SO, 17.00: FK Nová Paka (9. místo, 41 bodů) – FK Náchod – Deštné (11. místo, 40 bodů).

„Do Nové Paky určitě nejedeme na výlet,“ brzdí přílišný optimismus i možné úvahy o vypuštění zápasu náchodský trenér Karel Havlíček. Ten na druhou stranu přiznává, že podobnou situaci jeho svěřenci ani on sám v jarní části nepoznali. „Po stránce psychické by toto utkání mělo být v každém případě jednodušší,“ dodává trenér.

O motivaci však určitě náchodští fotbalisté mít nouzi nebudou, neboť v případě vítězství a předpokládaných výsledků dalších zápasů by se mohli vyšvihnout k šesté příčce, což by byla náramná tečka. K dosažení tohoto cíle ale nebude moci trenér použít stále zraněného Hubku, ani vykartovaného Beláka. „Úplně stoprocentně na tom není ani brankář Kobos, takže chybět bude i on. Obejít se musíme také bez střelce vítězné branky z minulého utkání, Vondráčka, jehož mladší dorost hraje finále poháru,“ vyjmenovává ztráty trenér.

V Nové Pace lze určitě podle jeho slov počítat s volnějším herním pojetím. „Myslím, že to bude oboustranně uvolněnější utkání, řekl bych, že se bude hrát nahoru – dolů. Kluci si tak budou moci víc dovolit, protože se už nemají čeho bát,“ polemizuje o možném průběhu Havlíček.