Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTBAL: Deštné přezimuje na bronzové příčce

Rychnovsko - Ze šestice týmů našeho regionu jsou v první polovině tabulky ještě Borohrádek a České Meziříčí.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Šest fotbalových týmů z našeho regionu bojuje v letošním ročníku krajské I. B třídy – skupina B.

Nejlépe si vede tým TJ Sokol Deštné v Orlických horách, který v létě posílil kanonýr Hájek a potom i další útočník Hašek. Horalům patří třetí příčka za favorizovanou Vysokou a hradeckou Lokomotivou. V první polovině tabulky jsou ještě pátý Borohrádek a sedmé České Meziříčí. Zbývající trojice se nachází ve spodní polovině tabulky.

Po skončení podzimní části jsme zástupcům mužstev z našeho okresu položili čtyři shodné otázky:

1. Jak hodnotíte podzimní výkony a výsledky svého týmu?
2. S čím jste spokojen a naopak, co vás nejvíce mrzí?
3. Na koho z hráčského kádru jste se mohl nejvíce spolehnout? Kdo podával stabilně kvalitní výkony?
4. Co říkáte dosavadnímu průběhu soutěže? Zaujalo či překvapilo vás něco?
TJ SOKOL DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH

PAVEL KRUPKA, trenér:

1. Naše výkony v podzimní části hodnotím celkem kladně. Třetí místo je vzhledem k tomu, že jsme měli velice často problémy se sestavou, velice dobré.

2. Spokojen jsem určitě s umístěním. Jediné co mě mrzí jsou dva nepovedené zápasy, a to v Hlušicích a v Babí.

3. Z hráčského kádru bych nerad někoho vyzdvihoval. Myslím si, že některé zápasy jsme odehráli lépe, některé se nám až tolik nepodařily, což bylo většinou ovlivněno zraněním či absencí hráčů. Moc mě mrzelo zranění Jakuba Rudolfa, který nám v obraně chyběl až na poslední kolo celý podzim.

4. V soutěži mě ani moc věcí nepřekvapilo. První místo Vysoké určitě, alespoň pro mě, překvapením není a Lokomotiva Hradec Králové a Nové Město nad Metují měly kvalitní tým již minulý rok.

TJ LOKOMOTIVA BOROHRÁDEK

ANTONÍN ČERMÁK, vedoucí mužstva:

1. S podzimními výkony a výsledky týmu jsme spokojení. Obhájili jsme umístění z minulé sezony a sehráli několik kvalitních utkání. Nejlepší výkon jsme podali v Častolovicích, kde jsme zaslouženě zvítězili 5:2. Naopak nejhorší utkání bylo doma s Černíkovicemi, kde jsme během půlhodiny inkasovali šest branek.

2. Spokojeni jsme byli s útočnou hrou našeho týmu. Naším problémem byla obranná hra, tím nemyslím jen obránce, ale celý tým. O čemž svědčí naše bilance 7 výher a 6 proher. Na remízu mi hrát neumíme. Nejvíce mě ale mrzí malá účast hráčů na trénincích a u některých i přístup k tréninku samotnému.

3. Naše hra byla založena na kolektivním výkonu než na hře jednotlivců. Nicméně kvalitní a spolehlivé výkony podávali tito hráči: Karel Pírko, Tomáš Sazima, Antonín Čermák, Martin Moravec a Radek Sazima.

4. Překvapením je umístění ambiciózního nováčka soutěže mužstva Vysoké nad Labem, které má v týmu několik kvalitních a zkušených hráčů. Mě osobně se ale nejvíce líbí hra Lokomotivy Hradec Králové. Odborná práce trenéra Frýdy je znát. Její umístění je pro mě překvapení.

FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

DAVID HORKÝ, vedoucí mužstva:

1. Výkony byly značně nevyrovnané. Důvodů proč tomu tak bylo je více a bylo by to na delší povídání. Pro jarní část sezony se budeme snažit tyto důvody minimalizovat. Hrubě se nám nevyvedl zápas v Borohrádku a z domácích utkání s Provodovem a Deštným jsme měli vytěžit více bodů. Naopak přísnější měřítko snesly zápasy v Černíkovicích a domácí s hradeckou Lokomotivou.

2. Mrzí nás nesmyslné vyloučení v domácím zápase s Deštným, ale s dotyčným jsme si vše vyříkali a jeho následná účast a nasazení na trénincích byla příkladná. Relativně spokojeni jsme s účastí na trénincích obecně, daří se nám zapracovávat mladé hráče, ale ti si ne vždy váží šance, kterou dostanou.

