V úvodním utkání baráže o postup do krajského přeboru Královéhradecka fotbalisté hradecké Slavie deklasovali Přepychy 6:0. Třetí tým uplynulé sezony I. A třídy využil domácího prostředí a v souboji s třináctým celkem přeboru udělal výrazný krok do elitní krajské soutěže. Odveta se hraje v sobotu od 17 hodin v Přepychách.

Slavia – Přepychy 6:0
Fakta – branky: 48. a 49. Erber, 42. Veselý, 73. Lán, 79. Linhart, 88. Sobotka. Rozhodčí: P. Vítek – Vancl, Tryzna. ŽK. 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Sestavy – Slavia Hradec Králové: Zika – Jaroš, Šolc, O. Krempa, Klicnar – Veselý (73. Špaček), Lán, Podrazil (88. Kašpar), Hutla (66. Chobotský) – Linhart, Erber (82. Sobotka). Přepychy: Krunčík (46. Chudý) – Gois (46. Čtvrtečka), Kollár, Žid, Kupka – Kárník, Katona, Truhlář (79. Mucha), M. Sedlák – Rejzek, Prát (62. L. Sedlák).

Milan Krempa, vedoucí mužstva FC Slavia Hradec Králové:
„Od samotného začátku zápasu jsme se snažili dostat soupeře pod tlak. Z vytvořených šancí jsme poprvé skórovali v závěru prvního poločasu. Dvě slepené branky v úvodu druhé půle definitivně zlomily odpor soupeře. Nakonec se zrodilo naše vysoké vítězství. Gratulujeme všem našim hráčům k předvedenému výkonu.“

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Na Slavii jsme jeli s cílem neprohrát a pokud možno neinkasovat. Předpoklady jsme plnili až do zbytečného zranění našeho brankáře Václava Krunčíka, kterého protihráč kopl do hlavy. Otřesený ještě dochytal první poločas, bohužel po rohu jsme poprvé inkasovali. Po vystřídání putoval do nemocnice na rentgen, který naštěstí vyloučil vážnější zranění lebky. Do druhého poločasu jsme nastoupili s dorosteneckým gólmanem, což bylo oslabení. Soupeř měl tradičně skvělý začátek poločasu. Nejprve nastřelil břevno a v rozmezí 48. a 49. minuty dvěma góly rozhodl o svém vítězství. Z naší strany se jednalo o špatný přátelák, chybělo srdce a nasazení. Defenzivní činnosti byla žalostná. S takovým výkonem nemáme v krajském přeboru co dělat. Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství.“