Uf, to trvalo! Příznivci týnišťských fotbalistů si pořádně oddechli. Jejich tým se až v osmém podzimním vystoupení dočkal premiérového vítězství v novém ročníku elitní krajské soutěže. Významnou měrou k němu přispěl zkušený útočník JAN LEMFELD (nar. 26. června 1980), který vsítil úvodní gól do sítě Doudleb. Týnišťský kanonýr se vrátil na trávník po dlouhé pauze minulý týden v Dobrušce, předtím svému mužstvu chyběl ve čtyřech zápasech kvůli zranění nohy.

Až dosud se Týništi v podzimní části krajského přeboru vůbec nedařilo. V čem spatřujete příčiny tak mizerného vstupu do sezony?
Nemyslím, že by se nám dosud nedařilo, snad pouze výsledkově. V minulých kolech jsme hráli dobrý fotbal, dokázali si vytvořit množství šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Na druhé straně jsme dostávali laciné góly po hrubých chybách. V řadě zápasů jsme byli lepší, měli průběh pod kontrolou a přesto nakonec prohráli. Ne všechny naše zápasy jsem kvůli zranění viděl, ale v těch, které jsem sledoval, nás provázelo i hodně smůly.

Co podle vašeho názoru rozhodlo o vítězství vašeho týmu 2:0 v derby s Doudlebami?
Důležitý byl náš vedoucí gól, který nás dost uklidnil. Myslím si, že jsme také projevili větší vůli po vítězství než hráči Doudleb.

Můžete popsat, jak se zrodil váš úvodní gól do sítě Lasáka?
Za obranu přišla výborná přihrávka od Martina Grima. Míč jsem dostal přesně na nohu a stačilo ho jen uklidit do branky.

V neděli přivítáte na svém trávníku v Olšině rezervu Nového Bydžova, která se krčí na poslední příčce tabulky a dosud nezískala ani bod. Jakými zbraněmi chcete svého soupeře přehrát?
Záleží na tom, v jaké sestavě hosté přicestují. Mohou přijet posílení o hráče prvního mužstva nebo také s dorostenci. Platit by na ně měla naše hra. Když budeme hrát náš kombinační fotbal a tlačit se do koncovky, můžeme znovu slavit úspěch.

(hl)