FC SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovští během zimní přestávky zapracovali na zkvalitnění útočné fáze, což se jim při pohledu na výsledky přípravných zápasů podařilo. Bilance šest výher, jedna remíza a dvě prohry (skóre 35:20) je výmluvná. Nejlepším střelcem byl Roman Zajíček, který skóroval desetkrát.


„S přípravnými zápasy jsem až na výjimky spokojen, ale výsledky nijak nepřeceňuji. Navíc jsme ani v jednom utkání nenastoupili v kompletním složení,“ sdělil trenér Josef Pleskot, který do přípravy začlenil další dorostence – Poláčka, Volného, M. Mondíka a Počtýnského. Kádr dále posílil zkušený Petr Šmeral (hostování Slovan Pardubice) a David Placák (návrat z hostování z Černilova).

Rychnov na úvod přivítá druhý tým tabulky z České Skalice, už bez kanonýra Martina Mergance. „Hráčská kvalita však zůstala. Bude to velmi těžký soupeř, ze kterého máme respekt. Chtěli bychom, aby tři body zůstaly doma,“ přeje si Pleskot, který řeší problémy se složením mužstva. Při generálce s Českou Třebovou se zranili Ficenec (kotník), M. Mondík (kotník), Dvořák (sval), Počtýnský (pata) a Poláček (palec na noze). Dlouhodobě mimo hru jsou Stieber s T. Mondíkem, k dispozici nebude ani Šmeral, reprezentující Česko na MS ve futsalu.
Podzimní zápas vyhrála Česká Skalice 2:1.