Ve 22. kole krajské fotbalové I. A třídy Opočno přivezlo tři cenné body z horké půdy favorizovaného B týmu Dvora Králové.

Kostelečtí pouze remizovali na hřišti beznadějně posledních Janských Lázní, kromě dvou bodů navíc ztratili vážně zraněného obránce Svatoše.

Dvůr Králové B – Opočno 1:3

Fakta – branky: Němeček – Reichl, Musil, L. Jelen. Poločas: 1:3. Rozhodčí: Čejchan – Vancl, Jansa. ŽK: 0:3. Sestava – Opočno: Klofanda – Petr – Lukášek, Praus, Vl. Jelen – O. Přibyl (80. Nožka), Reichl, Musil, T. Přibyl (75. Škrabal) – L. Jelen, Krištof (86. Trubač).

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Spartak Opočno: „Do Dvora Králové jsme jeli s cílem pokusit se získat alespoň bod. Nakonec jsme si po zásluze odvezli všechny tři. Opět jsme vycházeli ze zabezpečené obrany s důsledným pokrytím nebezpečných hráčů soupeře a snažili jsme se o rychlé brejky.
Jsem rád, že jsme po obdržené brance nezpanikařili, dál plnili stanovené úkoly a poctivě pracovali. V prvním poločase jsme si kromě třech vstřelených gólů vypracovali další tři brankové příležitosti. Ve druhé půli jsme vše podřídili udržení výsledku. Soupeř nás přitlačil a někdy jsme odvraceli se štěstím. Skóre se neměnilo hlavně díky vynikajícímu výkonu brankáře Klofandy. Přesto jsme dokázali využít každou příležitost k ohrožení domácí branky a vytvořili jsme si ještě dvě slibné šance. Vpředu jsme těžili hlavně ze hry a rychlosti Krištofa, se kterým měli domácí obránci hodně práce. Přestože hrálo velmi dobře celé mužstvo, velkou pochvalu zaslouží záložní řada, která dokázala pokrýt střed hřiště a vytvářet prostor k protiútokům. Naše vítězství je dílem poctivé a obětavé hry celého kolektivu, za což hráče chválím. Po dlouhé době jsem opět viděl utkání odpískané přesně a s citem tak, jak to předvedla trojice rozhodčích Čejchan, Vancl a Jansa.“

J. Lázně – Kostelec n. O. 2:2

Fakta – branky: Kuric, Pelcl – L. Šrámek, J. Šrámek. Poločas: 1:0. ŽK: 4:1. Sestava – Kostelec n. O.: Matoušek – Klapal, Polák, Svatoš (43. J. Šrámek), Chochola – Kozel, Mlynář, Řehák, Kvasnička – L. Šrámek, Tichý.

Ernest Seifert, trenér FC Kostelec nad Orlicí: „Odehráli jsme nevydařený zápas. Neproměnili jsme několik vyložených šancí. Herně jsme měli navrch, ale bez gólového efektu. Domácí hráli dost tvrdě, což rozhodčí netrestali adekvátně. Zákroky na Tichého, Klapala, Mlynáře a Řeháka zůstaly nepotrestané nebo jen se žlutou kartou. Stínem utkání byl faul na Svatoše (zlomená noha), kterému bych chtěl za celý tým popřát brzké uzdravení.“

Další výsledky – 22. kolo: Roudnice – Sobotka 3:1, Třebechovice – Libčany 2:3, Slavia Hradec – Černilov 2:1, Červený Kostelec – Hořice 0:0, Vrchlabí – Jaroměř 1:1.

1. Libčany 18 0 4 64:15 54
2. Dvůr Králové B 15 4 3 62:26 49
3. Slavia HK 12 5 5 44:29 41
5. Č. Kostelec 9 8 5 31:24 35
4. Třebechovice 11 2 9 35:31 35
6. Roudnice 10 2 10 55:46 32
7. Vrchlabí 9 3 10 39:41 30
8. Hořice 8 6 8 29:35 30