Až góly v samotném závěru určily podobu výsledku včerejšího šlágru 10. kola II. ligy mezi fotbalisty Hradce Králové a Slovácka. Hosty poslal v 90. minutě do vedení střídající Šultes, spravedlivou remízu pak v nastaveném čase zařídil Rezek.
Pohledné utkání nabídlo řadu rušných okamžiků před oběma brankami. Nebezpečnější byli v tomto směru na brejky spoléhající hosté, gólovou hlavičku Racka a obrovskou šanci Chmelíčka však gólman Lindr parádními zákroky zlikvidoval. „Byly to tisíciprocentní šance, škoda, že jsme je neproměnili,“ litoval po utkání trenér hostí Pavel Malura. Obranu Slovácka zase zlobil především hbitý Pilař, slibnou příležitost měl Bouška a pumelice Černého bude brankáře Marka pálit na hrudi ještě hodně dlouho. Těsně před přestávkou mohl domácí tým poslat do vedení Karal, po rohovém kopu však na míč ve skluzu jen o centimetry nedosáhl.

Do druhého dějství vlétli „votroci“ jako uragán. K jejich smůle už po patnácti vteřinách nepotrestal Šimáčkovu hrubku Černý, který z úhlu přeloboval Marka i brankovou konstrukci. Správný cíl nenašla ani pohotová hlavička Přibyla. Bezbrankový stav mohl změnit i hostující Racko. V 65. min. se skvěle uvolnil Pilař, skvostná akce nejlepšího muže na hřišti postrádala jen Bouškovo přesnější zakončení. Lindra zase vystrašila nebezpečná hlavička střídajícího Šultese. Branky tak přišly až v bláznivém závěru. V 90. min. vypálil ze 38 metrů Ineman, Lindr kluzký míč neudržel a dorážející Šultes pohodlně zavěsil – 0:1.

Hradečtí odpověděli v nastaveném čase, kdy si Rezek zpracoval Vítův centr přizdvižený Munsterem a přízemní střelou srovnal na konečných 1:1. „Hráli jsme vabank a vyšlo to. Prohrát bychom si nezasloužili,“ řekl po utkání šťastný střelec.

Hradecký kouč Luděk Klusáček nebyl z první domácí ztráty nijak rozladěn. „Byl to nadprůměrný druholigový zápas. Hráčům nemohu nic vytknout, všichni hráli na hranici svých možností. I s remízou jsem proto spokojen.“ Podobně hovořil i jeho protějšek. „Hradec má silný tým, bod je pro nás nesmírně cenný.“

Fakta – branky: 90. (+2) Rezek – 90. Šultes. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 3:4. Diváků: 2877. Poločas: 0:0.

Sestavy – FC Hradec Králové: Lindr – Vít, Wozniak, Pospíšil – Přibyl, Bouška, Černý (83. Gavula), Karal, Rezek – Svoboda (62. Munster), Pilař (78. Dvořák).

1. FC Slovácko: Marek – Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický – Racko (62. Šturma), Sloboda, Fischer, Görner, Eismann – Chmelíček.