Svěřenci trenéra Jana Čermáka v desátém kole krajského přeboru zvítězili na půdě exdivizní Jaroměře a se ziskem dvaceti bodů okupují pátou příčku tabulky.

Zbývající dva týmy z Rychnovska nevyužily domácí prostředí k bodovému zisku. Dobruška podala v duelu s Novým Bydžovem sympatický výkon, ale po odstoupení zraněného špílmachra Jakuba Mikušíka na konci prvního poločasu hosté potvrdili roli favorita a v pohodě si dokráčeli pro tři body.
Kostelečtí fotbalisté v souboji s Nový Městem nad Metují měli v průběhu celého zápasu výraznou převahu, ale doplatili na bezzubou koncovku. Hosté vytěžili z minima maximum a odvezli si, trochu překvapivě, všechny body.

Dobruška – Nový Bydžov 0:4
Milan Petřík, trenér SK Dobruška: „I přes určitou snahu jsme na soupeře nestačili, byl vidět rozdílný level a přirovnal bych to k večernímu utkání našich s Němci. Hosté jsou pro mne Top krajského přeboru, mají to skvěle srovnané a útočné standardky – to je radost."

Kostelec – Nové Město 1:2
Pavel Krupka, trenér FK Kostelec nad Orlicí: „Sice jsme dnes prohráli, ale klukům toho přesto nemohu moc vytknout. Hráli jsme podle mě pěkný kombinační fotbal, vytvářeli si spoustu šancí, ale bohužel koncovka byla dnes naším velkým problémem."
Jaroměř – Rychnov 2:4
Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Překvapení? Nikoliv. Tak jako pilné včely sbírají sladký mok, tak i my sbíráme zasloužené body… Je však nutné konstatovat, že domácí nám v některých fázích utkání pěkně zatopili. Ustáli jsme to, hráli trpělivě svoji hru, využili podivizní kocovinu domácích, přálo nám i štěstí, vyrovnaný výkon odvedli sudí a výsledek se dostavil. S duhou nad hlavou a radostným úsměvem se můžeme připravovat na další utkání. Fotbal je radost."