Dva góly Jiřího Vydareného rozhodly o vítězství Doudleb nad Přepychami v utkání 28. kola krajského fotbalového přeboru. Okresní derby se hostujícímu týmu, bojujícímu o záchranu, vůbec nevydařilo. Poslední celek tabulky si po bojovném výkonu připsal na konto druhou výhru v řadě.

Doudleby – Přepychy 2:0

Běžela třetí minuta utkání, když R. Schod našel v šestnáctce Vydareného, jenž technickou střelou k tyči překonal Krunčíka – 1:0. Hosté, kteří byli inkasovanou brankou viditelně zaskočení, odpověděli v 6. minutě. Rejzek našel dlouhým pasem Práta, jenž obstřelil vyběhnuvšího gólmana Lasáka, ale míč mezi tyče nezamířil. Domácí měli územní převahu a vytvořili si několik dobrých střeleckých příležitostí. Ve 14. min. si s nebezpečnou hlavičkou Jana Kráčmera poradil brankář Krunčík. V 18. min. střílel bez přípravy Vydarený, míč šel těsně vedle levé tyče přepyšské branky. Na druhé straně Kupkova tečovaná střela jen rozvlnila boční síť domácí branky. Zvýšit vedení Doudleb mohl v 32. min. po standardní situaci Matěj Mazura, ale na zadní tyč mířil těsně vedle. Podobně tomu bylo při dalekonosné střele Jarotka v 35. minutě. Hosté se začali tlačit před branku Lasáka až v závěru prvního poločasu. V 38. minutě Kárníkova střela z osmnácti metrů prolétla vedle pravé tyče. Stejný hráč ve 40. minutě pronikl do šestnáctky, místo střely zvolil kličku brankáři, ale Lasák jeho úmysl vystihl a šanci zneškodnil.

Po změně stran Přepychy zvýšily aktivitu a vytvořily si územní převahu. Ve 47. minutě se ocitl v jasné šanci Prát, ale promáchl, míč se dostal k R. Chválkovi, avšak ani on nezamířil ideálně. V 54. min. se za obranu dostal Kárník, ale z úhlu mířil jen do boční sítě. Doudlebští spoléhaly na pozornou obranu a rychlé brejky. V 69. minutě unikl po levé straně R. Schod, centrem našel před brankou Jarotka, ale ten hlavičkoval nad břevno. Hosté měli míč na kopačkách častěji, ale akcím chyběla větší přesnost a hlavně moment překvapení. Rozhodnutí přinesla 78. minuta. Domácí rozehráli standardní situaci do šestnáctky, kde Jarotkovu hlavičku Krunčík reflexivně vyrazil. Akce pokračovala, míč se dostal k Vydarenému, jenž pronikl do šestnáctky a z úhlu nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 2:0. Třetí gól mohl přidat v 86. minutě střídající Lyer, ale jeho pokus o přelobování přepyšského gólmana skončil vysoko nad brankou.

Doudlebští se za poctivý kolektivní výkon zaslouženě radovali z vítězství. Přepychy veledůležitý zápas nezvládly, a tak sestupovou (i barážovou) tajenku rozluští až závěrečná dvě kola krajského přeboru.

Dobruška – Lhota p. L. 3:0

Branky: 42. Mikušík z pen., 57. Hašek, 78. M. Dostál. Dobruška: M. Malý – Jarkovský (60. Slánský, 72. Jirásek), Horák, J. Effenberk, Šotola - M. Dostál, Mikušík, Krahulec, A. Zilvar – Hájek (81. V. Malý), Hašek (86. L. Petr). Lhota: Teichman – Král, Drapač, Hrabík, Urban (75. Čihák) – Jeřábek, Seifert, Libřický, Friedl – Klouda (55. Poljakov), Mráz (62. Kubát).

Převýšov – Rychnov n. K. 1:1

Branky: 14. Slezák – 1. Ficenec. Převýšov: Petr – Brychta, Jarkovský, Kouřil, Šorm – Dvořák (66. Krejčí), Breda, T. Hrabík, Kraus (66. Dont) – Schwarz (66. Kebza), Slezák. Rychnov: Resl – Pups, Počtýnský, Kubec, Brandejs – Mondík (46. Volný), Placák (57. Ficenec), Šmeral, Nosek – Bárnet, Stieber.

SK Týniště nad Orlicí – TJ Jiskra Česká Skalice 1:3

Branky: 56. Lemfeld – 11. a 70. Diviš, 44. Belák.

1. Převýšov 22 5 1 93:19 71
2. Lhota p. L. 16 6 6 64:38 54
3. Č. Skalice 15 3 9 68:43 48
4. Olympia HK 14 2 12 59:50 44
5. Police n. M. 12 8 8 37:38 44
6. Kratonohy 12 6 10 48:41 42