KRAJSKÁ I. B TŘÍDA

Vamberk – Malšovice 7:0

Vamberský Baník již pět zápasů po sobě neprohrál.

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Předvedli jsme kvalitní výkon. I soupeř se snažil hrát fotbal. My jsme jeho chyby dokázali trestat. Naši mladí hráči se rozstříleli. Potěšilo, že se z tribuny ozýval častý potlesk. Celý tým podal velmi dobrý výkon.“

Branky: 8., 60. A 70. Hamerský 2, P. Šponar, 22. M. Šponar, 32. L. Flekr, 75. Havel, 83. Kubias. Poločas: 3:0. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Mudruňka, Kubias – P. Šponar (55. Vašků), Souček, L. Flekr, Svoboda (55. Kmec) – M. Šponar (65. Baculák), Hamerský, Havel.

Albrechtice – Dohalice 5:1

Albrechtičtí mají skvělou střeleckou fazonu. Během dvou zápasů vstřelili 11 branek!

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Povedl se nám úvod. Pak jsme po dvou chybách inkasovali a náš výkon šel dolů. Před přestávkou jsme se z herní krize dostali a zvýšili vedení. Druhý poločas jsme měli zcela pod kontrolou. Předvedli jsme řadu pohledných kombinací, které přinesly i šance, ale gólově se prosadili až v závěrečné dvacetiminutovce Hořínek a Jaroš. Účet symbolicky uzavřel zeť oslavence – maséra Pavla Zemana, jehož padesátiny hráči rovněž tak symbolicky oslavili pěti góly.“

Branky: 8. a 85. Jaroš, 43. a 70. Hořínek, 9. Benák – 13. Kulhánek. Diváků: 175. SK Albrechtice: Klofanda – Velíšek, Strnad, Pírko, Benák – Kuzma (52. J. Zeman), Čepelka (85. Moravec), Sršeň, Jaroš, Nývlt (73. Barták) – Hořínek.

Hronov – Častolovice 2:1

Skóre otevřeli domácí v 5. min. po rohovém kopu a následné dorážce Valáška – 1:0. V 11. min. vyrovnal krásnou střelou Brzokoupil – 1:1. Po čtvrthodině hry byl v pokutovém území evidentně sražen častolovický M. Přikryl, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 29. min. se do vyložené šance dostával Slanina, byl faulován, ale rozhodčí opět nezapískal. Pět minut před poločasem Jedličku přeloboval Klabník – 2:1. Dvě minuty po přestávce potrestal rozhodčí likvidační faul na Petra Mráze pouze žlutou kartou a o dvě minuty později byl ze hřiště odnesen na nosítkách Pavel Mráz a musel být střídán. V 55. min. Kalousek odnesl tvrdý střet otřesem mozku. Čtvrt hodiny před koncem M. Přikryl vysunul Brzokoupila, ale tomu chyběl krůček k zakončení. Poslední šance Častolovic přišla v nastaveném čase. Plocek posunul na M. Přikryla, ten našel v pokutovém území T. Přikryla, jehož střelu hronovský gólman chytil.

Branky: 5. Valášek, 40. Klabník – 11. Brzokopil. ŽK: 6:1. AFK Častolovice: Jedlička – Polák – Slanina, Plašil, Plocek – Kalousek (55. Dostál), T. Přikryl, Pavel Mráz (49. Huňara), Petr Mráz – M. Přikryl, Brzokoupil.

Ohnišov – České Meziříčí 0:0

Hosté z Českého Meziříčí v okresním derby prodloužili svoji šňůru zápasů bez porážky na číslo osm.

Jiří Klemenc, trenér Startu Ohnišov: „V úvodu jsme nastřelili tyč a pak promarnili dvě šance. Největší promarnil Prouza. Měli jsme víc ze hry. S předvedeným fotbalem z naší strany jsem byl spokojený, s výsledkem už méně. Chtěli jsme derby vyhrát. “

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „V úvodní čtvrthodině nás domácí dostali pod tlak, ale pak jsme hru vyrovnali. Navzdory vytrvalému dešti a silnému větru se hrál dobrý fotbal. Myslím si, že remíza je oboustranně zasloužená. V improvizované sestavě jsme podali dobrý výkon.“

Start Ohnišov: Čejchan – Hronovský, Týfa, Čtvrtečka, Králíček – Hofman (46. Cimr, 80. Ryšavý), Macháček (60. Krpata), Bálek, Fiedler – Kárník, Prouza. FC České Meziříčí: Frynta – Kozák – Kubíček, Martin Slezák, Tetřev – Kupka, Šichan, Havel (77. Kozlík), P. Tomášek – V. Slánský, Minařík (65. Mir. Slezák).

Černíkovice – Teplice 6:2

Domácí začali utkání ve vlažném tempu, přesto si jako první zapsali střelu do tyče. Bárta napálil z voleje odražený míč. V 10. min. opět platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Domácí trestuhodně chybovali v obraně a nechali utéci Matouše, který M. Vikovi nedal šanci – 0:1. V 17. min. zahrozili hosté znovu, ale gólman Vik svůj tým podržel. Černíkovičtí hráči varování nebrali vážně. Ve 20. min. trestuhodně chybovali podruhé a Otta zvýšil na 0:2. Ve 25. min. musel kvůli zdravotním potížím střídat domácí útočník Tomáš Vik, jehož nahradil Jarkovský. Až poté se obraz hry začal měnit. Domácí začali outsidera přehrávat a ve 30. min. Hanuš přeloboval hostujícího brankáře Galinu – 1:2. V následující minutě musel střetu v hlavičkovém souboji vystřídat Černý s tržnou ránou na hlavě a na hřiště nastoupil Kalous. V 38. min. napravil zaváhání při druhé brance Trejtnar a po samostatné akci srovnal – 2:2. Dvě minuty před přestávkou stejný hráč střelou zpoza vápna dostal domácí do vedení – 3:2. Dvě minuty po zahájení druhého poločasu předvedli bratrskou spolupráci D. a J. Hanušovi, ale zakončení směřovalo jen do nohou padajícího brankáře. V 52. min. domácí vybojovali rohový kop a po jeho rozehrání zvýšil Nosek na 4:2. pak se k ojedinělému brejku dostali hosté, ale M. Vik byl na místě. V 65. min. znovu Hanuš nastřelil z velké šance brankáře a totéž o minutu později zopakoval Pohl. V 67. min. Bárta posadil nádherný centr přesně na hlavu Noska (5:2) a šest minut před koncem po rohovém kopu Hanuše uzavřel Klapal na konečných 6:2.

Branky: 38. a 43. Trejtnar, 52. a 67. Nosek, 30. Hanuš, 84. Klapal – 10. Matouš, 20. Otta. Sokol Černíkovice: M. Vik – Bárta, J. Holoubek, Klapal, D. Hanuš – J. Hanuš, Černý (30.. Kalous), Pohl, Trejtnar – T. Vik (25. Jarkovský), Nosek.