FOTBAL: Černý víkend, bodovala pouze Dobruška

Rychnovsko - Týniště po prohře v Kunčicích spadlo na poslední příčku, Rychnov čtyřikrát inkasoval a neproměnil dvě penalty.

29.3.2011

Závar před brankou hradecké Olympie vyřešil gólman Karel Menšl, který zlikvidoval střelu doudlebského útočníka Jana Sršně (zcela vpravo) a výrazně přispěl k zisku tří bodů svého týmuFoto: Vojtěch Podstavek

Vskutku černý víkend mají za sebou týmy z našeho okresu, které startují v nejvyšší krajské fotbalové soutěži. Z pětice celků bodovala jen Dobruška, která remizovala na půdě dalšího nováčka z Kratonoh. Zbývající čtveřice vyšla naprázdno.

Doudleby doplatily na nevydařený začátek utkání, kdy dvakrát inkasovaly – poprvé po přímém kopu a podruhé z penalty. Vyrovnané utkání nakonec skončilo vítězstvím hostů z Olympie.

Fotbalisté Týniště, poznamenaní kontumační prohrou s Broumovem, neuspěli v duelu s předposledními Kunčicemi a po prohře 1:3 se propadli na dno tabulky.

O porážce rychnovských fotbalistů ve Lhotě pod Libčany se rozhodlo v prvním poločase, kdy domácí čtyřikrát skórovali. Naděje na případné zkorigování padla po neproměnění dvou pokutových kopů.

Přepychy prohrávaly v Polici již třígólovým rozdílem, ale dva góly Jiřího Chválka utkání zdramatizovaly. Bohužel, v závěru k vyrovnání už nedošlo…

Doudleby n. O. – Olympia 2:4

Branky: 69. R. Schod, 88. Šimerda – 8. a 54. Bělka, 14. z pen. Mařas, 70. Ježek. Rozhodčí: Morávek. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:2. Průběh utkání poznamenaly dvě standardní situace. Nejprve se v 8. min. po přímém kopu prosadil důrazný Bělka – 0:1 a ve 14. min. zvýšil na dvougólový rozdíl z penalty Mařas. Bojovní domácí nesložili zbraně a vytvořili si několik příležitostí. Radek Schod a Jan Kráčmer mířili nad, Vydareného nádhernou dalekonosnou střelu brankář Menšl s námahou vyrazil na roh, stejně si poradil se střelou Sršně. Po změně stran hosté přízemní střelou Bělky zvýšili na 0:3. Doudlebští se dočkali v 69. min, kdy po akci střídajícího Šimerdy skóroval R. Schod – 1:3. Vzápětí se však v závaru před brankou Lasáka prosadil Ježek – 1:4. V 81. min. gólovou hlavičku Sršně zlikvidoval Menšl. V 88. min. R. Schod našel na malém vápně Šimerdu a ten hlavou korigoval na 2:4. Tečku za bojovným utkáním udělal v nastaveném čase Mařas, který orazítkoval levou tyč Lasákovy branky.

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Nevyšel nám začátek utkání. Nechali jsme si vstřelit dvě laciné branky a pak se hraje velice špatně. Museli jsme hru otevřít a soupeř nás trestal z rychlých brejků. Hodně mně to připomíná minulý zápas v Lázních Bělohrad, kde jsme dostali rovněž dvě branky ze standardních situací. Unikají nám začátky utkání a nezvládáme standardky. Alespoň že jsme vstřelili dvě branky, které by mohly klukům pomoci zvýšit sebevědomí do dalších zápasů. Terén? Myslel jsme si, že ho využijeme více v náš prospěch. Měli jsme na něm možnost trénovat a věděli jsme, že moc kvalitní není. Chtěli jsme využít rychlých protiútoků, ale po inkasování dvou branek jsme se museli tlačit do zformované obrany a kombinace na tomto terénu byla velmi složitá. Místo abychom si terénem pomohli, tak jsme si ublížili.“

Kratonohy – Dobruška 2:2

Branky: 36. Franc, 64. z pen. Král – 2. Čada, 37. Dostál.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Úvod utkání se nám vydařil na jedničku. Ve druhé minutě po přihrávce T. Zilvara otevřel skóre kapitán Čada. To ovlivnilo další minuty. Hráli jsme s chutí a nebojácně, aktivně napadali rozehrávku domácích. Slabší chvilku jsme si vybrali v 36. minutě, kdy domácí vyrovnali na 1:1. Naštěstí o minutu později Dostál otočil na 1:2. Po přestávce jsme chtěli bojovným výkonem vedení udržet, ale Kratonohy vyrovnaly z pokutového kopu. I když bodová ztráta mrzí, je remíza pro obě mužstva spravedlivá. Kluci odvedli na začátek sezony velmi dobrý výkon, z něhož mám dobrý pocit.“

