FOTBAL: Ohnišov slaví historický postup do I. A třídy

Opočno - Barážová odveta v Opočně vyzněla jasně pro hostující hráče, kteří třikrát skórovali.

27.6.2011

Ohnišov slaví historický postup do krajské I. A třídyFoto: Vojtěch Podstavek

Třígólové vítězství nad Opočnem v odvetném barážovém utkání o I. A třídu znamená historický úspěch ohnišovských fotbalistů.

Opočno – Ohnišov 0:3

Fakta – branky: 13. Eimer, 76. Dobýval, 80. Hronovský. Rozhodčí: Medlík – Malý, Erlebach. ŽK: 2:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. První zápas: 2:2. Sestavy – Opočno: Krulich – Vl. Jelen, Petr, Praus, Franc (77. Školník) – O. Přibyl (80. Schejbal), Musil, Reichl, Friml – L. Jelen (66. Hrabala), Krištof (87. Trubač). Ohnišov: Kasabov – Hronovský, Rýdlo, Králíček, Fetter – M. Hofman (84. P. Hof〜man), Zrzavý, Macháček, Fiedler – Eimer, Dobýval.

Opočenští si v úvodu odvetného barážového utkání vytvořili územní převahu, ale bez střeleckého zakončení. Hosté spoléhali na rychlé brejky a již ve 13. minutě po nezištné přihrávce Dobývala otevřel skóre střelou od tyče Eimer – 0:1. Po dvaceti minutách hry mohli hosté své vedení ještě zvýšit. Hofman našel z trestného kopu Eimera, jenž hlavičkou orazítkoval břevno Krulichovy branky. Domácí brankář si poradil s trestnými kopy Eimera a Rýdla. Těsně před přestávkou mu pomohli obránci, kteří zblokovali v poslední chvíli střelu Dobývala na roh. Domácí v prvním poločase ani jednou nevystřelili mezi tyče. Brankáře Kasabova, který s přehledem zlikvidoval všechny vysoké centry, ohrozil pouze Musil, ale jeho dalekonosná střela prolétla vedle levé šibenice.

Po změně stran o sobě dali vědět opět hosté. Míč putoval po ose Dobýval – Eimer – Fiedler, ale posledně jmenovaný ve vyložené šanci hlavičkoval nepřesně. Nejblíže vyrovnání byli Opočenští v 51. min., ale Krištofovu šanci Kasabov nadvakrát zlikvidoval. Opočno se tlačilo do útoku, čehož hosté využívali k rychlým brejkům. Po jednom z nich Macháček v 65. minutě orazítkoval levou tyč. Z protiútoku mohl skórovat opět Krištof, ale své sólo zakončil střelou vedle. V 76. min. Dobýval prošel přes několik domácích hráčů a tečovanou střelou zvýšil na 0:2. Definitivní podobu výsledku dala 80. minuta, kdy se po akci Dobývala krásně trefil Hronovský – 0:3. Ohnišovští tak po závěrečném hvizdu mohli slavit historický úspěch. Zda podají přihlášku do druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěže, se však definitivně rozhodne až v nejbližších dnech.

Ohlasy trenérů – Bohuslav Jakoubek (TJ Spartak Opočno): „V prvním poločase nám chybělo nasazení, špatně jsme pokrývali protihráče a dělali nevynucené chyby. Po ztrátě míče jsme zbytečně brzy inkasovali první gól. Do přestávky jsme branku hostů vůbec neohrozili. Ve druhém poločase měl vyrovnání na kopačce Krištof, ale nedal. Špatně vyřešil i další nadějnou situaci. Naopak hosté přidali další dva góly, vyhráli zcela zaslouženě.“

Jaroslav Macháček (TJ Start ZD Ohnišov): „Jsem samozřejmě spokojený. Byli jsme lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Hráči dodrželi všechny taktické pokyny, vsítili tři góly a vypracovali si další příležitosti. Hráli jsme na brejky, Eimer a Dobýval pronikali do otevřené obrany. Utkání bylo o to těžší, že jsme na lavičce měli pouze jednoho náhradníka. V rozhodujících chvílích nás podržel gólman Kasabov. Děkuji všem hráčům za výkony, které podávali v uplynulé sezoně, tím se postarali o historický úspěch pro Ohnišov.“

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací.

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.