FOTBAL: Osmigólová přestřelka v Olšině

Rychnovsko - Okresní derby Týniště nezvládlo, z výhry se radoval Rychnov.

24.10.2011

Týniště - Rychnov 3:5Foto: Vojtěch Podstavek

Vítězstvím hostujícího týmu skončilo utkání krajského fotbalového přeboru, v němž Týniště přivítalo Rychnov. Derby v Olšině nabídlo osmigólovou přestřelku, z níž vyšli vítězně Rychnovští, kteří navázali na zisk tří bodů s Olympií. Naopak domácí svým výkonem zklamali a podruhé za sebou prohráli, tentokrát 3:5.

Utkání začalo náporem domácích, kteří si vypracovali dvě šance. V 10. minutě Merganc vybídl ke skórování Kocourka, ale ten přestřelil. V 26. minutě se v dobré příležitosti ocitl Jedlička, ale Lasák jeho střelu nohou vyrazil. Na druhé straně nájezd Volného zažehnal v poslední chvíli Michal a se střelou Zajíčka si gólman Marčišin poradil. Skóre se poprvé měnilo v 29. minutě, kdy Stieber uvolnil na levé straně Valáška, který „plovoucí“ střelou překonal Marčišina – 0:1.

Po změně stran Týniště zásluhou Vydareného po akci Mergance rychle vyrovnalo. Radost domácích však trvala pouze dvě minuty, když na konci pěkné kombinace Zajíčka se Stiebrem stál Volný – 1:2. Blízko vyrovnání byli domácí v 60. minutě, ale Jedličkovu střelu Lasák vyrazil a poradil si i se slabou dorážkou Michala. O dvě minuty později vydařená střela Vydareného znamenala vyrovnání – 2:2. Hosté však v rozmezí sedmi minut vstřelili tři góly: v 70. minutě Kotek hlavou po rohu, v 76. minutě M. Brandejs zakončil sólo z poloviny hřiště a v 77. minutě po chybě Plašila v rozehrávce Stieber nabídl gól Volnému. To však nebylo vše. Marčišin pak zlikvidoval další tutovky M. Brandejsovi a Kotkovi. Domácí dohrávali v rozkladu, nic na tom nezměnil gól Jedličky na 3:5. Týnišťský trenér Radek Hrubý se tak nedočkal dárku k dnešním devětačtyřicátým narozeninám…

24.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Na kandidátce TOP 09 zůstalo jméno Adolfa Klepše

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Královéhradecko, Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí - Pokračovala Východočeská basketbalová liga mužů i žen.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.