Kunčice – Týniště n. O. 3:1

Branky: 19. R. Brzek, 38. z pen. a 83. Doležal – 28. Plašil. Rozhodčí: Pavel Vítek. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Týnišťský celek nedokázal navázat na kvalitní úvodní vystoupení s Broumovem (4:1, ale kontumace 0:3) a v důležitém souboji o šest bodů nečekaně vyšel bodově naprázdno.

Vladimír Pacholík, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Utkání v Kunčicích se nám vůbec nevydařilo. Začali jsme sice dobře, po standardních situacích jsme si vypracovali dvě tři dobré příležitosti ke skórování, ty jsme však nevyužili. Potom jsme poprvé inkasovali, vzápětí srovnali zásluhou Plašila. Neproměnili jsme čistou šanci, kdy šel náš hráč sám na branku a z protiútoku zvýšil soupeř z penalty na 2:1. Po přestávce jsme se již těžko prosazovali, nedařilo se nám dostat do zakončení. Domácí sedm minut před koncem po rohovém kopu zvýšili na 3:1 a prakticky bylo rozhodnuto.“

Lhota p. L. – Rychnov n. K. 4:0

Branky: 14. Klouda, 26. Mráz, 35. Seifert, 44. Poljakov.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Stále čekám, až se vyprázdní marodka a mužstvo se střelecky probudí. Ve Lhotě pod Libčany nám chyběli Kubec, Dvořák, Ficenec, Zajíček, Stieber, M. Mondík a Šmeral. Navíc se po čtvrthodině hry zranil L. Brandejs a na lavičce jsem zůstal sám s realizačním týmem. Nastoupili jsme se čtyřmi dorostenci, kteří ještě nemají takovou sílu. Přesto jsme si v první části vytvořili Počtýnským dvě šance, ale z protiútoků jsme vždy inkasovali. Po změně stran jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel, střeleckou nemohoucnost jsme korunovali neproměněnými penaltami. Rychtera střílel do brankáře, Placák se netrefil mezi tyče.“

Police n. M. – Přepychy 3:2

Branky: 32. a 40. Hauk, 56. Šimon – 68. a 75. J. Chválek.

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Do Police jsme jeli s cílem bodovat a začátek tomu nasvědčoval. Úvodních dvacet minut jsme měli převahu, ale šance Kárníka a Práta zůstaly nevyužity. Pak jsme nechali trestuhodně volného Hauka a ten dvakrát skóroval. Třetí branku jsme dostali po další hrubé chybě při autovém vhazování. Poslední půlhodinu jsme měli územní převahu, kterou vyjádřil Jirka Chválek dvěma góly. Vyrovnat mohl po rohu Rejzek, ale jeho hlavička neměla potřebnou razanci. Domácí tak se štěstím uhájili těsné vedení. Chválím hráče za prvních dvacet a posledních pětadvacet minut. Hrát dobře jeden poločas na vítězství nestačí.“

Křovice slaví zisk titulu podzimního mistra

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

O vítězi nebylo pochyb. Trpkost prohry okusily TOP 09 a STAN

Královéhradecko - O vítězi sněmovních voleb nebylo pochyb. V Královéhradeckém kraji, stejně jako jinde, s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO (31,77 %) vedené Klárou Dostálovou.

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Hradec Králové - To, o čem si Hradec povídá už dva týdny, se stalo skutečností. Rada Královéhradeckého kraje schválila novým ředitelem Muzea východních Čech historika z hradecké univerzity Petra Grulicha. Rada ho vybrala ze sedmi adeptů, kteří se o místo ucházeli.

Magnet kola ovládla Javornice

Rychnovsko - Okresní přebor II. třídy ve fotbale: Výhru Ohnišova nad Kosteleckou Lhotou zařídil Jan Macek čtyřmi brankami.

Úspěšní i neúspěšní: Něco končí a něco nového začíná

Královéhradecko - Zatímco ANO získalo ve volbách pět mandátů, zbylé strany, které v hlasování rovněž uspěly, mohou do sněmovny poslat jen po jednom zástupci. Na mnohé známé tváře tak místo nezbylo. Štěstí naopak přálo některým dosud málo známým politikům.