Sérii tří porážek za sebou mají na svém kontě fotbalisté Opočna. Zraněními zdecimovaný tým v sedmém kole Votrok I. A třídy v domácím prostředí sice bojoval, ale nakonec podlehl Černilovu 0:2.

Opočno – Černilov 0:2

Fakta – branky: 30. Placák, 49. Savočka. Rozhodčí Franěk. ŽK: 0:2. Poločas: 0:1.

Sestava Opočna: Krulich – Petr, Vl. Jelen, Polák, Školník (78. Tláskal) – T. Přibyl, Reichl (83. Nožka), Musil, Krištof (60. Hrabala) – O. Přibyl, L. Jelen.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ve 14. minutě odvážně prokličkoval po pravé straně obranou hostí O. Přibyl, ale zakončení postrádalo razanci. V následující desetiminutovce hosté dvakrát překonali gólmana Kulicha, ale domácí zadáci dokázali míč dopravit do bezpečí. Hra byla vyrovnaná, Černilov však byl nebezpečnější v blízkosti domácí šestnáctky. V 29. minutě zasprintoval po levé straně Školník, předložil přesný centr L. Jelenovi, ale ten nabídnutou tutovku zahodil. Hned z následujícího protiútoku, po nedorozumění domácí obrany, trestali hosté. Z trestného kopu se přesně trefil Placák – 0:1. Zbytek prvního poločasu se dohrával za mírné převahy hostujícího celku.

O osudu utkání se rozhodlo chvíli po změně stran. Ve 49. minutě hosté zvýšili na 0:2, když měl brankář Krulich zakrytý výhled. První střelu pouze vyrazil a následná dorážka Savočky již znamenala gól. Domácí se snažili korigovat výsledek, ale nemohoucnost v koncovce jim to nedovolila. V 61. min. měl opět šanci L. Jelen, ale jeho slabou střelu vykopl obránce z brankové čáry. V 77. minutě Hrabalova střela po zemi jen těsně minula tyč černilovské branky. O pět minut později na Nožkův centr z levé strany nikdo nenaběhl a míč prošel po malém vápně přes celou branku. Zkušenější hosté si vítězství do konce utkání pohlídali.

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Spartak Opočno: „Bohužel se nedokážeme vyrovnat s absencí pěti hráčů, kteří jsou mimo hru. Tak početná ztráta je pro náš kádr víc než citelná. Navíc se minulý zápas v Roudnici zranil Reichl. Svalové zranění se mu obnovilo, takže dohrával handicapem a musel vystřídat. V posledních utkáních je scénář stále stejný. Neproměníme šance a následně lacino pouštíme soupeře do vedení. V dnešním utkání jsme si mnoho šancí nevytvořili. Nezbývá nám než bojovat, pracovat na chybách a čekat na postupný návrat zraněných hráčů. Přesto, že byl soupeř o něco lepší, jsem přesvědčen, že remíza byla hratelná.“

(bj, dr)