3. Osa mužstva je už několik sezón stejná: Frynta, Kozák, Jan Tomášek, Kubíček, Kupka, Slánský. Okolo nich se snažíme zapracovávat mladé hráče a z nich rekrutovat jejich zástupce či nástupce. Na jaře se chceme co nejdříve zachránit a dát šanci dalším mladým hráčům z naší líhně.

4. V čele je zaslouženě a podle očekávání Vysoká. Postavení Nového Města nad Metují a Lokomotivy taky není náhodné. Myslím, že nejenom mě překvapilo posilování Deštného. Až na výjimky se ukazuje, že každý může porazit každého.

AFK ČASTOLOVICE

JAN PLAŠIL, trenér:

1. Začátek soutěže nás zastihl v dobré formě a kvalitními výkony jsme uhráli důležité body. Během soutěže se nám zranilo několik klíčových hráčů, tím utrpěla naše hra, ale i přesto jsme bojovností pár bodů získali.

2. Po podzimu bych byl velice spokojen se ziskem osmnácti bodů, získali jsme jich o jeden méně, takže jsem celkem spokojen. Nelíbil se mi však přístup některých hráčů, kterým chyběla větší bojovnost a nasazení.

3. Největší oporou týmu byl Miroslav Přikryl, který se ale v polovině soutěže zranil. Několikrát nás podržel také brankář Jedlička, důležité góly střelil Pavel Mráz, ale i ostatní podávali celkem slušné výkony.

4. V přední části tabulky herně vynikají čtyři družstva, střed je velice vyrovnaný a poslední dva celky zatím na podzim zaostávají za ostatními. Jinak se domnívám, že úroveň soutěží není dobrá, což je dané pracovním vytížením hráčů a jejich malou trénovaností.

TJ SPARTAK OPOČNO

MARTIN ŠNAJDR, trenér:

1. Určitě jsme všichni čekali více. Po odchodu několika hráčů základu jsme si řekli, že soutěž odehrajeme pouze s vlastními hráči. Příležitost tak dostali někteří hráči béčka a dorostu. Někteří příležitost chytli, jiní měli dobrý začátek, ale postupně šla jejich výkonnost dolů. Výkony byly jako na houpačce a tomu odpovídaly i výsledky. Všechny odehrané zápasy byly vyrovnané, kromě druhého poločasu s Deštným. Nikdo nás vyloženě nepřehrál. Většinou rozhodovaly individuální chyby a naše střelecká nemohoucnost. Umístění je sice varující, ale bodové odstupy jsou minimální. Jsem přesvědčený, že starosti se záchranou mít nebudeme.

2. Jsem spokojen s přístupem kluků, jejich tréninkovou morálkou a účastí na tréninku. Mrzí mě hlavně začátek soutěže, kdy jsme obdrželi několik úplně nesmyslných červených karet, pramenící z nedisciplinovanosti hráčů. To nám zasahovalo, spolu se zraněními, do sestavy a prvních šest zápasů jsme neodehráli ani jednou ve stejné sestavě. Nedá se říct mrzí, ale spíše mě trápí naše koncovka. V počtu nastřílených branek, jsme druzí nejhorší, pracujeme na tom, ale v zakončení nám chybí zkušenost. Naopak v počtu obdržených jsme čtvrtí nejlepší. Tam nás bota netlačí.

3. Já bych uvedl jedno jméno, brankáře Jardu Kulicha. V mnoha zápasech nás podržel a soupeři z něho byli doslova nešťastní. Ostatní střídali dobré výkony s méně výraznými. Chybí nám klasický lídr, který by dokázal ostatní zbláznit a vyhecovat. A jak jsem uvedl, také střelec, protože naším nejlepším střelcem je s pěti góly záložník Hrabala. Velký potenciál mají O. Přibyl a O. Polák. Zatím doplácejí na zbrklost a nezkušenost. U Ondry Poláka, který dva roky nehrál, věřím, že přes zimu zabere a na jaře nám pomůže výkony, ale také hlavně góly.

4. Průběh soutěže a postavení týmů odpovídá předsezonním prognózám a ambicím. Čekalo se, že Vysoká půjde za postupem a na paty jí bude šlapat posílené Deštné a Nové Město, které má mladý a ambiciózní tým. Nečekal jsem v popředí Lokomotivu. Čekal jsem více od vedoucí Vysoké, teď myslím herně. Sice u nás zvítězila, ale její výkon mě zklamal. Také překvapily bodové ztráty Deštného. Jinak v této soutěži může každý porazit každého. Úroveň soutěže je pro mě zklamáním.

