SO 16.30: TJ Velešov Doudleby nad Orlicí (14. místo, 9 bodů) – FC Kostelec nad Orlicí (8. místo, 19 bodů). Domácí tým vykročil do jarních záchranářských bojů úspěšně. Vítězství nad Předměřicemi by mělo být psychickou vzpruhou. „Určitě. Každá výhra povzbudí. Po zimní přestávce, v níž jsme sehráli řadu těžkých přípravných zápasů, je náš hráčský kádr určitě kvalitnější a početnější. Více však ukáží další zápasy, protože v těch prvních se projevuje nesehranost a nerozehranost, favorité své role nepotvrzují,“ míní doudlebský trenér Stanislav Procházka. S jakým cílem jde jeho tým do derby: „Každý bodový zisk je plusový. Pro nás není tento zápas klíčový. Daleko důležitější budou utkání s týmy ze spodních pater tabulky, kdy půjde o šest bodů. Například již ten příští v Roudnici,“ sdělil Procházka, jemuž dělají starosti zranění klíčoví hráči Aleš Jarotek a Souček. O jejich startu se rozhodne na předzápasovém tréninku.

Kostelečtí v jarní premiéře s Vrchlabím přišli o vítězství gólem v nastaveném čase, ale předvedli, zejména po přestávce, kvalitní výkon. „Zápasy v Doudlebách nejsou pro Kostelec nikdy nic jednoduchého a nebude tomu tak jistě ani teď. Soupeř do jarní části posílil kádr a minulý týden na rozdíl od nás dokázal zvítězit. Očekávám bojovné utkání s velkou řadou osobních soubojů, což nám může dělat problémy i vzhledem k tomu, že nám stále schází klíčoví hráči ze středu hřiště Petr Mašek a Michal Umlauf. Přesto věřím, že dokážeme navázat na dobrou hru z druhého poločasu prvního jarního kola a s prázdnou neodjedeme,“ řekl před utkáním asistent trenéra Miroslav Umlauf ml. Na podzim Kostelečtí vyhráli 4:0.

SO 16.30: TJ Start ZD Ohnišov (3. místo, 25 bodů) – SK Přepychy (9. místo, 19 bodů). Ohnišovský nováček, jenž v jarní premiéře prohrál v Jaroměři, se potýká s rozsáhlou marodkou. Dlouhodobě mimo je Hronovský se zraněným kotníkem, Liška má zhmožděný palec u nohy, Fiedler a Korec mají podezření na přetržený přední křížový vaz. Navíc nebude k dispozici potrestaný David, vyloučený v Jaroměři. „Cílem je samozřejmě výhra, ale vzhledem k problémům se složením sestavy bychom brali i bod. K dispozici máme dvanáct hráčů, sestava bude doslova slátaná, ale takový je fotbal,“ sdělil ohnišovský trenér Jiří Klemenc. Na otázku, jak vypadá stav trávníku, odpověděl: „Terén je v rámci možností. Drobný déšť by mohl k jeho kvalitě pomoci.“

Přepychy zahájily jaro výhrou s Hořicemi a chtějí bodovat i u sousedů. „Na zápas se těšíme, chceme přivést minimálně bod. Pokusíme se Ohnišovu oplatit ztrátu z podzimu, kdy jsme nastřelili čtyřikrát břevno a doma jen remizovali 1:1. Snad se nyní přikloní štěstí na naší stranu,“ přeje si přepyšský trenér Miroslav Pavel, který má k dispozici kompletní kádr, včetně Petra Katony, který prodloužil hostování z Opatovic nad Labem. Pikantní příchuť bude mít zápas pro „Ohnišováky“ Davida Kárníka a Vladimíra Jelena, kteří na důvěrně známém trávníku však budou hájit přepyšské barvy.

KAM ZA FOTBALEM

Sobota 31. března

Krajský přebor: Týniště nad Orlicí – Dobruška (16.30).
I. A třída: Doudleby n. O. – Kostelec n. O., Ohnišov – Přepychy (oba 16.30).
I. B třída: Opočno – Babí, Častolovice – Probluz, Hlušice – Černíkovice (vše 16.30).
Okresní přebor II. třídy: Žďár n. O. – Kostelecká Lhota, Vamberk – Rychnov n. K. B, Labuť RK – Petrovice (hř. Slatina), Javornice – 1. FC Rokytnice v O. h. (vše 16.30).

Neděle 1. dubna

Krajský přebor: Rychnov nad Kněžnou – Nový Hradec (16.30).
I. B třída: Borohrádek – Deštné, Provodov – České Meziříčí (oba 16.30).
Okresní přebor II. třídy: Lípa n. O. – Zdelov (15.00, hř. Křivice), Doudleby n. O. B – Albrechtice n. O., Solnice – Dobruška B (oba 16.30).