Královéhradecký kraj reprezentoval výběr okresu Rychnov nad Kněžnou, který v konkurenci osmi týmů obsadil sedmé místo. Z prvenství se radovalo mužstvo OFS Zlín.

Hrálo se ve dvou základních skupinách systémem 8 + 1 na 2 x 15 min. První dvě mužstva ze skupin postoupila do závěrečných bojů o postup do finále Danone Cupu ve Svitavách. Mužstva na třetím a čtvrtém místě hrála ve skupině o celkové umístění.

Výsledkový servis

Základní skupina: OFS Zlín - OFS RK 2:0, OFS Přerov - OFS RK 2:1 (P. Feichtinger), OFS RK - OFS Brno venkov 1:2 (M. Ptáček).

Skupina o celkové umístění: OFS RK - OFS Ústí n.O. 0:3, OFS RK - OFS Vysočina H. Brod 2:0 (A. Zimmer, V. Bílek).

OFS reprezentovali hráči: R. Ptáček, M. Ptáček, R. Miller, T. Kos, V. Nedomanský, V. Bílek, V. Herman. A. Zimmer, M. Morong, M. Plocek, O. Sejkova, M. Dusbaba, L. Bednář a P. Feichtinger. Vedoucí a hlavní trenér OV OFS RK Václav Leimer, trenéři Petr Nedomanský a Tomáš Kos.

Hlas trenéra

„Celkově náš výběr obsadil sedmé místo se skóre 4:9 a 3 získanými body. Dojem z našich zápasů mám rozpačitý. Nebýt zbytečných individuálních chyb, které soupeř využil ke vstřelení branek do naší sítě, tak jsme mohli uhrát i víc, ale fotbal je o chybách. Na druhou stranu je potřeba vidět, že se turnaje zúčastnila mužstva, která svoje krajská předkola vyhrála a většina utkání byla velmi kvalitních a vyrovnaných. O kvalitě skupiny, ve které byl náš výběr, svědčí i to, že celkovým vítězem turnaje se stalo mužstvo OFS Zlín a druhé místo obsadilo družstvo OFS Brno venkov, obě mužstva postoupila do finále ve Svitavách. Myslím, že celkově můžeme být s vystoupením našeho výběru spokojeni, soupeřům jsme byli důstojnými protivníky, kromě Ústí n. O. nás nikdo výrazněji nepřehrál. Reprezentaci našeho OFS vzali všichni zodpovědně, kluci se chovali vzorně, nikdo se nezranil. Děkuji všem, kteří se turnaje zúčastnili za vzornou reprezentaci nesmím zapomenout na rodiče hráčů a OFS Rychnov nad Kněžnou, který nám účast umožnil," zhodnotil turnaj Václav Leimer.

(dr, vl)