Zatímco naděje Přepych po šestigólové prohře v Orlické Kotlině s hradeckou Slavií jsou v rovině teorie, druhý duel mezi Opočnem a Ohnišovem slibuje zajímavou a vyrovnanou bitvu.

SO 15.00: TJ Spartak Opočno – TJ Start ZD Ohnišov. První duel skončil remízou 2:2 a vyrovnaný boj se očekává i v odvetě. „Máme problémy se sestavou. Škrabal si z prvního zápasu odnesl silně zhmožděný kotník a Lukášek strávil dva dny v nemocnici s otřesem mozku. Otazník visí nad Krištofem, který první utkání rovněž nedohrál. Uvidím, kdo bude k dispozici. Výchozí pozici před odvetou nemáme špatnou, vstřelili jsme dva góly a neprohráli,“ řekl opočenský kouč Bohuslav Jakoubek.

Problémy se složením sestavy mají i Ohnišovští. „Ke zraněným se přidali Bálek, Korec, David a Krpata, naštěstí se vrací obránce Králíček. Uvidíme, jestli bude k dispozici brankář Kasabov,“ řekl ohnišovský asistent trenéra Jaroslav Macháček. K vyhlídkám týmu před odvetou uvedl: „I když jsme poměrně oslabení, budeme bojovat a pokusíme se o co nejlepší výsledek.“

SO 17.00: SK Přepychy – FC Slavia Hradec Králové.
Po debaklu 0:6 ve středečním duelu jsou přepyšské vyhlídky na udržení v krajském přeboru minimální. „Dobře víme, na čem jsme. Naší povinností je dohrát baráž se ctí a zodpovědně, neudělat si další ostudu,“ sdělil přepyšský trenér Miroslav Pavel a dodal: „Máme problémy se složením sestavy. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů nebudou rovněž Kollár (dovolená) a Gois (pracovní povinnosti). Otazník visí nad startem gólmana Krunčíka, jenž pro zranění nedohrál první barážové utkání.“

Co rozhoduje o postupu?

Ustanovení pro STK Královéhradeckého KFS pro barážová utkání.
Jiné počítání branek dosažených na hřišti soupeře a kopy z pokutové značky jsou postupy pro určení vítěze v těch utkáních, kde herní řád soutěže vyžaduje, aby po skončení utkání nebo dvojutkání hraného systémem doma – venku bylo známo vítězné družstvo.

Branky dosažené na hřišti soupeře

Je stanoveno, že v případě, kdy obě družstva hrají systémem doma – venku, a body i skóre z obou utkání jsou po druhém utkání stejné, budou branky dosažené na hřišti soupeře počítány dvakrát.

Kopy z pokutové značky

Je stanoveno, že v případě vyčerpání všech možností je možno o vítězi dvojutkání doma – venku rozhodnout prováděním kopů z pokutové značky. Provádí se pět kopů z pokutové značky a v případě nerozhodného výsledku dále do rozhodnutí po jednom kopu z pokutové značky.