Fotbalová sezona vyvrcholí dnes a v sobotu barážovými zápasy o účast v krajském přeboru a v I. A třídě. Ve hře je hned trojice týmů z našeho okresu. Přepychy čeká souboj s hradeckou Slavií o nejvyšší krajskou fotbalovou soutěž, Opočno v derby s Ohnišovem bude usilovat o setrvání v I. A třídě.

Slavia Hradec – Přepychy
Přepyšské fotbalisty čeká po deseti letech účinkování v krajském přeboru klíčový zápas o udržení této soutěže. „Na Slavii chceme bodovat a vytvořit si dobrou výchozí pozici pro sobotní odvetu v domácím prostředí,“ sdělil přepyšský trenére Miroslav Pavel a dodal: „Čeká nás mladý, běhavý a houževnatý soupeř. Určitě to nebude procházka růžovým sadem. Hlavně se nesmíme ukolébat nepřesvědčivými výkony Slavie v závěrečných zápasech sezony.“
Hráčský kádr by měl být podobný jako v utkání s Lázněmi Bělohrad. „Uvidíme na tréninku, s kým budeme moci počítat. Mimo jsou dlouhodobě zranění J. a R. Chválkové, zřejmě nebude k dispozici Rejchrt, který nedohrál poslední utkání. Otazník visí na startem M. Sedláka kvůli pracovnímu zaneprázdnění,“ dodal Miroslav Pavel.

Ohnišov – Opočno
Duel tradičních soupeřů slibuje zajímavou podívanou před početnou diváckou kulisou. „V domácím prostředí se nám v mistrovských zápasech příliš nedařilo, na hřištích soupeřů to bylo o poznání lepší. Proto se budeme snažit udělat co nejlepší výsledek pro odvetu,“ sdělil asistent ohnišovského trenéra Jaroslav Macháček, jenž bude postrádat dlouhodobě zraněného Martínka. „Pokud pracovní a studijní povinnosti hráčům dovolí, nastoupíme kompletní,“ dodal Macháček.

Opočenští rovněž řeší problémy se studenty a zraněnými. „Musíme se s tím zkrátka nějak vyrovnat. Kdybychom měli o bod víc, žádnou baráž bychom nemuseli hrát. Teď je ale pozdě něco řešit. Myslím si, že je výhodnější zahajovat sérii v domácím prostředí. Naším cílem je v dvojutkání uspět,“ má jasno opočenský trenér Bohuslav Jakoubek.

Středa 22. června
17.30: FC Slavia Hradec Králové – SK Přepychy
18.00: Start ZD Ohnišov – Spartak Opočno

Sobota 25. června
15.00: Spartak Opočno – Start ZD Ohnišov
17.00: SK Přepychy – FC Slavia Hradec Králové