„Novými tvářemi v kádru jsou záložníci David Stejskal z Rozhovic a Jan Huňák z Jaroměře, kteří by měli být pro kvalitu naší hry přínosem,“ řekl v úvodu rozhovoru RADEK HRUBÝ. 

Co vám napověděly přípravné zápasy? Byla účast v zimním turnaji na umělé trávě v Chocni pro tým přínosem?
Určitě nám to prospělo a tento model se osvědčil. Bylo dobře, že jsme v době, kdy jsme se zaměřili na získání fyzičky, narazili na relativně slabší soupeře. Trochu mně zklamaly Holice, které poslaly béčko. Ale jinak kvalitně obsazený turnaj splnil naše očekávání.

Na co jste se v průběhu zimní přípravy zaměřili především, aby pro váš tým byly jarní odvety úspěšné?
Tradičním základem bylo nabírání hrubé fyzické síly. Snažili jsme se také hrát rychlý kombinační fotbal na dva tři doteky, který se nám dařil v první polovině soutěže a přinášel nám úspěch.

Jistě vás potěšila produktivita kanonýra Mergance, který v přípravných zápasech nastřílel úctyhodných 18 gólů.
Samozřejmě mě těší, že to Martinovi střílí. Je vidět, že to není náhoda. Do šancí se dostává, chce se prosadit a jde do toho s důrazem. Věřím, že mu střelecká forma vydrží i na jaře, což by týmu výrazně pomohlo.

Máte už jasno o základní sestavě pro úvodní mistrovský zápas?
Trochu váhám na dvou až třech postech, ale pokud bude mužstvo kompletní po zdravotní stránce, nastoupit může v podstatě kdokoliv.

Na úvod jara vás čeká nováček Slavia Hradec Králové. Co od utkání očekáváte?
Bude to určitě úplně jiný zápas než na podzim, kdy jsme v Orlické Kotlině zvítězili 3:0. Od té doby se slávisté otrkali a získali zkušenosti, tým je již delší dobu pohromadě. Bude to nepříjemný soupeř. Musíme mu vnutit svůj herní styl a potom můžeme slavit úspěch.

Vaše přání do jarní sezony?
Byl bych rád, kdybychom získali nejméně tolik bodů jako na podzim. Věřím, že budeme předvádět pěkný fotbal pro diváky a vyhnou se nám zdravotní problémy.

Miloslav Hlavatý