Vrchlabí – Opočno 0:2

Fakta – branky: 21. a 46. z pen. L. Jelen. Rozhodčí: Dujsík – Janeček, Koutník. ŽK: 4:2. Poločas: 0:1. Sestava Opočna: Klofanda – Petr, Vl. Jelen, Praus (46. Tláskal), Školník (57. Lukášek) – O. Přibyl (68. T. Přibyl), Reichl, Musil Škrabal – L. Jelen, Krištof.

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Spartak Opočno:
„Do utkání jsme šli s vědomím, že musíme bodovat. První velkou šanci mělo ale již v 5. minutě Vrchlabí, když po hrubce Petra šel domácí hráč sám na Klofandu, ale přestřelil. Napadáním soupeře na jeho polovině jsme si vytvářeli převahu a postupně i brankové příležitosti. Ve 20. minutě střelu Krištofa domácí brankář se štěstím vyrazil. O minutu později na centr stejného hráče naběhl důrazně L. Jelen a hlavou skóroval – 0:1. Ve 30. minutě zahrával L. Jelen z 25 metrů trestný kop, ale jeho bombu do šibenice brankář bravurně vyrazil. Ve 40. minutě nás podržel Klofanda, když zlikvidoval vyloženou šanci domácích.

Do druhé půle jsme chtěli aktivně bránit a snažit se zvýšit z rychlého brejku. To se nám povedlo hned ve 46. minutě. Školník vysunul Krištofa, ten byl v šestnáctce faulován a nařízenou penaltu L. Jelen proměnil – 0:2. V 62. min. mohl L. Jelen završit hattrick, ale sólový nájezd neproměnil. Rovněž další dva úniky s chutí hrajícího Krištofa jsme nedohráli do brankového konce. Domácí jsme k ohrožení naší branky nepustili. Jejich jedinou vážnou příležitost z opakované střely v 69. minutě opět s přehledem zlikvidoval výborně chytající Klofanda. V nervózním závěru, když domácí chtěli výsledek alespoň vyrovnat, jsme zachovali chladnou hlavu a dobrou obrannou hrou výsledek uhájili. Utkání jsme zvládli po taktické i herní stránce. Vítězství je naprosto zasloužené, bylo dílem odpovědného kolektivního výkonu. Všichni hráči tentokrát zaslouží pochvalu za disciplínu, bojovnost a nasazení.“

Třebechovice – Kostelec 1:0

Fakta – branka: 75. M. Vích. Sestava Kostelec nad Orlicí: P. Hodač – Polák, J. Hodač, Klapal, Vondráček – Švandrlík, Tichý, Řehák, Mlynář – L. Šrámek, J. Šrámek (70. Kozel).

Jan Plašil, trenér FC Kostelec nad Orlicí: „Byli jsme domácím víc než důstojným soupeřem. Měli jsme minimálně na zisk bodu. Chci poděkovat za podporu kosteleckým fanouškům, kteří si o vývoji i výsledku utkání udělali obrázek sami.“

1. Libčany 8 0 2 28:3 24
2. Dvůr Král. B 7 1 2 28:11 22
3. Třebechovice 6 2 2 13:9 20
4. Slavia HK 5 3 2 18:12 18
5. Černilov 6 0 4 23:19 18
6. Hořice 4 4 2 10:8 16
7. Sobotka 5 1 4 16:15 16
8. Č. Kostelec 4 3 3 15:11 15