Šlágr kola v Dobrušce rozhodl vedoucí tým už do přestávky. Sousedské derby vyhrálo České Meziříčí vedené novým trenérem.

Ve všech měly navrch lépe postavené celky. Ve zbývajícím střetnutí hostil Ohnišov hradeckou Lokomotivu. Na tamním hřišti se opět střílelo jako u Verdunu. Naposledy zde v derby s českým Meziřícím padlo devět gólů (5:4). Nyní dokonce o jednu branku víc!

Dobruška - Vamberk 4:0

Okresní derby bylo soubojem vedoucího týmu se třetím a favorit neponechal nic náhodě. Hosté si za celý zápas vytvořili pouze dva náznaky gólových šancí, ale Šponar se tváří v tvář brankáři Šrámkovi svoji příležitosti zalekl a Dostál z trestného kopu mezi tři tyče nezamířil. Mužem zápasu byl levý obránce Dobrušky Pavel Dubský. Vedoucí a třetí gól vstřelil hlavou po rozehraných standardních situacích a druhou branku připravil Doubkovi. Sedm minut po přestávce uzavřela skóre zápasu penalta po faulu na A. Zilvara, kterou chladnokrevně proměnil Doubek. Od 54. min. domácí dohrávali v deseti, protože po druhé žluté kartě musel do sprch R. Chválek. Vamberští si však v početní výhodě nevypracovali ani jednu střeleckou příležitost, naopak střídající dobrušský kanonýr Hašek promarnil čtyři gólovky. V 85. min. se o početní vyrovnání sil na hřišti „postaral“ vyloučený Baculák.

Vladimír Mráz, trenér Baníku Vamberk: „Jednoznačně to byl náš nejslabší podzimní výkon. Zápas rozhodly standardní situace, při nichž jsme nedokázali pokrýt dobrušského beka Dubského. Kromě Šponara se naši hráči nedokázali prosadit do šancí.“

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Povedl se nám vstup do zápasu. V úvodní čtvrthodině jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a z tlaku vytěžili vedoucí branku. Pak jsme se zbytečně zatáhli. Soupeř kombinoval, ale jen po naši šestnáctku. Nesmírně důležité byly dva góly v posledních pěti minutách první půle. V podstatě zápas rozhodly. Chválím celé mužstvo za to, že během půlhodinového oslabení hosty k ničemu nepustili. Vyzdvihnout musím mimořádný výkon Dubského v první půli. Po přestávce zahrál velmi dobře jeho nástupce Filip Šotola. Standardně velmi kvalitní výkon předvedli bratři Zilvarové.“

Branky: 8. a 44. Dubský, 42. a 52. Doubek (druhá z pen.). Rozhodčí: Bárta. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (54. R. Chválek - 85. Baculák). Diváků: 120. Poločas: 3:0. TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský, T. Zilvar, Dubský (46. Šotola) – Doubek, Zrzavý, A. Zilvar, M. Dostál (81. Jirásek) – L. Danč (57. Hašek), R. Chválek. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Kubias, Mudruňka – Páral, Horák, L. Flekr, Baculák, – R. Šponar, M. Šponar (58. Drtina), Přikryl (46. Hanyk).

Fotogalerii z utkání 10. kola Dobruška – Vamberk naleznete, když kliknete ZDE.

Černíkovice - Častolovice 1:0

Derby zdobilo oboustranně vysoké nasazení. Více brankových příležitostí si vytvořili domácí fotbalisté, kterým se ve druhém poločase podařilo střetnutí rozhodnout.

V první gólové šanci se po rohovém kopu v 18. min. ocitl Pohl, který po prodloužení J. Holoubka dokonce rozvlnil síť, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd. O tři minuty později běželi hosté do otevřené obrany Černíkovic, ale Pavel Mráz vše pokazil. Ve 28. min. centr Černého našel před brankou Pohla, ale Jedlička se blýskl bravurním zákrokem. Vzápětí na druhé straně směřovala přízemní střílená přihrávka přes celou šestnáctku domácích, ale častolovičtí útočníci na ni nedosáhli. Sedm minut před přestávkou vybojoval míč na půli hřiště Kotek, našel volného Černého, který posadil centr na hlavu T. Vika, jenž těsně minul.

Také druhý poločas se hrál v vysokém tempu. Dvěma stovkám diváků se musel líbit. Po hodině hry domácí brankář D. Holoubek zachraňoval včasným vyběhnutím před Markem. V 65. min. proletěl centr Hovorky jen těsně vedle Jedličkovy branky. Rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před koncem- Trejtnar z trestného kopu našel hlavu J. Holoubka, která zamířila přesně – 1:0. O pět minut později na druhé straně zahrával trestný kop z 25 metrů Pavel Mráz, ale D. Holoubek tvrdou střelu vyrazil. Černíkovický tým se v samotném závěru soustředil na udržení těsného vedení. V nastaveném čase vyrobil hrubku J. Holoubek. Jeho zpětnou přihrávku na Kotka vystihl Marek a stoperovi Černíkovic nezbylo nic jiného než hrajícího kouče Častolovic faulovat, za což uviděl červenou kartu. Z trestného kopu Častolovičtí zamířili nad branku a tak tři body zůstaly v Černíkovicích. Spokojení fanoušci odměnili potleskem obě mužstva.

