e šlágru závěrečného podzimního kola elitní krajské fotbalové soutěže se střetly dva nejúspěšnější týmy Sokol Lhota pod Libčany a SK Týniště nad Orlicí. V souboji o čelo tabulky byli úspěšnější domácí fotbalisté, kteří zvítězili 4:1 a upevnili si vedoucí postavení.

Jediný gól hostů, pro které je výška porážky vzhledem k obrazu hry až příliš krutá, vsítil ve 21. minutě po trestném kopu Sršně obránce MARTIN MICHAL hlavou. Pro urostlého zadáka, kterého jsme po utkání požádali o rozhovor, to byla druhá podzimní trefa.

Co podle vašeho názoru rozhodlo o výsledku utkání?
Podle mě to byl především nedůraz v našem pokutovém území. Soupeř nám prakticky ze čtyřech standardních situací vsítil všechny branky. Jinak si žádné další šance nevypracoval.

Můžete popsat, jak se zrodil váš vyrovnávající gól na 1:1?
Do vápna domácího týmu jsem běžel na poslední chvíli. Obránci mě neobsadili, míč letěl přímo na mně, trochu jsem se ohnul a hlavou balón umístil do sítě. Bohužel, nerozhodný stav trval velmi krátkou dobu, protože během dvou minut šli domácí opět do vedení.

Hodně emocí vyvolal gól Mráze, kterým zvýšil skóre na 3:1. Pomezní rozhodčí nejdřív zvedl praporek nad hlavu, ale hned poté upažil. Jak jste viděl tuto spornou situaci?
Nevím co k tomu říct… Pomezní rozhodčí agumentoval tím, že domácí hráč, který se nacházel v postavení mimo hru, nezasáhl do hry. Myslím si však, že tím zmátl našeho gólmana, který čekal na nějaký pohyb nebo případnou teč. Nebyl si jistý, kam míč půjde. Podle mě hlavní rozhodčí gól kvůli ofsajdu uznat neměl. Je to škoda, protože Lhota dvacet minut před koncem utkání odskočila na rozdíl dvou golů a cestu k výhře měla usnadněnou.