Zástupcům našeho okresu v krajské fotbalové I. A třídě se v zápasech 18. kola vedlo rozdílně. Zatímco Kostelečtí přivezli tři cenné body v boji o záchranu z Černilova, Opočno v domácím prostředí vysoko prohrálo se sousedem v tabulce z Jaroměře.

Opočno – Jaroměř 0:4

Fakta – branky: Škoda 2, Fišer, Kučera. Rozhodčí: Havlík – Žerovnický, Korec. ŽK: 3:2. ČK: 1:1 (51. Reichl – 69. Schejbal). Diváci: 180. Poločas: 0:2. Sestava Opočna: Klofanda – Petr – Vl. Jelen, Polák (40. Lukášek), Školník (32. Škrabal) – Fryml, Musil, O. Přibyl (46. Krištof), Reichl – T. Přibyl ( 81. Nožka), L. Jelen.

Domácí poprvé inkasovali v 10. min., když nechali hosty odcentrovat z pravé strany, hlavičku volného hráče brankář Klofanda pouze vyrazil, dorážku domácí obrana zaspala – 0:1. Po půlhodině hry měli domácí šanci na vyrovnání z penalty, ale střelu L. Jelena gólman vyrazil. Hosté trestali podruhé v 38. min., když domácí nedokázali zastavit pronikajícího hráče téměř přes půl hřiště – 0:2. Domácí si vzali šanci na zkorigování výsledku sami, když byl v 51. min. vyloučen Reichl za faul, když první žlutou kartu dostal za zbytečné mluvení. V 65. min. neproměnil šanci Fryml a hosté po chybě Klofandy zvýšili na 0:3. V 69. min. šel Krištof sám na brankáře, ten ho zastavil faulem ještě před šestnáctkou a obdržel červenou kartu. V 84. min. hosté zvýšili na konečných 0 :4.

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Spartak Opočno: „Bohužel jsme v prvních minutách opět selhali v defenzivě. Soupeře jsme naprosto zbytečně pustili do vedení, a tím se dostali do velké nevýhody. Opakuje se to v každém utkání a herně nás to sráží. Samostatnou kapitolou je náš důraz v soupeřově šestnáctce a s tím související neschopnost vstřelit gól. Nyní jsme to neproměněnou penaltou jen potvrdili. Pro další zápasy jsme vinou zranění a vyloučením našich hráčů oslabeni.“

Černilov – Kostelec 0:2

Fakta – branky: 23. Řehák z penalty, 59. Mlynář. ČK: 1:0 (4. Petrásek). Poločas: 0:1. Sestava Kostelce n. O.: Dušek – Hodač (10. Kvasnička), Jiroušek, Polák, Klapal – L. Šrámek, Málek (84. Mitana), Mlynář, Řehák – Tichý, J. Šrámek (28. Švandrlík).

Utkání ovlivnila čtvrtá minuta, kdy domácí útočník Petrásek uviděl červenou kartu. Podle toho se odvíjel celý zápas. Hosté početní převahu proměnili ve dvougólové vedení. Domácí si i v oslabení vypracovali šance, ale skórovat nedokázali.

Ernest Seifert, trenér FC Kostelec nad Orlicí: „Byl to pro nás hodně náročný zápas. Domácí nás zlobili svou pohyblivostí. Kluci však podali obětavý výkon a zaslouženě získali tři cenné body. Chválím celý kolektiv, který si sáhl na dno svých sil. Několikrát nás podržel brankář Dušek. Musím rovněž ocenit výborný výkon rozhodčího Čejchana.“