TJ SOKOL ČERNÍKOVICE

MILOŠ ZEMAN, trenér:

1. Jsem u mužstva od července a s týmem jsem se tedy v podzimní části seznamoval. Určitě mě těšili výkony v utkáních na domácím hřišti, protože jsme prohráli pouze jednou a to až v posledním kole s Deštným. Horší to už ale bylo v utkáních venku. Tam se nám nedařilo vůbec a vyhráli jsme pouze v Borohrádku.

2. Spokojen jsem byl rozhodně s letní přípravou, vystupováním v pohárových utkáních a s výsledky z prvních dvou kol podzimní části soutěže. Co se týče výsledků mrzí mne prohra v Malšovicích a v Častolovicích, dále pak remíza v Probluzi. Nejvíce mne však mrzí zranění hráčů, která určitě ovlivnila i naše výsledky. Od 4. kola jsme nehráli jediný zápas kompletní a proto se modlím, aby tomu bylo v jarní části naopak.

3. Kvalitní výkony podával určitě Marek Hrouda, ale kvůli zranění odehrál pouze polovinu utkání. Mužstvo spoléhalo hodně na Tomáše Vika, ale ten se ve 4. kole těžce zranil a zbytek podzimu odehrál se sebezapřením. Nyní ho čeká operace, tak mu přeji brzké uzdravení. Odpovědět na první část této otázky je těžké, zvláště pak když pouze asi tři hráči odehráli všechna utkání. Řeknu tedy, že podzimní část odehráli celkem dobře Pohl, J. Hanuš a Nosek.

4. Svou kvalitu určitě ukázala Vysoká, která do této soutěže nepatří. Z mrtvých vstání ukázalo mužstvo Borohrádku, které bylo po třech kolech bez bodu a teď jich mají 21. Jaro bude určitě ještě zajímavé.

TABULKY
PODZIM
1. Vysoká n. L. 12  0  1  59:10 36
2. Loko Hradec 10  2  1  42:15 32
3. Deštné v O. h. 8 2  3   55:27 26
4. Nové Město n. M. 8  2  3  39:18 26
5. Borohrádek 7  0  6  35:35 21
6. Provodov 5  2  6  23:23 17
7. České Meziříčí 4  5  4  20 22 17
8. Černíkovice 5  2  6  30:33 17
9. Častolovice 5  2  6  26:39 17
10. Malšovice 4  4  5  19:24 16
11. Opočno 3  4  6  16:21 13
12. Babí 4  1  8  22:39 13
13. Probluz 1  3  9   17:48 6
14. Hlušice 0  1  12  9:58 1
DOMA
1. Vysoká n. L. 7  0  0   35:2 21
2. Loko Hradec 6  0  0  24:7 18
3. Nové Město n. M. 5  0  1   16:6 15
4. Borohrádek 5  0  2   25:15 15
5. Deštné v O. h. 4  1  2   34:13 13
6. Provodov 4  1  2  15:10 13
7. Černíkovice 4  1  1   20:11 13
8. Častolovice 4  1  2  18:14 13
9. Babí 4  1  1   12:6 13
10. České Meziříčí 3  2  1   12:5 11
11. Malšovice 3  2  1   12:4 11
12. Opočno 2  3  2  11:13 9
13. Probluz 0  2  4  10:25 2
14. Hlušice 0  1  6   5:32 1
VENKU
1. Vysoká n. L. 5  0  1  24:8 15
2. Loko Hradec 4  2  1  18:8 14
3. Deštné v O. h. 4  1  1  21:14 13
4. Nové Město n. M. 3  2  2  23:12 11
5. Borohrádek 2  0  4  10:20 6
6. České Meziříčí 1  3  3   8:17 6
7. Malšovice 1  2  4   7:20 5
8. Provodov 1  1  4   8:13 4
9. Černíkovice 1  1  5   10:22 4
10. Opočno 1  1  4   5:8 4
11. Častolovice 1  1  4   8:25 4
12. Probluz 1  1  5   7:23 4
13. Babí 0  0  7  10:33 0
14. Hlušice 0  0  6   4:26 0

Autor: Leoš Dragúň

28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační fotografie.

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.

V obci Přepychy přivítajío víkendu nové občánky

Přepychy - V Přepychách přivítají do života další čtyři nové občánky. Stane se tak v sobotu 21. října v kapli Panny Marie v údolí Dřízna.

Lukavice hostí lídra z Javornice

Rychnovsko - Krajská I. B třída nabídne o víkendu hned tři okresní derby.

Kraj chce slučovat střední školy

Královéhradecko - Kapacity středních škol dvakrát převyšují počet žáků devátých tříd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení