Po dlouhých sedmi kolech zažili rychnovští fotbalisté pocit z vítězství, když porazili hradeckou Olympii 2:1. Naposledy se ze zisku třech bodů radovali svěřenci trenéra Martina Kameníka ve třetím kole po výhře nad Broumovem (6:2). Čtyřzápasovou vítěznou šňůru naopak ukončilo Týniště, které nečekaně prohrálo na Novém Hradci. Dobruška přivezla tři velmi důležité body z České Skalice, kde se dvakrát trefil Milan Jirásek.

Rychnov – Olympia 2:1

Fakta – branky: 26. vlastní, 78. Zajíček – 27. Bělka. Rozhodčí: Kazda – Malý, Stejskal. ŽK: 2:1. Diváci: 101.

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Po dlouhých sedmi kolech bez pocitu vítězství jsme konečně vyhráli a získali velmi důležité tři body. Soupeř byl nebezpečný hlavně ze standardek, které kvalitně rozehrává a ubránit zejména Vojtu Bělku bylo pro naše hráče velmi těžké. Naštěstí pro nás se prosadil pouze jednou, když po naší vedoucí brance, kterou se štěstím vstřelil po pěkné kombinaci Filip Stieber, rychle srovnal ukazatel skóre na 1:1 a dal tak konečnou podobu výsledku vyrovnaného prvního poločasu. Po obrátce si naši hrači vybrali klasickou dvacetiminutovku, kdy byli příliš pasivní, bez pohybu a potřebného nasazení, za což nás mohla Olympie několikrát potrestat. Až po vystřídání nastalo potřebné oživení naší hry směrem dopředu a přišly i šance. Tu první ještě z mladické nezkušenosti Michal Brandejs nevyužil, ale Roman Zajíček už ano, když velmi zkušeně deset minut před koncem rozhodl zápas. Pochválit musím celé mužstvo za bojovnost a vyzdvihnout výkon nejstaršího, ale hlavně nejlepšího hráče celého utkání Františka Kotka.“

Nový Hradec – Týniště 2:1

Fakta – branky: 38. vlastní, 44. Olšák – 3. Merganc. Rozhodčí: Medlík. ŽK: 2:2. Diváci: 60.

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „Utkání na Novém Hradci se nám vůbec nevydařilo. Sice jsme se již ve 3. minutě ujali zásluhou Mergance vedení, ale další šance na zvýšení náskoku se nám nepodařilo proměnit. Místo toho jsme po našem výpadku během devíti minut dvakrát inkasovali, což domácí posadilo na koně. Po přestávce jsme zlepšili kombinaci, hrálo se prakticky na jednu branku, ale další příležitosti jsme si nevypracovali. Gól bychom nedali ani kdyby se hrálo do půlnoci. Úspěch tak nakonec slavila taktika soupeře, který se zaměřil pouze na odkopávání míčů. Nyní se musíme pečlivě připravit na další zápas tak, abychom v něm zvítězili.“

Č. Skalice – Dobruška 1:2

Fakta – branky: 77. Sedláček z pen. – 40. a 65. Jirásek. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (76. A. Zilvar). Diváci: 100.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Od začátku utkání jsme vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali na brejkové situace. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě příležitosti a jednu z nich jsme díky důrazu Jiráska před brankou proměnili ve vedoucí gól. Domácí si vypracovali jednu gólovku, kterou zmařil gólman Šrámek. Po změně stran jsme chtěli navázat na hru z první části a přidat druhý gól. To se nám podařilo v 65. minutě, kdy míč putoval po ose Krahulec – Dostál – Malý – Jirásek a posledně jmenovaný zvýšil na dvougólový rozdíl. Utkání jsme si zkomplikovali po penaltovém zákroku Doubka a zbytečném vyloučení Zilvara. Soupeř nás zatlačil před naší šestnáctku, ale dvakrát nás výbornými zákroky podržel brankář Šrámek. Na druhé straně mohl zvýšit V. Malý, ale nedotáhl svůj nájezd do úspěšného konce. Naše vítězství je šťastné, ale zasloužené.“