Půl roku čekal dobrušský fotbalista MARCEL HÁJEK na chvíli, až bude moci obout kopačky a opět vyběhnout k mistrovskému utkání. Přesně to bylo od 23. října 2010 – po vyloučení v utkání s Českou Skalicí a vynesení exemplárního trestu – do 23. dubna 2011, kdy nastoupil v duelu s rezervou Nového Bydžova.

„Tak dlouho bez fotbalu jsem nikdy nebyl. Disciplinární tresty nebo vážná zranění či operace se mně zaplať pánbůh vyhýbaly. Jen před několika lety jsem kvůli problémům se zády musel vynechat pět šest zápasů,“ řekl v úvodu rozhovoru vyhlášený kanonýr, který na závěr bohaté kariéry obléká dres mateřského klubu z města F. L. Věka.

Stop na osm zápasů a navíc zimní přestávka. To bylo hodně dlouhé čekání, že?
Určitě. Půl roku je půl roku. Není divu, že jsem se na návrat hodně těšil.

Jak jste se s tak dlouhou herní odmlkou vyrovnával?

Popravdě řečeno hodně špatně. V každém případě je lepší být na hřišti než sledovat utkání jako divák. Na tribuně je hráč ještě nervóznější než na hřišti. Na trávníku z vás vše po úvodním hvizdu spadne.

Kdy vám během pauzy bylo nejhůř?
Prakticky každý zápas, který jsem musel absolvovat jako divák.

Když si vzpomenete na incident s rozhodčím, který trestu předcházel, vrátil byste něco zpátky?
Podobného chování jsem se měl vyvarovat. Už se k tomu nechci vracet a nějak vyjadřovat. Teď už to je zbytečné.

Vaše žádost o prominutí části trestu byla zamítnuta. Doufal jste, že dojde ke zmírnění osmizápasové stopky?

Abych řekl pravdu, tak jsem tomu moc nevěřil. Vedení klubu chtělo, abych dal žádost. Člověk za to nic nedá… Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Určité věci se mně na zdůvodnění zamítnutí žádosti nelíbily, ale s tím už teď nic nenadělám. Stopku na osm zápasů jsem si odseděl a jsem rád, že mohu hrát.

Jarní premiéru jste si odbyl v domácím bezgólovém zápase s béčkem Nového Bydžova.
Na zápas jsem se hrozně těšil. Škoda, že jsme od 38. minuty hráli v deseti. Zápas by se určitě vyvíjel jinak, kdybychom byli v plném počtu. Takhle jsme spíš bránili a soupeř měl míč více na kopačkách. Určitě jsme byli k vítězství blíž, nastřelili jsme dvakrát břevno a jednou tyč.

Jak jste se cítil po tak dlouhé herní přestávce?
Určitě to bylo znát. Navíc jsem byl v útoku hodně osamocený. Taky se projevil fakt, že jsem uplynulý měsíc kvůli nemoci moc netrénoval a fyzička trochu chybí. Doufám, že v dalších zápasech se to bude zlepšovat.

Prvního května váš čeká zápas v Převýšově. S jakými vyhlídkami pocestujete na hřiště lídra?
Na zápas se těšíme, nemáme co ztratit. Převýšov je jasným favotitem, dá se říct, už jasným postupujícím. Když podáme stejně bojovný výkon jako proti Bydžovu, tak nemusíme být bez šance.

Jistě jste pozorně sledoval dosavadní jarní boje. Kdo nebo co vás nejvíce překvapilo?

Na jaře se velice dobře jeví hradecká Olympia. Je to tým s velkou budoucností, protože kádr tvoří převážně dorostenečtí odchovanci. Je vidět dobrá práce s mládežnickou základnou. Čekal jsem víc bodů od Týniště, které se posílilo Sadílkem a Mergancem.

Do konce sezony zbývá osm kol, ve hře je ještě hodně bodů. Pohled na tabulku z „okresního hlediska“ je dost tristní…
Vypadá to, že dva tři týmy z našeho okresu nemine sestup nebo baráž. Samozřejmě bych si přál, aby jich spadlo co nejméně. Realita je zatím bohužel jiná.

Vaše přání pro zbytek sezony?
Abychom si fotbal užívali. Můžeme hrát v klidu, protože jsme prakticky zachráněni. Aby se co nejdříve na trávník vrátili zranění spoluhráči a vynikající fanoušci zachovali přízeň. Věřím, že diváci opět začnou chodit na fotbal v Dobrušce v tak hojném počtu jako na začátku podzimní sezony.