dorážkou R. Schoda. V 84. min. postupovali hosté v přečíslení čtyři na dva, ale R. Schod místo přihrávky volil střelu, s kterou Krunčík neměl problémy. Neočekávaně však udeřilo na opačné straně. Domácí po faulu Cháry na Katonu kopali trestný kop. Rejzek z 18 metrů zamířil k tyči – 2:1. O minutu později pečetil výsledek do otevřené obrany střídající Merganc, který byl na hřišti několik vteřin.

Miroslav Petr, trenér SK Přepychy: „Zápas ovlivnil silný vítr, který vál na jednu stranu. V prvním poločase jsme si vytvořili územní převahu, ale výsledkem byl jen jeden gól. Hosté z náhodného protiútoku vyrovnali na 1:1. Ve druhém poločasu byl vývoj opačný. My jsme si nevytvořili prakticky nic, hosté měli tři příležitosti. V závěru šli čtyři na dva, brejk neproměnili a to byl zlomový okamžik utkání. Minutu před koncem jsme šťastně vstřelili vítězný gól z trestného kopu a v 90. minutě upravili na konečných 3:1. Vstřelili jsme góly, vítězství je zasloužené. Škoda, že obě mužstva nabídla divákům slabý průměr. Hráčům děkuji za bojovnost a nasazení. Zápas o šest bodů zvrátili v samotném závěru. Jsem rád, že jsme zvládli všechna okresní derby a získali v nich deset bodů, což je nejvíce z pětice týmů.“

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí:
„Každý, kdo tady byl, viděl naši klasiku. Neproměníme vyložené šance a v 90. minutě si necháme dát gól z trestného kopu po ledabylé ztrátě míče… Hráči si musejí uvědomit, že fotbal je kolektivní hra. Jestliže nebudeme hrát jako tým, budeme mít velké problémy. V týmu máme dost lidí, kteří si hrají na fotbalisty, ale měli by začít daleko víc lítat a makat. Dnes se opět potvrdilo, co říkám týden co týden. Hráči si nevěří a dosahuje to hranice absolutní neschopnosti. Nedat z malého vápna do prázdné branky to je na pováženou. Každý zápas za to platíme a už to není náhoda. Ztráta nejméně dvaceti bodů tímto způsobem zarážející.“

Rychnov n. K. – Převýšov 0:5

Fakta – branky: 6. a 37. Novák, 31. Krejčí, 77. a 87. Schwarz. Rozhodčí Korec. ŽK: 2:0. Diváci: 63. Poločas: 0:3.

Domácí v 5. minutě po autovém vhazování vstřelili úvodní gól, ale rozhodčí Korec jej neuznal, i když Kubec míč viditelně hlavou tečoval. Vzápětí hosté vstřelili první gól a do přestávky přidali další dva. Zkorigovat výsledek mohl Zajíček, ale své dvě gólové šance neproměnil. V závěru utkání pečetil vysoké vítězství dvěma góly Schwarz.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou:
„Neuznaný regulérní gól mě mrzí, mohli jsme sehrát s favoritem důstojnější partii. Udržet poločasový výsledek 0:3 bylo nad naše síly. Soupeř ukázal herní kvalitu a vyspělost hráčů. Zkrátka Převýšov je úplně někde jinde než další týmy.“

Lhota p. L. – Dobruška 3:0

Fakta – branky: 10. Michálek, 25. Kubát, 75. Klouda.

Nováček jel do Lhoty pod Libčany s cílem bodovat. Tento záměr se dařil jen deset minut. V 8. min. měl po hrubé chybě v obraně dvě šance domácí Michálek, ale brankář Malý byl na místě. O dvě minuty později stejný hráč otevřel skóre, když zůstal na šestnáctce zcela osamocený. Od té doby hosté byli psychicky dole a domácí se dostali do tlaku. Dobruška propadala v herních činnostech, vázla kombinace, chyběla přesnost přihrávky. Zápas se zlomil v 25. minutě, kdy domácí Kubát po výborně zahraném trestném kopu zvýšil hlavou na 2:0. V poslední čtvrthodině první půle si Dobruška vytvořila několik brankových příležitostí: Doubek nastřelil břevno, Čada z bezprostřední blízkosti trefil do obličeje gólmana. Po přestávce domácí čekali na příležitost potvrdit vítězství třetím gólem z brejku. Hosté pětadvacet minut před koncem hráli na tři obránce a tři útočníky, vytvořili si územní převahu, ale ne brankové příležitosti. Domácí pečetili výsledek třetím gólem v 75. min. V závěru utkání ještě Mikušík nastřelil břevno domácí branky.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Soupeř nás za devadesát minut předčil ve fotbalovosti, všech herních činnostech a hlavně neudělal chyby. Hrál fotbal a bylo vidět, že hráči o sobě vědí. Výsledkem byly tři pěkné góly v naší síti. Vítězství Lhoty je zasloužené.“

Česká Skalice – Týniště n. O. 4:1

Fakta – branky: 15., 22. a 49. z pen. Diviš, 79. Arkeles – 82. Plašil. Rozhodčí: Kubišta. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Hráči Týniště pokračovali v nepřesvědčivých výkonech i u přehradní nádrže Rozkoš, kde nestačili na favorizovaný domácí celek.

Vladimír Pacholík, trenér SK Týniště nad Orlicí:
„Sehráli jsme další klasické utkání tak, jak umíme jenom my. Navzdory skutečnosti, že jsme měli více ze hry a mohli dvakrát skórovat, prohráli jsme první poločas 0:2. V obou případech jsme inkasovali po protiútocích domácích. Po přestávce jsme nastoupili se snahou hrát více dopředu. Bohužel jsme v pokutovém území nepokryli hráče, následovala penalta a po ní bylo prakticky o výsledku rozhodnuto.“