Třígólovým vítězstvím fotbalistů Rychnova nad Kněžnou skončilo okresní derby v Dobrušce. O výhře svěřenců kouče Martina Kameníka rozhodly standardní situace, po kterých domácí třikrát inkasovali. Rychnovští pokračují ve vítězném tažení, počtvrté za sebou získali tři body a posunuli se do klidného středu tabulky krajského přeboru.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. Optickou převahu měli hosté, kteří poprvé zahrozili v 19. min., kdy po Valáškově centru F. Stieber hlavičkoval z několika metrů jen do náručí gólmana Šrámka. Akci jako přes kopírák předvedl Valášek v 26. min, ale hlavičku Zajíčka opět spacifikoval domácí gólman. O minutu později Dobrušští chybovali v rozehrávce, rychlý brejk Volného a F. Stiebera na poslendí chvíli odvrátil J. Effenberk na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval F. Stieber a nestárnoucí Kotek dorazil míč do sítě 0:1. Ve 42. min. po rohu F. Stieber dalekonosnou střelou orazítkoval břevno domácí branky a v následném závaru se nejlépe orientoval Valášek 0:2. V té chvíli již nebyl na trávníku M. Dostál, kterému Valášek při pokusu o nůžky přivodil tržnou ránu v obličeji a domácího obránce po té musel vystřídat Šotola.

Do druhého poločasu místo zdravotně indisponovaného J. Dostála nastoupil L. Danč, který oživil ofenzivní hru Dobrušky, ale dva tři náznaky šancí gólem neskončily. Na druhé straně Šrámek v 65. min. vychytal F. Stiebera a v 77. min. si poradil i se sólovým nájezdem střídajícího M. Brandejse. Deset minut před koncem M. Brandejs rozehrál rohový kop na L. Brandejse a po jeho přesném centru upravil hlavičkou Valášek na konečných 0:3. Blízko ke vstřelení čestného úspěchu byl po Jiráskově odvážném průniku L. Danč, který překonal Lasáka, ale míč z brankové čáry odkopl L. Brandejs. Utkání průměrné úrovně skončilo zaslouženou výhrou hostů, kteří přehráli zraněními, nemocemi a tresty zdecimovaný domácí tým.

Dobruška - Rychnov 0:3

Branky: 42. a 80. Valášek, 28. Kotek. Dobruška: Šrámek, Jarkovský (85. P. Effenberk), J. Effenberk, Horák, J. Dostál (43. Šotola), Alt, Krahulec, Mikušík, M. Dostál (46. L. Danč), Jirásek, Macek (65. V. Malý). Rychnov: Lasák, Pups, Bárnet, Bystrický, L. Brandejs, Volný (82. O. Stieber), F. Stieber, Kotek, Zajíček, Valášek (84. Trejtnar), Volný (68. M. Brandejs).