Branky: 75. J. Holoubek. ČK: 1:0 (92. Kotek). Diváků: 200. Poločas: 0:0. TJ Sokol Černíkovice: D. Holoubek – Kotek – Klapal, J. Holoubek, Jůdl - Bárta (46. Hovorka), Polívka (70. Ehl), Černý, Trejtnar – Pohl, T. Vik. AFK Častolovice: Jedlička – Beneš, Lorenc, Izák, Plocek – Petr Mráz, Přikryl, Pavel Mráz, Suchý - Lux, Marek.

Opočno - Č. Meziříčí 0:1

Sousedské derby rozhodl gól Petra Tomáška sedm minut po přestávce. Do poločasu byl lepším týmem poslední celek tabulky, ale po inkasované brance otevřel hru a hosté je mohli z řady šancí víckrát potrestat.

Na lavičce Českého Meziříčí chyběl trenér Jan Jánský, kterého výbor oddílu na začátku uplynulého týdne překvapivě odvolal. Mužstva se ujal Aleš Louda, podle něhož byl výkon hostů do přestávky příliš ustrašený. „Přiznávám, že domácí byli v úvodní pětačtyřicetiminutovce lepším týmem. Vytvořili si dvě tutovky, my po odraženém míči nastřelili spojnici tyčí. Po naší vedoucí brance se obraz hry změnil. Opočenské mužstvo ve snaze vyrovnat otevřelo hru a nabídlo nám řadu čistých šancí, z nichž jsme mohli těsné vedení pojistit.“

Vladimír Jelen, trenér FC České Meziříčí: „První půli jsme byli jasně lepším mužstvem. Kdybychom proměnili gólovky, tak to bylo zcela o něčem jiném. Po inkasované brance to však z naší strany bylo hodně špatné. Do zatažené obrany soupeře jsme to neuměli zahrát a naše útočná snaha končila na šestnáctce.“

Branky: 52. Petr Tomášek. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 100. Poločas: 0:0. TJ Spartak Opočno: Krulich – Polák - V. Jelen, Tláskal (60. Baláček), Černík – Lukášek, Petr Musil, Krištof, Škrabal (75. Jan Musil) – Gábor (46. Sapižák), Michl. FC Č. Meziříčí: Frynta – Kozák – Martin Slezák (60. Tetřev), Krejčí, Kupka – Krajňak, J. Tomášek, Hovorka (63. Slánský), Kyška, P. Tomášek - Miroslav Slezák (38. Hrubý).

Fotogalerii ze sousedského derby Opočno – České Meziříčí naleznete když kliknete ZDE.

Ohnišov – Loko Hradec 6:4

Hosté dokázali odpovědět na rychlý gól Kašpara ze 2. min. stejně rychle a ve 4. min. bylo vyrovnáno. Tempo hry však diktovali Ohnišovští a po Moravcově tečované střele na sklonku úvodní desetiminutovky opět vedli. Hradecký tým po půlhodině hry podruhé vyrovnal, aby za další minutu opět jeden gól ztrácel po druhém Kašparově přesném zásahu. V 72. min. už náskok domácích vzrostl na čtyři branky. Hosté v závěru divoký výsledek dvakrát korigovali. Mužem zápasu byl domácí útočník Richard Kašpar, který se blýskl hattrickem.

Bohuslav Jakoubek, trenér Start ZD Ohnišov: „Rozhodně jsme byli lepším týmem a naše výhra je zasloužená. Přehrávali jsme soupeře kombinační hrou i rychlostí. Vytvořili jsme si i další příležitosti. Několikrát jsme byli sami před brankářem a vyslali řadu pěkných střel ze střední vzdálenosti. Hosté korigovali výsledek v závěru střetnutí, kdy už naši hráči pod dojmem bezpečného vedení o čtyři branky nebránili pozorně. Výsledek a předvedená hra byla dílem odpovědnosti, nasazení a bojovnosti celého mužstva.“

Branky: 2., 30. a 52. Kašpar, 9. Moravec, 38. Zrzavý, 72. Fidler - 4. z pen., 29., 75. a 90. Tuček 2, Šimerda a Paštika. ČK: 0:1 (85. Schejbal). Rozhodčí: Pálka. ŽK: 3:3. Poločas: 4:2. Start ZD Ohnišov: Rýdl – J. Effenberk - P. Effenberk, Moravec, Králíček – Duchač (58. Prouza), Týfa, Zrzavý, Fidler – Kárník (65. Štěpán), Kašpar (87. Votruba).

1. Dobruška 9 0 1 31:5⋌27
2. Černíkovice 7 2 1 34:11⋌23
3. Babí 5 1 4 14:15⋌16
4. Vamberk 4 3 3 19:15⋌15
5. Ohnišov 5 0 5 21:24⋌15
6. Nové Město 3 5 2 12:10⋌14
7. Č. Meziříčí 4 2 4 14:14⋌14
8. Častolovice 3 2 5 21:24⋌11